Skocz do zawartości

[Grossglockner] Ktoś był?


Rekomendowane odpowiedzi

W tegoroczne wakacje planuję wypad w okolice najwyższego szczytu Austrii, zabazować się w okolicy, codziennie przez 9 dni pojeździć ile się da, z nastawieniem na jazdę w terenie, obcowanie z naturą oraz podziwianie alpejskich krajobrazów. Czy ktoś był w okolicach, może polecić jakieś sprawdzone szlaki, miejsca do zwiedzenia, miejscówkę do spania itd.? 

Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku. Zakwaterowanie w Zell Am See. Bardzo drogo i nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Do jedzenia w większości tylko kebap i baklava 😁

Pokręciłem trochę po okolicznych górkach i przy okazji zaliczyłem PŚ w Leogang. Podjazdy solidne, niemniej jednak monotonne. No i na górze zdarza się że jest zimno jak cholera.

Jak dla mnie strata czasu i pieniędzy, lepiej udać się do Włoch gdzie jeździ się dużo lepiej a i trasy bardziej urozmaicone. Oczywiście po uprzednim podjechaniu Grossa 😎.

Jak chcesz jakieś szczegóły, to pisz PW.

Moje doświadczenia dotyczą szosy i tylko szosy.

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiaj takiej wyprawy przypadkowi Komootowi ;) Chyba że znajdziesz tam czyjeś gpxy z odbytych wypraw. Lepiej przepracować sobie czy w Komoocie czy w Brouterze trasy, tzn. przygotować sobie gpxy, najlepiej w kilku wariantach. Mowa o wersji przeglądarkowej, na dużym ekranie. Komoot w telefonie to już tylko do odpalenia trasy w terenie.

Znalazłem taką stronkę, może na początek się przyda:

Bikepark Großglockner Resort » Downhill & Co | Osttirol Tourismus 

 

I jest opcja pobierania gpx:

Zrzutekranu2024-01-07111202.thumb.png.d57ed1040c04506840bd48e9430ce1dc.png

 

Mniej więcej o to mi chodzi:

Zrzutekranu2024-01-07111654.thumb.png.b319471744efe85ff0477eb79c144a30.png

Zrzutekranu2024-01-07111726.thumb.png.e3ce47768695d0848b0ed4d4d98c935b.png

Zrzutekranu2024-01-07111743.thumb.png.85f21db0a4f77389a5f4647155099fc4.png

 

 

I jeszcze z telefonu:

Screenshot_20240107-111823.thumb.png.6cf3f415c4685cdfe324398ef2c018cd.png

 

 

 

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przelot asfaltem to służę pomocą. Natomiast terenowo nie mam rozeznania.  Jedyne co trzeba to na pogodę uważać bo jest potwornie kapryśna. Zaczynasz w piękne słoneczko aby po paru kilosasch wjechać w  mleko.  Tam w lecie  praktycznie non stop leje.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mówimy o pagórku który osiąga prawie 3800m n.p.m., a rowerem wjeżdżamy na ponad 2500m n.p.m.. Nie ma co liczyć na stabilną pogodę, a na przełęczy Hochtor, nawet latem, bardzo często jest mgła a temperatura często nie przekracza 6°, podczas gdy "na dole" termometr wskazuje 26°  🙄

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję! Zabieram się za lekturę i dalsze planowanie. Znalazłem jeszcze Grossglockner Trail:

https://www.alpenverein.at/portal_wAssets/docs/berg-aktiv/wege_touren/trekkingrouten/1703-The-Glockner-Trail-EN_OL.pdf

Jakieś fragmenty są przejezdne rowerem, będę musiał zgłębić temat.

Na zmienne warunki pogodowe, oczywiście będę przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My już 3 razy byliśmy w Saalbach i raz a Leogang i pewnie pojedziemy też w tym roku. Nam akurat asfalt śmierdzi, więc szukamy terenu. Bike parki Saalbach i Leogang są psycho, są i trasy łatwe i trudne i tak trudne, że ich nie widziałem, jest trochę tras na wycieczki i można znaleźć legalne odcinki o charakterze dzikiej ścieżki. Wjazd Grossglocknerhochalpenstrasse klasyfikuję jako torturę, byłem samochodem. Co innego np. Hundstein - nie wiele mniej przewyższenia, a asfalt tylko na początku. Szosowcom nie polecam, MTB zdecydowanie tak. Fakt, we Włoszech szosowców masa, bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...