ThWe Napisano 30 Maja Napisano 30 Maja Witam, Posiadam dość stary rower i amortyzator jest montowany do główki na gwint. Limituje mnie to do używania amortyzatorów z rurą 1 calową i gwintem, gdzie takich modeli jest znikoma ilość i nie są już spotykane o czym na pewno wiecie. Pytanie brzmi następująco, czy da się jakoś zmodyfikować główkę ramy lub ją zmienić w jakiś sposób tak aby montaż odbywał się na rure sterową 1 1/8 cala Z góry dziękuję za odpowiedzi Cytuj
Seb Napisano 30 Maja Napisano 30 Maja (edytowane) Nie przejdziesz na 1 1/8" (chyba że ja coś nie wiem i się pozmieniało :D) , co najwyżej możesz przejść na 1" amortyzator zwykły z gwintowanego wymieniając stery i pewnie stosując odpowiednie przejściówki, wciąż mając problem z zakupem amortyzatora. Amortyzatory 1" już wyszły z użytku. Edytowane 30 Maja przez Seb 1 Cytuj
Mod Team sznib Napisano 31 Maja Mod Team Napisano 31 Maja 10 godzin temu, ThWe napisał: czy da się jakoś zmodyfikować główkę ramy lub ją zmienić w jakiś sposób tak aby montaż odbywał się na rure sterową 1 1/8 cala Da się. Są magicy od spawania (SFR Bikes) co by ucięli starą główkę i w jej miejsce wspawali nową, pod nowszy standard. Ale to raczej ciekawostka, bo kosztowo to tanio nie wyjdzie. Kiedyś na ich FB widziałem jak w starym Specu Enduro wymienili w ten sposób główkę i mocowanie tylnego koła z Qr9 na sztywną oś, całość - 1,5tys. Czyli realnie więcej niż rama warta. A to jeszcze malowanie nie było zrobione. 1 Cytuj
Wojcio Napisano 31 Maja Napisano 31 Maja Nie wspomniano nic o materiale ramy - czy to rower z hi-ten z marketu i pospawa go hydraulik, czy jakieś tytanowe cudeńko. A może karbon? Taka akcja ma sens w niewielkim zakresie przypadków, gdy rama nie ma wybitnej wartości zabytkowej (nie szkoda psuć), a jednocześnie ma wartość i stan zachowania uzasadniający wydanie jakichś pieniędzy. Cytuj
Mod Team sznib Napisano 31 Maja Mod Team Napisano 31 Maja Tak, dlatego pisałem że to ciekawostka. Cytuj
Dokumosa Napisano 31 Maja Napisano 31 Maja Taniej i bezpieczniej nabyć inna, nawet używaną ramę. 1 Cytuj
zekker Napisano 31 Maja Napisano 31 Maja Da się też wymieniać rury sterowe ale to raczej taka sama ciekawostka jak spawanie nowej główki, choć prawdopodobnie wyjdzie taniej. Cytuj
ThWe Napisano 31 Maja Autor Napisano 31 Maja 3 godziny temu, Wojcio napisał: Nie wspomniano nic o materiale ramy - czy to rower z hi-ten z marketu i pospawa go hydraulik, czy jakieś tytanowe cudeńko. A może karbon? Taka akcja ma sens w niewielkim zakresie przypadków, gdy rama nie ma wybitnej wartości zabytkowej (nie szkoda psuć), a jednocześnie ma wartość i stan zachowania uzasadniający wydanie jakichś pieniędzy. Rama stalowa, chciałem ją zachować ze względu na sentyment ponieważ ma ona ok. 20 lat, jest w stanie perfekcyjnym, 0 wgnieceń, 0 rdzy, kilka rys. Lecz jako iż teraz widzę że zmiana główki jest dość nietypowa i trudna do wykonania, nachodzi mi na myśl inne pytanie, mam amortyzator z rurą sterową która pasuje w pełni do ramy, czy jest opcja zamienić rury sterowe tego już sprawdzonego amortyzatora z innym? Cytuj
Mod Team sznib Napisano 31 Maja Mod Team Napisano 31 Maja Tak. Np. tutaj: https://activia.sgl.pl/amortyzatory_sklep/serwis/3 1 Cytuj
ThWe Napisano 31 Maja Autor Napisano 31 Maja Wielke dzięki za pomoc, Napisałem do nich wiadomość i zobaczę czy przeprowadzą taką operacje Cytuj
Mod Team sznib Napisano 31 Maja Mod Team Napisano 31 Maja Jak mają w cenniku to przeprowadzą. Wymiana z Tapera na prostą to 200zł rura stalowa i 240 rura alu. Tylko pamiętaj żeby wysłać samą górę amora, bo jak wyślesz cały to doliczają 100zł za rozbiórkę i ponowne złożenie. Cytuj
ThWe Napisano 31 Maja Autor Napisano 31 Maja Rozumiem, jako iż nie jestem bardzo dobrze zaznajomiony z tymi rzeczami to jestem ciekawy czy da się zmienić w widelcu rure sterową z 1 1/8" na 1". Czy wiesz może czy jest to możliwe, również dołączyłem to pytanie do wiadomośći skierowanej do serwisu? Cytuj
Mod Team sznib Napisano 31 Maja Mod Team Napisano 31 Maja Da się, bo oni sami te rury robią i w takim przypadku rura na dole jest na małym odcinku szersza, żeby ją wprasować w większy otwór. Cytuj
Seb Napisano 31 Maja Napisano 31 Maja No jeżeli mówimy tutaj o ingerencji w strukturę ramy jak odcięcie główki ramy i przyspawanie nowej 1 1/8" tapered to tak da się, ale czy się opłaca to już inna sprawa. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.