Skocz do zawartości

[Błotniki] Polygon Bend R7 - 700x44c


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję jakiś "fajnych" błotników do nowego roweru. W jakiś ekstremalny teren na pewno nie będę wjeżdżał, ale na pewno nie raz będzie okazja ubrudzić się w błocie i chciałbym to spróbować ograniczyć. :)
Przyznam się szczerze, nigdy jeszcze błotników nie kupowałem, w starym komunijnym góralu "były", a do szosy nie zdecydowałem się ostatecznie nic wsadzić, więc nawet nie wiem czy są jakieś standardy mocowania. Wiem, że ten Polygon ma "wiele otworów" mam nadzieje, że uda się dzięki temu coś dobrego znaleźć.
Ciężko mi określić budżet, bo nie wiem ile kosztuje dobry błotnik, ale czy coś wartego zakupu na przód i tył da się kupić za powiedzmy 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKS Speedrocker, producent co prawda podaje że max 42mm ale nie sądzę żeby 2mm zrobiły wielką różnicę, miałem je z 40mm. kapciami i zapasu było sporo najwyżej troszkę podniesiesz. :)

Leciutkie, szybki montaż/demontaż i zaskakująco stabilne, nie wydają żadnych dźwięków.

Edit: Sprawdź czy nie możesz skorzystać z tej promocji na Amazonie zapłaciłbyś tylko 137 zł. :) https://www.pepper.pl/kupony/kupon-amazonpl-mwz-130pln-dla-wybranych-812798

https://www.amazon.pl/SKS-Zestaw-blotników-Speedrocker-11567/dp/B07P93NMHL/ 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je w innym rowerze tylko bez chlapaczy i wspominam dobrze, ale na pewno będą sporo cięższe. Nie widzę powodu czemu miały by nie pasować w tym Polygonie aczkolwiek sam wybrałbym Speedrockery do gravela.

PXL-20211228-132617599.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 53mm z oponami 42mm. Nie ma wiele zapasu.

Ujdą ale są mało sztywne bocznie i na wybojach telepią się i potrafią otrzeć o oponę. Gdzieś na forum przewinęła się dyskusja, że matowe są mało sztywne, błyszczące pod tym względem lepsze.
Póki się nie połamią lub nie dam szerszych opon, to pewnie zostawię, ale następnym razem będę szukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi, walnąłem się w "rozmiarówce".
To teraz mam zagwozdkę, czy wymieniać je na najszersze 53mm i zawsze to będzie "coś" czy zwrócić i szukać jakiś alternatyw. 

Też mam wrażenie że na taką oponę wybór za duży nie jest niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...