Skocz do zawartości

[Opony] TCR szczęki 700x28 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy do takiego TCRa na szczękach wejdą 28c ? Czy jedynym ograniczeniem będzie problem z przekładaniem napompowanej opony przez szczeki ? Przy okazji jakie w rozsądnych pieniądzach oponki do szosy ? Nie ścigam się, jeżdżę można powiedzieć rekreacyjne. Ewentualnie trenuje do MTB.

Screenshot_20240206_212148_Chrome.jpg

Screenshot_20240206_212130_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między widełkami przód i tył to ok 40mm. Nie mogę nigdzie znaleźć max zalecany przez producenta. Coś oprócz Continentala ? Miałem je w poprzednim rowerze i mam wrażenie, że bardzo podatne na przebicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po środku stawki. Dlatego najlepiej zajrzeć do testów zamiast polegać na opiniach z netu. Dotyczy to w szczególności opon bo są ich setki a zwykły użytkownik ma przeważnie możliwość wypróbowania kilku-kilkunastu modeli przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental w ogóle ostatnio coś mi nie przypada, jak nie bije na boki, to szmata co chwile. Co możecie powiedzieć o Vittoria Rubino Pro IV Control G2.0 700x28c lub Pirelli P7 Sport 700x28c ? Vittoria ma znacznie gęstszy oplot co chyba powinno przełożyć się na mniejszą podatność na przebicia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Michal2008 napisał:

Pytałem o to samo jakiś czas temu (TCR Advanced 3 2019)

Zakładałeś już u siebie ? co wybrałeś ? dużo luzu jeszcze zostało ?
 

Edytowane przez seba8121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem temat.

Obecnie mam jeszcze fabryczne 25C i jak będę coś zmieniał to też na 99% zostanę przy 25C. Widziałem parę filmików jak ludzie wsadzali opony 28C i słabo to wygląda takie balony w tej ramie, moim zdaniem widać że ta rama była projektowana pod 25C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim tcr (taka rama jak Twoja tylko na 105) miałem włożone conti gp4000 700x25, które rozkładały się na 28. i trochę miejsca jeszcze było. Mając wybór 25 vs 28 tylko 28. Pytanie jeszcze jak rozkłada się dana opona. Nowy conti gp5000 700x25 już tak szeroko się nie rozkłada. W nowym tcr mam conti gp5000 700x25, które na obręczy hookless rozłożyły się na 25.5 więc już myślę o zmianie na szersze. Te 28 przy tak mięsistych ramach wygląda normalnie, a jedzie raczej lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość   ? Największy problem jest z obwodem, a nie szerokością. Dobra  opona na szerokiej obręczy trekingowej i retro wąskiej szosowej obwód może mieć zbliżony.  Problem polega na tym, że w ramie opisanej np max 25 mamy dwa komplety opon  w tym samym rozmiarze np Continental Grand prix  i Grand Prix Classic i ten drugi jest na tyle wysoki że na tych samych kołach co chwilę ciurla i szura kamyczkami czy innym igliwiem o hamulec centralnie w osi  bo ma wysokość jak opona 700x28 a nie 700x25.

Podobny problem robią  wąziutkie choć potwornie pogrubione przebiciowo turystyki Schwalbe Marathon,  rozmiar 23 i 25 z racji wkładki są wyższe o 2-3 mm niż klasyczne opony szosowe w tych rozmiarach.    W rozmiarach  do trekingu nikt już nie myśli o obwodzie kół 35, 37, 40, a w szosowych ramach dodatkowe 2 mm robią różnicę i szpara przy osi hamulca sprawia kłopot nawet suchym latem  ( gdy jakieś  lepkie coś z drzew się przykleja, czy inne drobiazgi szurają…)

Wadą opon na styk w ramie jest też to że po przebiciu i załataniu dętki bywa że opona z przeciętym oplotem ma bąbla,  i nie ma jak ten bąbel się obracać, jak wrócić do domu.   Był taki trend w naszych ostrych aby mieć prześwit widelca zero. Mało praktyczny.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej do szosy już bym nie pakował, na tych 28c pierwsze jazdy na plus, drogi u mnie rozpłynęły się wraz ze śniegiem, mimo wszystko komfort większy niż na 25c. Na pewno mniej czuć nierówności i można dać mniejsze ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal2008 napisał:

to nie jest kwestia samego zacisku jeszcze jest sama rama/widelec + sztywność tej ramy i samych kół w tcr nie widzę 30-tek. 

Ja nie mówię że do tej ramy wejdą 30. Mówię że zmieszcza się w zacisku Shimano 105.

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...