Skocz do zawartości

[Opony] z małymi oporami toczenia, na asfalt/drogi szutrowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym w swojej Meridzie Big nine 500 lite zmienić opony, obecnie mam Maxxis Ikon 29x2.20 i są bardzo fajne w terenie, ale większość jednak tym rowerem jeżdżę po asfalcie i ewentualnie czasami szutrach, i są spore opory toczenia. Jakie opony byście polecali? żeby były szybkie przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są takie dobre (jak kto wie, tom ciekaw), ale dziś kupiłem Vittoria Terreno XC Racing 2.1 na wyjazd na Suwalszczyznę dla żony, by nie jeździła po asfaltach i szutrach na Maxxis Dissector. Z wyglądu i opisu ciekawe. Z testu zdam sprawę za miesiąc. Przynajmniej 200g mniej niż Ikon. Pójdą na mleku, to też lepsze dla toczenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Greg1 pisząc "nie najtańsze kartoflaki" miał na myśli, że Continental Race King Protection 200-250 za sztukę a nie zwykłe Race King ewentualnie Shield Wall albo drutowa bo one są takie jak ten Maxxis Ikon albo wolniejsze. 

Tania szybka opona to conti Terra Hardpack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wyglądają nieźle, właśnie chciałem żeby po środku bieżnik był mniejszy jak w tej oponie. Ale chyba się zdecyduje na CONTINENTAL Terra Hardpack, które kolega wyżej polecał bo je też rozważałem. Powiedzcie mi tylko, czy szerokość 2.0 normalnie wejdzie na tą obręcz i czy dętki fabryczne też będą dobrze pasować?

Edytowane przez MajkeL92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2024 o 21:44, MajkeL92 napisał:

obecnie mam Maxxis Ikon 29x2.20 i są bardzo fajne w terenie, ale większość jednak tym rowerem jeżdżę po asfalcie i ewentualnie czasami szutrach

Może nie ma co szukać długo i daleko: Maxxis Pace - szybki "odpowiednik" Ikon, lepszy na asfalt z niezłymi możliwościami terenowymi. https://www.maxxis.com/pl/en/pace-tyre-test-results/

Ja mam obecnie założone Maxxis Grifter  i też mogę śmiało polecić jak głównie twarde podłoża wchodzą w grę - znakomite dla BMX ale jak się okazuje nie tylko. Sypią trochę drobnym żwirkiem, ale po 100km i przybrudzeniu fabrycznej gumy się trochę uspokoiły 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 16:58, MajkeL92 napisał:

Myślę że do 170 max.

Na oponach przejeżdżasz zwykle 10.000-20.000 km. Zajmuje to różnie ale przeważnie jest to kilka lat. Teraz pytanie które zadaj sobie i sam na nie odpowiedz. Czy chcesz jeździć na wolniejszych oponach przez te kilka lat tylko dlatego żeby zaoszczędzić około 200 zł na komplecie ?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...