Skocz do zawartości

[rower] Jaka marka dominuje u was


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, czyli w Skierniewicach zdecydowanie prowadzi Author, dalej Giant a jeszcze dalej inne marki. Ale to zapewne będzie się zmieniać bo najlepszy w mieście sklep rowerowy chyba zakończy współpracę z Authorem a przestawi się na co innego. U nas w zasadzie dwa sklepy promują Authora, jeden Whellera i następne dwa maja "przekrój mieszany". Co cieszy to to, że ludzie stosunkowo sporo kupują w sklepach. W Tesco kupowane są głównie "super wypaśne" fulle dla dzieciaków.

 

BTW. Jak byłem w tym roku we Władysławowie i jechałem sobie na hel to mijali mnie samiludzie na Trekach i Scottach. Aż mi sie gęba smiała do tych rowerków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tychach i okolicach dość często można spodkać bikerów na LeaderFoxach, po za tym to Authory, Gianty, Meridy, ,Kellysy, Krosy i nadal sporo makrokeszów :/ pozostałe marki też sie zdarzają ale nie jest ich aż tak dużo jak tych powyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije się w piersi, zapomniałem że strasznie dużo jest u nas Kellysów, ale tylko w dużych miastach (Poznań i Bydzia), ale w "terenie" już tego nie ma (prawie).

Sporo osób podaje też Krossy, ale mam wrażenie że często liczycie te tańsze. Bo jesli idzie o serie Level to ja widuje tego jak na lekarstwo. Na 1 Krossa (sklepowo wartego powyżej 1000 zł) widuje ze 30 rowerków innych znanych marek.

Pewno dlatego, że Kross sprzedaje droższe biki "od wczoraj" a inne marki już ponad 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije się w piersi, zapomniałem że strasznie dużo jest u nas Kellysów, ale tylko w dużych miastach (Poznań i Bydzia), ale w "terenie" już tego nie ma (prawie).

 

Hmm rozumiem twoje stwierdzenie "w terenie". Tymniemniej u mnie jak smigam po górach w lesie to najczęściej widze fulle,ale to pełna mieszanka marek - od gianta do santacruza itp[ehhh te beskidy :)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy.

Z moich obserwacji wynika a mieszkam w Krakowie że w parze z rowerem w wiekszosci idzie zamoznosc finansowa <_< I tak:

 

Na blokowiskach:gtix giant(bardzo czesto-tylko te starsze modele) i author

Na osiedlach domkow jednorodzinnych i malych miasteczkach(gdzie blokow sie nie spotyka-np zabierzów :P ) Meridy(strasnie duzo osob w starszym wieku na nich pomyka) kellysy przewaznie scarpe salamander i....zapomnialem nazwy :P Poza tym czesto widuje sie authory whellery kony(skacza w lesie na kmicie) i kolarzówki na ktorych sie nie znam :P.

 

Na wsiach: Romety Gtix i bez imienne. W olszanicy(duza wies :P) pomykaja dwa najnowsze stevensy.

 

Ale reasumujac:Coraz rzadziej widuje sie makrokesze w Krakowie. Ludziom nie chce sie tego ciezaru na 8 pietro w bloku dzwigac to kupuja cos lzejszego. W lasach na sciezkach rowerowych czy gdzies dalej od blokoiwsk makro sie praktycznioe nie spotyka(uwiezcie mi)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim jednorodzinnym osiedlu widzałem GT a dlatego że moja "wieś" jest przelotna na jezioro steklno i to chyba tylko dlatego czesto tu pomykają rowery

-3 gtix miałem kiedyś go ale sprzedalem takiej malej ropieszczonej debilce za 200 zl

- 1 GT w przelocie

-1 merida tylko ja mam meride z gryfina i pniewska heh

- kross dosc czesto ale te makrokeszowe np sfx 500 kumple mi wmawial ze jest to super rower ale później go olałem i już z nim nie pomykam

- 2 kelly's na rajdzie rowerowym

-1 unibike na rajdzie

-3 active taki lepszy makrokesz

- nie wiem il;e ale chyab ze 3 grandy

i dużo makrkoeszów a i jeszcze 2 gianty widziałem yukona i rocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krotoszynie jest masa kelly'sów. pobliski (30 km) sklep je sprzedaje, a jego sprzedawcy są ich fanami więc przenosi się na miasto.

W Jarocinie jest masa Kelly'sów. pobliski (7 km) sklep je sprzedaje, a jego sprzedawcy są ich fanami więc przenosi się na miasto. :) *

 

A poza tym to ogrom tanich Krossów (Best, Grand) i Rometów (Delta) oraz badziewia w stylu "full za trzy paki... i to z tarczami", czyli krótki przegląd prze ofertę jarocińskich sklepów.

 

*Mowa o tym samym sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Września i okolice to raczej Kelly's (jest tam sklep w którym głównie Kellysy sptrzedają i trochę z Meridy), ale widać też Meridę i Gianty. Od czasu do czasu pojawi się też coś z Authora i Treka.

Biera & Wojtasin - czyżby mowa o sklepie w Golinie? Też tam kupuję - ale muszę przyznać, że sklep solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...