Skocz do zawartości

[7500-9000] Dobry w full w dobrej cenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Rower wybrany. Focus Jam 6.9 tylko pytanie. W piwnicy rowerowej nowy jest za 10,5k, idzie na olx znalezc nowe/malo uzywane w cenie 7,5-8,5k. Lepiej brac uzywke 2-3k taniej i wrzucic 1k na serwis czy nowka ze sklepu z pewna gwarancja itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kalkuluje ci się to zupełnie. Tak można zrobić gdyby używka była na dużo lepszych szpejach a nówka jest na zdaje się pełnym XT i nie bida Fox'ach. Bież nowy rower i nawet się nie zastanawiaj nad używanym. Fajnie, że posłuchałeś szerszej opinii i nie kupujesz podstawowych bida paści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo zajrzy tu wiecej osob jak w kategorii w ktorej powinienem to napisać. Temat kasku, mysle raczej nad odpinana szczeka ze wzgledu na podjazdy. Znalazlem 2 wygladajace na calkiem spoko i zauwazylem polecane. Jaki wy byscie wybrali? Chyba ze polecacie jakis inny? Najbardziej sklanialbym sie w strone kasku z Foxa ale albo nie umiem szukac albo nie widzialem tanszego niz 1500 z odpinana szczeka a jak mam placic 1500+ za foxa a przykladowo 900-1k za Bella gdzie opinie sa na tym samym poziomie to jednak wole Bella. 

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-full-face-uvex-jakkyl-hde-2-0-pd24792/

https://allegro.pl/oferta/kask-bell-super-dh-mips-spherical-yellow-matt-l-13068802150?utm_feed=b9034d8a-0c45-4f04-b856-31a0d6cbb818&ceneo_cid=bd3df175-4a47-8c93-bce1-9beaae4f4b39   (na amazonie znalazlem za 900zl nawet tylko pytanie czy warto zamawiac z amazona i ryzykowac tym ze to tylko oszukana podrobka?)

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-full-face-fox-rampage-comp-mips-pd7199/?v_Id=174485  (czy bez zabawy w jakies odpinanie i normalnie pelnego fulla brac?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego bella ma córka, testowała :)  nadal ma dobre stopnie. Wygląda to dość solidnie, mechanizm przy pewnej staranności działa pewnie. Jednak na ten sezon kupiła już normalnego, ale dość lekkiego  full face, bo na wycieczki i tak nie bierze szczęki, a w bikeparku nie odpina. Ja jednak uważam, że to ma sens, bo mniej towaru do wożenia w aucie. 
Ten fox to model typowo hardcore. Nie do jazdy góra -dół. Są lżejsze full face foxa, ja mam taki, ale nadal słabo pod górę. Full face są typu DH/FR oraz lżejsze i wietrzone Enduro. 
 

IMG_4361.jpeg

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fullfacem na podjazdach jest też tak, że podczas jazdy pod górkę dynda ci na kierownicy a nie siedzi na głowie. Po prostu, żaden gość na endurówce nie jeździ w kasku pod górę bo po co? I tak się jedzie jakąś drogą pożarową albo singlem podjazdowym w tempie 3kmh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Znajomy własnie sprzedaje swoją maszynę. 

Dartmoor Black bird intro 29" xl Warszawa Wawer • OLX.pl

Rower b. mało jeżdżony na szlakach. Większość płaskie i lekie pagórki Mazowsza. Ja na gravelu a on na Blackbird'ie 🙂

Uważam, że warto kupić z pewnego źródła używany (tańszy) rower niż gonić po sklepach w poszukiwaniu okazji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...