Skocz do zawartości

[Okładziny] sintermetalowe, a może za grubo?


Rekomendowane odpowiedzi

Powolutku myślę o wymianie okładzin, a skłoniło do tego skrzypienie po ostrej jeździe.

Z doświadczeń moto wszedłbym beż wahania w sintermetalowe lecz w przypadku rowerowym proszę o pomoc.

Czy okładzina sintermetalowa to nie jest za grubo w rowerze? Hamulce jednotloczkowe, tarcza nie jest pływająca, jednak obawiam się skrzypienia. Jazda amatorska +, co szukać,  dobre, lecz nie skrzypiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna mieszanka językowa. Sintered, oznacza spiekane. Z tego co kojarzę, spiekane są tylko metaliczne.

Hamulce jeżeli masz hydrauliczne, to mają co najmniej dwa tłoczki.

Co do pytania "czy nie za grubo". Istnieją, są produkowane, więc nie, nie za grubo.

Pytanie czy jeździsz w taki sposób, że je wykorzystasz i zmusisz do pracy. Muszą być cały czas nagrzane. Zimne klocki spiekane hamują źle.

A co oznacza jazda amatorska+? A kto to wie. Nawet nie napisałeś czy jeździsz po płaskim czy w górach.

Nie napisałeś też, jakie klocki masz aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oni produkują model do twojego hamulca to polecam Ci EBC Gold. Być może istnieją lepsze marki, jak choćby ostatnio popularny i promowany Glafer ale ja EBC używam od 3 lat i oferują mi wystarczające osiągi. Nie ma efektu fadingu nawet po 3-4 kilometrowym zjeździe, mają specyficzny pisk podczas hamowania ale mi to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

A szklą się dlatego, że nie łapią temperatury i nie mają odpowiednich warunków żeby działać poprawnie.

17 godzin temu, Dokumosa napisał:

Metaliczne muszą mieć odrobinę temperatury ale imho wcale się nie szklą.

Jak są kiepskie, lub kiepska tarcza, to się szklą i niezależnie czy złapią temperaturę czy nie.
Trafiłem na takie z niby polecanej marki Jagwire. Ani spiekane Accenta, ani obecne Shimano nie miały i nie mają takich jazd jak tamte. Ba, w grawelu metaliki shimano mają lepsze pierwsze dziabnięcie niż żywiczne/kevlary SwissStop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie ma podanego  rodzaju roweru, marki hamulca, klocków i  zastosowanej tarczy, pogody, pory roku,  a nawet rodzaju terenu ulubionego w czasie jazdy…. Także wróżenie z fusów epizod 116 😀 wiemy że jeden tłoczek i nie pływa tarcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2024 o 08:55, Rumcajs. napisał:

Jeżeli oni produkują model do twojego hamulca to polecam Ci EBC Gold. Być może istnieją lepsze marki, jak choćby ostatnio popularny i promowany Glafer ale ja EBC używam od 3 lat i oferują mi wystarczające osiągi. Nie ma efektu fadingu nawet po 3-4 kilometrowym zjeździe, mają specyficzny pisk podczas hamowania ale mi to nie przeszkadza. 

Dawno temu nabylem zlote ebc do owczesnych moich hamulcow. mialy dwie ciekawe cechy: 1. to byly jedyne klocki jakie mialem (do dzis) ktore nie byly w stanie zaoferowac zadnego efektu nawet spowalniania w czasie pierwszych kilkudziesieciu km docierania.  mialem inne metaliczne i one tez nie byly obecne od pierwszego nacisniecia dzwigni ale po jednym wypadzie 2h/30km moglem  praktycznie uzywac hamulcow tak jak na dowolnych uzywanych klockach i tarczach. te dzialaly tak jak klocki zalane olejem z cieknacych zaciskow i tak jak takie klocki oblednie sie darly. hamulce deore 525 w ktorych mialem fabryczne klocki i zamienniki jagwire i jakies inne metaliczne - tylko goldy ebc zachowywaly sie w ten sposob. wrocilem z rundki bez hebli i wymienilem je bo sposob dzialania wydawal sie byc nienormalny. 

Kupilem do nowych deorek czerwone ebc, przyjada niedlugo, ciekawe jak to bedzie dzialac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...