Skocz do zawartości

[Opony] szosowe w rowerze crossowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tak jak wyżej widać, chciałbym wymienić w swoim rowerze opony na bardziej szosowe, 95% czasu jeżdżę po asfalcie, chciałbym jeździć trochę szybciej, a myślę że takie opony mogłyby mi w tym pomóc.

 

Pytanie do was - jakie polecacie opony do tego typu roweru, myślałem nad rozmiarem 32mm, ale tu się pojawia kolejne pytanie, a mianowicie mój dokładny model roweru to: https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-crossowy-indiana-x-cross-5-0-m21-meski-czarno-szaro-brazowy

 

Gdzie mógłbym najszybciej sprawdzić czy taki rozmiar opon będzie tu pasował.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zyskam na prędkości? Mówię tu stricte o asfalcie, wydaje mi się że przy 32mm i wyższym ciśnieniu w oponach opory będą na korzyść niniejszych opon. Jeżeli założę 38 to prawdopodobnie nie wtlocze tam tyle barów co do 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś kiedyś na takich "kamieniach"? Poza gładkim asfaltem to będzie mordęga, a czy zyskasz na prędkości? Na takiej pozycji w rowerze crossowym to bardzo wątpię... 
Popatrz na https://www.bicyclerollingresistance.com/

EDIT. A najlepiej to sprzedaj ten rower i kup choćby Kands Pure - da Ci to dużo więcej niż ładowanie opon szosowych do Twojego roweru 🙂.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, snejkky napisał:

wydaje mi się że przy 32mm i wyższym ciśnieniu w oponach opory będą na korzyść niniejszych opon

Przejrzy testy porównawcze takich samych o różnych szerokościach na różnych ciśnieniach na stronie którą podlinkował kolega. Potem odwiedź YT i też ma testy opon o różnych szerokościach.

Dla przykładu:

Odrobinę się zdziwisz :)

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, chudzinki napisał:

Jeździłeś kiedyś na takich "kamieniach"? Poza gładkim asfaltem to będzie mordęga, a czy zyskasz na prędkości? Na takiej pozycji w rowerze crossowym to bardzo wątpię... 
Popatrz na https://www.bicyclerollingresistance.com/

EDIT. A najlepiej to sprzedaj ten rower i kup choćby Kands Pure - da Ci to dużo więcej niż ładowanie opon szosowych do Twojego roweru 🙂.

Domyślam się że kupno roweru szosowego dałoby mi o wiele więcej, aczkolwiek kupiłem ten rower w tym sezonie, raczej ciężko będzie go sprzedać za dobre pieniądze, więc raczej przy nim zostanę na sezon/dwa a później będę myślał co dalej. Jest to mój pierwszy sezon na czymś więcej niż skrzypiący rower, po czasie widzę że trochę minąłem się z powołaniem i bardziej przekonuje mnie pokonywanie kilometrów na asfalcie, aniżeli jazda po pasach, czy szutrach. 

Przejrzałem te 3 filmy, niektóre widziałem już wcześniej, z jednego wynika że 32mm byłby takim "złotym środkiem", zastanawia mnie ten film dotyczący ciśnienia opon, bo widziałem testy które wskazywały że opona 32mm będzie szybsza od 28mm, ale wtedy kiedy jest w nich takie samo cisnienei, a raczej opona 32mm będzie miała niższy zakres barów w porównaniu do opony 28, analogicznie jest z opona 38vs32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztycę wymieniłem na nieamortyzowaną, a z amortyzatorem na razie jednak się wstrzymam, nie chcę pakować za dużo pieniędzy w ten rower.

W tym momencie mam trochę mentlik w głowie, może przejdźmy do konkretów.

Jakie opony byście mi polecili, powiedzmy do 250zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, snejkky napisał:

zastanawia mnie ten film dotyczący ciśnienia opon, bo widziałem testy które wskazywały że opona 32mm będzie szybsza od 28mm, ale wtedy kiedy jest w nich takie samo cisnienei, a raczej opona 32mm będzie miała niższy zakres barów w porównaniu do opony 28, analogicznie jest z opona 38vs32

Polecam kalkulator ciśnienia:
https://axs.sram.com/guides/tire/pressure
Można go użyć jako punkt pocztakowy i od niego już modyfikować pod swoje preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, snejkky napisał:

Sztycę wymieniłem na nieamortyzowaną, a z amortyzatorem na razie jednak się wstrzymam, nie chcę pakować za dużo pieniędzy w ten rower.

W tym momencie mam trochę mentlik w głowie, może przejdźmy do konkretów.

Jakie opony byście mi polecili, powiedzmy do 250zł za komplet.

Amor jest blokowany.

Chcesz paradoksalnej przewagi nad tym cx compem?

Proszę bardzo :D

https://bikemia.com/opona-specialized-turbo-pro-tire-700x28c-44-opo28-900-398-b?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIt868rrP7hQMVlmSRBR0HFA07EAQYASABEgJZwPD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snejkky napisał:

z jednego wynika że 32mm byłby takim "złotym środkiem",

Blisko rok temu założyłem GP5000 32C do gravela. Początkowo byłem zachwycony. Z czasem zachwyt mijał i pojawiło się znużenie ciągłym telepaniem. Wczoraj założyłem GP5000 AS 35C kupione po wielomiesięcznym reaserchu i jestem jeszcze bardziej zachwycony niż byłem na początku z wersji 32C. Komfort jest bez porównania większy a szybkość .... to się okaże z czasem. Nie będę ufał pierwszym wrażeniom bo mogą okazać się złudne. Ale w obu przypadkach bez problemu mam "trójkę" z przodu na liczniku. A to czy będzie to 30.5, 31 czy 31.5 w sumie nie jest dla mnie aż tak istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chrismel napisał:

Ale w obu przypadkach bez problemu mam "trójkę" z przodu na liczniku. A to czy będzie to 30.5, 31 czy 31.5 w sumie nie jest dla mnie aż tak istotne.

Ale chodzi o prędkość średnią czy chwilową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...