Skocz do zawartości

[Czujnik] Magene S314-problem z dystansem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznaczę że jestem zielona w tym temacie ale już tłumaczę o co chodzi. Kupiłam rower stacjonarny, najzwyklejszy z licznikiem. Posiadam zegarek Garmin Venu 2 i zależało mi żeby na zegarku był pokazany dystans w związku z czym dokupiłam czujnik Magene. Po połączeniu poprzez Bluetooth po upływie 30 minut jazdy na zegarku pokazał mi się dystans 5 km a na liczniku rowerowym 15 km. Pytanie , co poszło nie tak 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ramieniu korby to będzie liczyło kadencję a nie prędkość / dystans. Jaki masz trenażer? Rolkowy? To załóż  na tylną piastę i skalibruj obwód  koła w Garminach.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, jak baba się nie zna i posłuchała znajomego żeby kupić taki czujniki i że mam go zamontować na korbie(widać znajomy się zna tak jak ja🙈). W takim razie jaki licznik polecacie żeby łączył się z zegarkiem Garmin za nie duże pieniądze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale  prawie każdy zegarek Garmina może robić za licznik rowerowy. Odpalasz w nim aktywność  rowerową. Masz nawet  w nim takie coś jak trenażer. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych liczników. Pytanie tylko czy ten twój trenażer czyli to coś co zapodałaś zdjęcie ma transmisję danych ANT lub Bluetooth . Raczej nie ma więc nie połączysz tego z ZADNYM LICZNIKIEM CZY ZEGARKIEM. Ktoś ładnie Ciebie zrobił w balona z tym szpejem.

Nie dasz rady tematu przeskoczyć inaczej jak zmieniając trenażer skoro chcesz  pozyskać z niego dane do zegarka. Dla pewności wyślij linka do tego wynalazku ze zdjęcia.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Bike TX-320XB FLIX - nie ma łączności z niczym

https://allegro.pl/oferta/rowerek-treningowy-mechaniczny-pionowy-rower-do-cwiczen-fitness-stacjonarny-15336538916

 

Ale jak masz już ten czujnik kadencji to można go jakoś wykorzystać, ściągnij aplikacje to niego i ustaw w tryb miernika kadencji, zamontuj na ramieniu korby, ustaw w rowerku stacjonarnym lekkie obciążenie i kręć w przedziale 80-90 obrotów korbą na minutę (najlepiej 85-95 ale może nie na początku) i tak im dłużej tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pecio napisał:

Nie wiem czy wiesz ale  prawie każdy zegarek Garmina może robić za licznik rowerowy. Odpalasz w nim aktywność  rowerową. Masz nawet  w nim takie coś jak trenażer. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych liczników. Pytanie tylko czy ten twój trenażer czyli to coś co zapodałaś zdjęcie ma transmisję danych ANT lub Bluetooth . Raczej nie ma więc nie połączysz tego z ZADNYM LICZNIKIEM CZY ZEGARKIEM. Ktoś ładnie Ciebie zrobił w balona z tym szpejem.

Nie dasz rady tematu przeskoczyć inaczej jak zmieniając trenażer skoro chcesz  pozyskać z niego dane do zegarka. Dla pewności wyślij linka do tego wynalazku ze zdjęcia.

https://allegro.pl/oferta/rowerek-treningowy-stacjonarny-rower-do-cwiczen-fitness-skladany-trex-sport-15162039482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neta25 No niestety to jest podstawowy rowerek treningowy. Nie połączysz go z żadnym urządzeniem zewnętrznym bo nie ma modułów obsługujących transmisję  ANT+ czy BT. Masz tylko to co fabryka dała na ekraniku.  Pomiar tętna odbywa się poprzez odczyt pulsu z rąk (mało wygodne).

