Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby myje wszystkie,a jednak nie bez jednego,którego nie mam 😄.Chodzi mi o to aby mniejsza dawkę dać tego czegoś 😄,i dokładnie wytrzeć i zobaczymy co wtedy,ale to tylko eksperyment bo generalnie to całe smarowanie to pastą do zębów bym smarował  i bym jechał

Nigrinem za 5zł smarowałem tyle lat a teraz mi się zachciało świecić napędem 😉

8 minut temu, skom25 napisał:

A co Ci to da? Przecież łańcuch ma być nasmarowany w środku. Na zewnątrz może, a nawet powinien być dość suchy.

Szczerze nie wiem co da EKSPERYMENT 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to aby mniejsza dawkę dać tego czegoś

Jak już masz smarować to każde ogniwo musi dostać kropelkę. Co Ty znowu wymyślasz, nie po raz pierwszy zresztą;)

@EathanNo pięknie to wygląda, takiego efektu szukałem kilka lat. U mnie posmarowane, ale póki co upały i pracy nadmiar. Końcem tygodnia wypróbuje na szutrach, gdzie jak wracam mam wszystko w piachu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Joker86 eksperyment to się robi, jak są przesłanki że coś może mieć sens. Jaki według Ciebie ma sens to, że jedno ogniwo będzie nasmarowane, a drugie zupełnie suche?

Podpowiem trochę. Jak Ci łańcuch zaczyna piszczeć, to jaki jest tego powód? Może to że jest suchy?

Dziwie się, że zamiast zaakceptować fakt że łańcuch się brudzi ( kurz, starty metal), przetrzeć po każdej jeździe ściereczką ( trwa to 2 minuty i każdy element napędu jest względnie czysty), to chce Ci się bawić w jakieś eksperymenty i mało sprawdzone środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Screenshot-20210629-134749.png

Screenshot-20210629-134950.png

Dla większości popularnych produktów można znaleźć takie zestawienie. A wcale nie oznacza to, że są to produkty cudowne i każdemu pasują. Dla mnie Rohloff to padaka okropna.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś tego wosku momum w niskich temperaturach 0-5*C? Squirt wypuścił jakiś inny olej o zmienionej lepkości na takie warunki.

Jeżeli rzeczywiście napęd w takim stanie jak na zdjęciach Eathana wystarczy spłukać wodą to zaczynam się mocno zastanawiać nad sprawdzeniem tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 @Joker86 eksperyment to się robi, jak są przesłanki że coś może mieć sens. Jaki według Ciebie ma sens to, że jedno ogniwo będzie nasmarowane, a drugie zupełnie suche?

Podpowiem trochę. Jak Ci łańcuch zaczyna piszczeć, to jaki jest tego powód? Może to że jest suchy?

Dziwie się, że zamiast zaakceptować fakt że łańcuch się brudzi ( kurz, starty metal), przetrzeć po każdej jeździe ściereczką ( trwa to 2 minuty i każdy element napędu jest względnie czysty), to chce Ci się bawić w jakieś eksperymenty i mało sprawdzone środki.

Dokładnie.

 

Czy fani jazdy off road samochodami do tego przystosowanymi, narzekają bo im się samochód ubrudził wodą/błotem/gałęziami ?

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...