Skocz do zawartości

[rower] Jaka marka dominuje u was


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojeździłem sporo po kraju a także poza naszymi granicami :D

i zauważyłem spore zróznicowanie w popularności danych marek bików.

 

Czasem wystarczy pewno 1 sklep danej marki w okolicy, i już tych rowerków w danym terenie jest więcej.

 

Może stworzymy taką małą mapkę najpopularniejszych marek w waszych miastach czy nawet państwach :D

 

Głównie chodzi o rowerki MTB (i ew. crossy) i te powyżej 800-1000 zł, bo chyba niezależnie od kraju i tak najwiecej jest tych tanich (lub miejskich), więc te pomińmy.

 

Z moich obserwacji wynika, że w WLKP i Kujawach (Poznań, Gniezno, Bydgoszcz) dominują:

- Authory (chyba najwięcej)

- Giant

- Kross (wcale tak dużo tych droższych nie ma)

- Unibike (w większych miastach)

- Merida (nie za dużo, ale się widuje)

 

reszta to prawie pojedyńcze sztuki mam wrażenie :)

 

We Włoszech zauważyłem, że prawie nie widać Giantów. Widziałem za to sporo Treków czy nawet GT i sporo Decathlon`ów z tych tańszych.

Jak to wy widzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie Kellys, a wynika to z tego, że są tylko 2 większe, autoryzowane sklepy. I ten największy bardzo zachwala (promuje) Kellysy, czego sam byłem świadkiem (namawiali mnie na Salamandra). Innych marek jest już mniej, ale widuję po kilka sztuk Merid, Author'ów czy Giant'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy(pod warszawą) jest zdecydowana przewaga makro i składaków...

chociaż jest kilka krossów, wheelerów, 1biria, 1scott, 1gary i jeden merc(głownie mojej bliższej lub dalszej rodzinki) kilka kolarzówek(raczej starsze pokolenie pasjonatów) może ze dwa kelly'sy

 

na warszawskiej masie krytycznej przeważają IMHO stare wheelery(lata '90), jest sporo merid i treków

 

oczywiście niedługo wszyscy będziemy jeździli na krossach a6... bo po tym co czytam na tym forum to ta marka zdominuje wszechświat B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zielonce zdecydowanie rządzi Decathlon. Powód? Do Marek (i usytuowanego tam sklepu Decathlona) jest rzut beretem :D

Pozdrówko proporcjonalne B)

 

PS. Przypomniałam sobie, że poza Decathlonem jeździ sporo Giantów (zarówno starych, jak i nowych) - newątpliwie dzięki temu, że w Zielonce jest skleposerwis Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kelly's zdominowal Polske :(. W Poznaniu tez chyba najwiecej tego widze, pamietam pare Trekow, Giantow, ostatnio widzialem dwa Authory Traction oprocz mojego :w00t:. Ze starszych stalowek popularne sa Whellery. Ale generalnie nie mam pamieci do marek, blachosmrodow do dzis nie rozpoznaje, hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo - jak mogłeś zapomnieć o bydgoskim ROMECIE! :w00t: tego jest tutaj od licha i ciut ciut :P

no i dużo SCOUT'ów, takie ciężkawe ustrojstwo które sprzedają na ul. Magazynowej :P

a z 'przyzwoitych' to... hm... 1. Kross 2. Giant 3. Author 4. Kellys. Bardzo rzadko widuję u nas Meridy, za to w Ustroniu na każdym kroku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin to Kellys, Giant, Trek i Wheeler. Co ciekawe Authorow raczej malo, a Merid prawie brak (brak sklepu sprzedajacego te rowery). Za to w polnocnych rejonach w okolicach Polic (15 km od Szczecina) to prawdziwe zaglebie Meridowe i bardzo duzo Krossow, ale tych tanszych. Nie wiem czemu ale Leveli jest bardzo malo. Nie wspominam juz o takich egzotykach jak BH, Lappiere, Felt, Sunn, Fuji - ich nie ma w ogole. Aaaa GT widzialem moze ze dwa w tym roku - Lawinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...