Skocz do zawartości

[bezpieczeństwo] gaz pieprzowy


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

mam kolegę który jest ostro zj$%@% pod tym względem (gazy noże pałki teleskopowe )na rowerze sie kiedyś wywrócił i mu gaz wybuchł... cała noga poparzona ..już nie jeździ na rowerze z takimi wynalazkami ale nosi dalej :D

co do skuteczności jak nas pisali po tajniaku to jak go przeszukiwali to niezłe oczy robili heheh byli grubo pod wrażeniem i powiedzieli że oni używają i maja tylko gaz jakiś tam i ze w zupełności wystarcza (innymi słowy powiedzieli że ostatni raz go piszą z takim asortymentem ...jak na wojne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam coś takiego:

http://www.sharg.pl/index.php?lang=pl&...1&c=T002689

 

Nie miałem jeszcze okazji użyć i mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności. Profilaktycznie przed goniącym psem raczej bym tego nie stosował, chyba że bardzo by na mnie ostrzył kły :) Wożę jako środek ostateczny. Swoją drogą nie wiedziałem, że wożę małą bombę w plecaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o środkach obrony tego typu?

Czy gaz takie jak:

 

http://www.allegro.pl/item335541325_gaz_ob...s_promocja.html

 

faktycznie obronią przed poj***nymi psami oraz dresami?

 

 

hmm tego gazu jest n rodzajów <stężania, oznaczenie na dnie, liczy się 3,4,5 liczba po przecinku > zresztą ten gaz czasem se lubi przestać działać (nie psika lub nie obezwładnia) Kupując to wolałbym już lakier zakupić, chcesz coś sprawdzonego kupuj gazy walthera te przynajmniej są sprawdzone i nie zawiodą w sytuacji w której będziesz sobie ratował dupę czy przed kosą czy zębami psiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujecie z gazami za 5zl. Moze i czujesz sie z tym bezpieczniej ale to tak jakbys na kompie zainstalowal kiepskiego antyvirusa. Sumienie spokojne ale do czasu... Psikniesz i nie zadziala - pomysl o konsekwencjach.

 

A co myslicie o palkach teleskopowych? Zamiast walic pompka mozna paleczka :) Po rozlozeniu maja ponad 50cm dlugosci, sa metalowe z koncowkami z gumy lub metalu. A po zlozeniu maja tylko 20cm. Pytanie ile waza ;) Lola ZOMO lamala kosci i choc teleskopowe sa inne to mysle ze skutecznosc jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujecie z gazami za 5zl. Moze i czujesz sie z tym bezpieczniej ale to tak jakbys na kompie zainstalowal kiepskiego antyvirusa. Sumienie spokojne ale do czasu... Psikniesz i nie zadziala - pomysl o konsekwencjach.

A dlaczego ma nie zadziałać gaz za 5 zł?

Ja taki gaz (na dodatek przeterminowany był ponad rok) przetestowałem na koleżance (tzn kolega przetestował na koleżance) i na sobie i mimo że nie było to bezpośrednie psiknięcie w twarz tylko wejście w rozpyloną kilka-kilkanaście sekund wcześniej chmurę to działanie było takie jak powinno - koleżanka jak po kilkunastu minutach doszła do siebie to myślałem że kumpla zamorduje, a ja przez kilkadziesiąt minut męczyłem się z piekącymi oczami i całą twarzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tego gazu jest n rodzajów <stężania, oznaczenie na dnie, liczy się 3,4,5 liczba po przecinku > zresztą ten gaz czasem se lubi przestać działać (nie psika lub nie obezwładnia) Kupując to wolałbym już lakier zakupić, chcesz coś sprawdzonego kupuj gazy walthera te przynajmniej są sprawdzone i nie zawiodą w sytuacji w której będziesz sobie ratował dupę czy przed kosą czy zębami psiaka

 

 

Kupując gaz chce mieć pewność że zadziała, bo nie psikam go dla zabawy tylko wtedy kiedy się ratuje. Równie dobrze można zakupić hamulce na allegro za 5zł, założyć je a sprawdzić ich działania podczas zjazdu w lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madmun3 - mnie interesuje skutecznosc a nie prawo. Jezeli bym mogl to bym nosil pistolet na ostra amunicje. A ze dresowi krzywde zrobie - c'est la vie. Jak obrona sie uda to i tak sobie odjade i tyle mnie beda widziec. A jak sie nie uda to nie ma to juz znaczenia.

 

No pytanie wlasnie ile palka wazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, sam jestem zainteresowany zakupem, bo nie chciałbym stracić mojej maszynki :) A różne rzeczy już czytałem :)

na rowerze sie kiedyś wywrócił i mu gaz wybuchł... cała noga poparzona ..już nie jeździ na rowerze z takimi wynalazkami

Trochę to odstręczająca wizja.. Gleby do nieodłączny element jazdy :D Myślicie, że duże jest ryzyko takiego wybuchu?

Chyba tylko to może mnie powstrzymać przed zakupem tego "wynalazku", bo 10zł chętnie wydam na bezpieczeństwo.. O ile faktycznie na bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obrony przed psiakami najlepsza jest taka broń Kolega ma takie cudo i jak z nim jadę to żadnego psa się nie obawiam. Zamontowane ma to w kaburze pod górną rurą przy siodełku. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba czekac aż kły się zbliżą na odległość paru metrów tylko wali się z tego jak pies jest jeszcze daleko. Żaden nie wytrzyma huku, wieją gdzie pieprz rośnie. Jak komuś nie zależy na tych 400g (z kaburą) to naprawdę warto sobie takie cacko sprawić. Jest jedna wada, na dresiku to wrażenia raczej nie zrobi, chociaż kto wie, jakby tak krzyknąć "STÓJ BO STRZELAM", może by zadziałało, w końcu za mądrzy nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie daje ale:

1. To jest bardzo drogie

2. To jest na jednego napastnika a oni chodza grupkami :D

 

Z tego samego wzgledu odrzucam gaz. Drogi, niekoniecnzie skuteczny i malo go. A pala to pala. Choc musze temat przemyslec. 600 gram to sporo ale da sie przezyc. Tylko musze pomyslec jak to trzymac zeby w razie czego miec latwy dostep. No i jak juz kupie musialbym sie nauczyc tego uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pałką całej grupy raczej nie powalisz. To już lepiej spisze się gaśnica, długość jak złożona pałka tylko średnica większa. Jak 0,5L pepsi. Ale z grupą napastników sobie na pewno poradzi.

Tu jest też wybór żel lub areozol, no i nie jest droga.

 

tw1000cs400.jpg

 

Ewentualnie Jet Protektor

 

8f143ba9e21546b91efe3308897c877b500x500.jpg

 

Działanie:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=eB6mGsGYZdM

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...