Skocz do zawartości

[5000-7000zł] Wygodny gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, długo "bujałem" się z tą decyzją, ale jestem bliski przekonania się chęci kupna gravela do przyjemnej jazdy - chce nim przyjemnie pokonywać różne dystanse, te dłuższe też. Możliwe, że kiedyś zdecyduję się na jakieś ""ściaganie" na dystansach 100/300 itd. ale z celem ukończenia, a nie zwycięstwa ;)

Jestem krasnoludkiem ~166cm około 55kg.
Obecnie posiadam Merida Scultura 400 z 2019 roku w rozmiarze S, bez modyfikacji, w skrócie: dla mnie jest zbyt agresywna, dłuższe przejażdżki są dla mnie męczące i bolesne. Cierpi i kark i zad, mam tendencje do przesuwania się do przodu siodełka wraz ze wzrostem zmęczenia.

Poszukuję obecnie roweru przede wszystkim wygodnego, moje aspiracje to krótsze i dłuższe jednodniowe przejażdżki, chociaż po głowie chodzą mi jakieś "wyprawy", więc możliwość założenia bagażnika + sakw byłaby cenna, oczywiście wraz z możliwością montowania błotników. Chciałbym by jazda na tym rowerze była naprawdę przyjemna. 

Budżet jest stosunkowo szeroki, bardziej po to by poznać przekrój rynku, ale raczej nie chciałbym go wykorzystać w pełni jeśli tylko będzie taka opcja ;)
Myślę, że z takich rzeczy technicznych interesuje mnie GRX, hydrauliczne tarczówki, karbonowy widelec.

Wielu rzeczy/problemów mogę być nieświadomy i nie znać odpowiedzi/rozwiązania, w razie jakby ten opis był zbyt lakoniczny, proszę o pytania.

Ze swojej strony znalazłem taki rower, który wydaje się spełniać moje wymagania przy rozmiarze S, nie wiem tylko jak z bagażnikiem i błotnikami w tym modelu, bo chyba producent nie dostarcza tych informacji. Co sądzicie? https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-5-0-grx-turkusowy-grafitowy-polysk

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

A Silex ?

Tak jak pisze @chrismel wydaje mi się, że w katalogu na ten rok ta geometria jest stosunkowo blisko mojej szosy, więc raczej odpada.
Co do tego Polygona, cholera jasna jaki fajny rower, ale kurde, drogi. A jak ten SRAM działa w porównaniu do GRX'a? Nie znam się zupełnie na ich osprzęcie, dobre "bebechy" ma ten rower?
I bardziej jak już bym się do niego przekonał iść w S'kę, czy M'kę? 

A ten SKER 5.0 GRX, to raczej przeciętny wybór?

Edytowane przez TenSebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz geometrię bardzo endurance to wybór na naszym rynku jest malutki. Z nowych rowerów oprócz tego Polygona jest chyba tylko Marin Four Corners. Możesz też próbować trafić na używanego Silex-a. Esker ma już mniej łagodną geometrię. O osprzęcie Polygona nie będę się wypowiadał. A co do napędu to SRAM jest porównywalny z Shimano. Ma inny system zmiany biegów ale też nie można jednoznacznie określić który jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rzuciłem tylko nazwą, która pierwsza przyszła mi do głowy (pod kątem geometrii), a modelu 2024 nawet nie widziałem :no:

Poza tym nie kupuje się świeżynek modelowych, chyba że mają coś co jest "gejmczendżerem" must have - w innym przypadku jest to po prostu zazwyczaj nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, chrismel napisał:

Jak chcesz geometrię bardzo endurance to wybór na naszym rynku jest malutki

Zapytam w takim razie, jeśli zdecydowałbym się, na geometrię tylko endurance, "bez bardzo". Zauważalnie powiększyłoby to pulę rowerów? 
Tymczasem porozglądam się po okolicy, czy nie ma gdzieś Silexów z tamtego roku.
Co do @KrissDeValnor kupowania nowinek, Kross z tamtego roku, pierwszy lepszy z allegro - no zdecydowanie tańszy, a chyba mniej więcej ten sam rower (różni się tylko oponami?), co w tym roku https://allegro.pl/oferta/rower-kross-esker-5-0-grx-turkusowy-grafitowy-polysk-2023-s-19-15078226898 
Więc faktycznie bez sensu brać nowinkę, lepiej jak już szukać modelu 2023

A jeśli mielibyście ułożyć "hierarchie" po tym opisie, to jakby to wyglądało? Polygon >>> Silex 2023 >>> Esker?

Edit:
Jeszcze kwestia geometrii Polygona: 
Ja patrze tylko na stack i reach, bo jakby to są parametry które "jakoś tam rozumiem" i wygląda to tak:

A więc dla Ski nie jest on tak łagodny jak dla Mki, jest porównywalny z Krossem(2023) 1,5. Domyślam się z drugiej strony, że te 0,04 i tak potrafi zrobić dużą różnicę. Nie mogłem niestety nigdzie znaleźć dostępnego Silexa 2023, żeby podpatrzeć jaki tam był stosunek na rozmiarach XS/S
image.thumb.png.b264e24d9b234fb67224523c26658474.png

Edytowane przez TenSebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chrismel napisał:

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-polygon-bend-r7

Silex 2024 ma zmienioną geometrię i nie jest już tak łagodny jak we wcześniejszych latach.

To jest mit. Nowy Silex niewiele sie zmienił pod względem pozycji rowerzysty. 

https://bikeinsights.com/compare?geometries=61bbf5d949e207001c7feaf7,658d6a15cde7b30021f3fa22,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marin Gestal 2, starszy rocznikowo, taki chyba najmniej gravelowaty a najbardziej szosowy gravel od Marina (nie licząc "miejskiego" Lombarda), jeszcze na Tiagrze.

Nowe modele od 2023 są już na hydraulicznym GRX i z możliwością założenia szerszej opony (przemodelowane widełki) do 700x45 (u mnie tylko 700x35 ale to mój rower "szosowy").

Ma oczka na bagażnik i błotniki, jak masz możliwość obejrzeć to warto. Cena z oficjalnego cennika mieści się w Twoim budżecie, a w sklepie możesz dostać lepszą.

Zrzutekranu2024-01-28165422.thumb.png.9abd76ff18311bfddaae9f5411e03bdd.png

Rozmiary:

Zrzutekranu2024-01-28165610.thumb.png.bae67c4fd6a419dd8fe0ab54272c4393.png

 

Geometria:

Zrzutekranu2024-01-28165643.thumb.png.4c0a1e788f2f7f53ef546e3527c62017.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, odgrzebuję temat po przerwie - jeśli decydowałbym się ze swoimi gabarytami na "Polygon Bend R7" to jaki rozmiar byście brali, S, czy M? Daleko mi do salonu żeby na nim siąść i się przejechać i możliwe, że będę go kupował w ciemno. Doradzicie coś?
A może ktoś ma jakiś inny pomysł roweru z takimi "wymaganiami" w takich pieniądzach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam taką geometrię ciała, że dla mnie endurance jest jak race. Po latach zastanawiania się kupiłem Krossa Eskera 6.0 i nie żałuję. Przyzwyczaiłem się do nowej pozycji (to mój pierwszy tego typu rower) i jestem rowerowo szczęśliwy :). Odwróciłem tylko mostek bo wcześniej dół kiery był mało używalny dla mnie, zmiana sprawiła, że korzystam z wszystkich chwytów w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...