Skocz do zawartości

[Cross do ok 5000] Cannondale czy Merida


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wybrał ten wygodniejszy dla mnie.

Może byłaby to Merida, może Cannondale, może na obu czułbym się podobnie, a może żaden z nich nie przypasowałby mi pod względem geometrii.

Tego Ci nie powiem, bo nie miałem okazji się do takich mierzyć, a tym bardziej nie jestem w stanie wejść w Twoją skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, IvanZamorano napisał:

Czy mogę prosić Was o poradę na który byście postawili?

Z tej dwójki to żaden. Cannondale ma sprężynowy widelec a merida bezsensowny napęd 3x

 

2 minuty temu, IvanZamorano napisał:

A ramy obu firm są godne polecenia?

Nie wiem czego się po tym spodziewasz ale to kawał zwykłego taniego aluminium a nie konstrukcja będąca ukoronowaniem życia zawodowego najwybitniejszych inżynierów.

2 minuty temu, IvanZamorano napisał:

Bo osprzęt po czasie można zmienić?

Wszystko można ale niekoniecznie się opłaca.

3 minuty temu, IvanZamorano napisał:

Zastanawiam się też czy napęd 1x12 daje radę przy podjazdach pod górę?

Nie liczy się układ napędu tylko ratio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IvanZamorano napisał:

A ramy obu firm są godne polecenia? Bo osprzęt po czasie można zmienić?

Zastanawiam się też czy napęd 1x12 daje radę przy podjazdach pod górę?

Dzięki bardzo za wszelkie odpowiedzi

Każda z tych ram jest w porządku. Z tego co widzę to na Cannondale będziesz nieco bardziej pochylony.

Co do napędu to najlżejsze przełożenie w tych rowerach jest niemal identyczne, więc tutaj napęd 1x12 nie będzie problemem. Osprzęt można zmienić, ale w przypadku tych rowerów raczej będzie to nieopłacalne, w przypadku Meridy trudno coś zarzucić jeśli chodzi jakość osprzętu, z kolei Sram SX zbiera kiepskie opinie.

Jeśli chodzi o napęd 3x czy 1x to już jest kwestia preferencji. Sam mam w rowerze crossowym napęd 1x, wcześniej miałem 3x i większość czasu jeździłem na środkowej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mihau_ napisał:

Z tej dwójki to żaden. Cannondale ma sprężynowy widelec a merida bezsensowny napęd 3x

 

Nie wiem czego się po tym spodziewasz ale to kawał zwykłego taniego aluminium a nie konstrukcja będąca ukoronowaniem życia zawodowego najwybitniejszych inżynierów.

Wszystko można ale niekoniecznie się opłaca.

Nie liczy się układ napędu tylko ratio.

Ok, to jaki rower byś polecił do kwoty około 5000?

3 minuty temu, Sk27 napisał:

Każda z tych ram jest w porządku. Z tego co widzę to na Cannondale będziesz nieco bardziej pochylony.

Co do napędu to najlżejsze przełożenie w tych rowerach jest niemal identyczne, więc tutaj napęd 1x12 nie będzie problemem. Osprzęt można zmienić, ale w przypadku tych rowerów raczej będzie to nieopłacalne, w przypadku Meridy trudno coś zarzucić jeśli chodzi jakość osprzętu, z kolei Sram SX zbiera kiepskie opinie.

Jeśli chodzi o napęd 3x czy 1x to już jest kwestia preferencji. Sam mam w rowerze crossowym napęd 1x, wcześniej miałem 3x i większość czasu jeździłem na środkowej tarczy.

Dzięki za info o pochylonej sylwetce, to dla mnie bardzo ważny czynnik, bo nadgarstki mam dość wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przejechałem pierwsze 200 km na nowym rowerze i jak na razie CX1 spisuje się rewelacyjnie. Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie tego modelu to służę pomocą :)

Pytanie mam o nowy łańcuch, będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą. Kupiłem X01 wersję OEM i chciałbym się upewnić, że jest to rzeczywiście ten model łańcucha, po czym go rozpoznać, jedyna cecha to liczba 028 na niektórych ogniwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...