Skocz do zawartości

[Pedały] skrzypią w nowym gravelu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tydzien temu kupiłem gravela polygon tambora g4. Dostałem do niego w gratisie pedały (jakieś zwykłe nowe platformy) od wczoraj lewy pedał skrzypi podczas pedałowania przy ciężkim przełożeniu, głównie podczas rozpędzania gdzie nacisk jest największy, a poźniej tylko skrzypi co jakiś czas gdy mocniej go nacisnę.

 

O co może chodzić? Zrobiłem na nim jedynie 50km głównie asfalt/sciezki rowerowe lub ubite scieżki w parku, nie upadł mi ani razu, ani nie jeździłem po dołach, błocie czy kamieniach i jest po przeglądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co i gdzie mam nasmarować xd 

 

Jeszcze zobaczyłem że mam dwie mocno wystające śruby (myślałem że tak ma byc bo rower był składany w sklepie i po przegladzie zerowym), dokreciłem je i mniej skrzypi i rzadziej. Jednak nadal jest ten dzwięk co jakiś czas przy naciśnięciu lewego pedała podczas rozpędzania na cięzkim przełożeniu

i to na pewno beda pedały? czy w korbie coś może skrzypieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkdc98 jakie pedały? Jakie śruby? Zrób zdjęcia!  Tak samo może skrzypieć suport, a to gruba sprawa, że z jednej strony to też typowe.  Najrozsądniej będzie jak wrócisz do sklepu. Nie daj się zbyć byle czym, dobrze wypytaj, żądaj adnotacji w karcie gwarancyjnej. Jaki to sklep? 

Jeżeli masz jakiekolwiek inne pedały (pożycz) to zmień na przetestowanie.

Edytowane przez Turysta05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

śruby wystawały mi z lewej korby nie wiem czemu nie były dokręcone. Dokręciłem je mocno i nie  skrzypi juz. 

Pedały no name jakieś w gratisie dostałem od razu założone 

A sklep to sprint rowery  w warszawie 

Edytowane przez mkdc98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej jednak skrzypi, jak dokrece na maxa to pedał cięzej chodzi, jak lekko poluzuje to skrzypiec znowu zaczyna az wstyd jechac jak jest cicho i w okol są ludzie 

 

i tez pojawil sie nowy problem. Pyka mi w sztycy podczas siadania lub naciskania na siodełko. 

 

nowy rower i co chwile nowe problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...