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy i najbardziej prymitywny trenażer. Nawet nie ma koła zamachowego a  o " dawkowaniu" obciążenia nawet nic nie napiszę. Nie ma szans aby połączyć z jakim kolwieg urządzeniem. Zostaje tylko odczyt kadencji i to też pod warunkiem ,że ten czujnik Magene jest w tym trybie działania. O prędkości , dystansie i innych parametrach z tym powiązanych  musisz zapomnieć.  Jak jednak zależy na danych i możliwości sparowania z zegarkiem Garmina to tylko wymiana trenażera . Jak masz rower to wystarczy kupić zwykłe proste rolki , czujnik zakładasz na tylną piastę i masz to wszystko na czym Tobie zależy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj to co masz czyli pomiar tętna. Te kilometry pod dachem to takie niepełnowartościowe 😉

Można też znaleźć treningi w oparciu o tętno i kadencję(a to masz) ale to już co nieco trzeba się orientować co kręcić i po co.

Sam tak ćwiczyłem na starym trenażerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na takim "rowerze" jest strasznie nudna. Nawet znacznie bardziej zaawansowane trenażery interaktywne podłączone do Zwifta nie każdego są w stanie zaabsorbować. Zanim zaczniesz inwestować w ten temat przekonaj się czy w ogóle masz tyle samodyscypliny żeby się zmusić do regularnych treningów w domu. Jak nie to polecam bardzo tanie i bardzo proste rozwiązanie. Wsiądź na zwykły rower, ten który akurat masz, znajdź sobie jakąś górkę w okolicy i podjeżdżaj pod nią. Jak się wciągniesz w treningi to możesz go urozmaić o interwały, treningi szybkościowe. Darmowe plany treningowe można znaleźć. A kręcenie na tym co masz to jest dobre dla chomika a nie dla człowieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciąży chciałam pozbyć się zbędnych kilogramów, więc kupiłam jeden z tańszych rowerów i żałuję że nie dołożyłam kasy na lepszy bo tak jak Pan mówi kręcę na nim jak chomik ponieważ opór na nim jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neta25 Na trening fitness jeśli tylko masz w pobliżu jakieś scieżki  szutrowe, ziemne  to polecam ci kupno kijków do Nordic Walking  (nie mylić z emeryckimi spacerami z kijami trekingowymi po płaskim) . Idealny sport fitnesowy na wszystkie pory roku do treningu w 2-3 strefie tętna gdzie efektywnie spalasz kalorie z tkanki tłuszczowej a nie glikogen z mięśni. 10km w tempie 6-7km/h (2:28). Na tym "rowerku" to się zamęczysz psychicznie zanim coś spalisz.

 

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przy małym dziecku ciężko może Ci być trenować na zewnątrz. Ale żeby miało to szanse powodzenia to wg. mnie trenażer interaktywny + Zwift będzie niezbędny. Można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat. Poniżej wklejam filmik nakręcony przez dziewczynę - może przyjemniej będzie go oglądać z kobiecego punktu widzenia:

 

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chrismel napisał:

Ale żeby miało to szanse powodzenia to wg. mnie trenażer interaktywny + Zwift będzie niezbędny.

Bez przesadyzmu. Na początek wystarczy nawet taki rowerek + oglądanie serialu. Byle konsekwentnie i systematycznie. Do tego idzie lato, więc można dorzucić aktywność na powietrzu.

Potem można wdrożyć coś na tętnie albo tętnie i kadencji.

A reszta to potem, ryczałtem, razem z zaległą ratą za hibernację ;) 

Cytat

Tutaj masz przykład z męskiego punktu widzenia

Zaraz Kolegę weźmie w obroty forumowa policja 🤣

Edytowane przez spidelli
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak bardzo śmiertelnie poważnie....... można by zrobić z tego trenażerka namiastkę smarta.  Rozmontować te plastiki z przodu gdzie kryje się cała maszyneria.  Na tej namiastce koła zamachowego wkleić tą Magenkę ale tak aby nie kolidowała z systemem "spowalniającym". Potem w zegarku pod pozycją czujniki odpowiednio to skalibrować przez podanie obwodu koła . Ten parametr trzeba dobrać eksperymentalnie tak aby wynik pokrywał się ze wskazaniami tego trenażerka.  Potem można jeszcze dodać jeden czujnik na korbę aby mierzył kadencję. I tym sposobem mamy pseudo smarta treningowego.  Jak opór generowany  jest mizerrny to to też można podrasować.

Do tego wszystkiego potrzebujemy tylko pomysłowego Dobromira -sztuk jeden.😉😁

Temat do ogarnięcia w pół godzinki.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...