Skocz do zawartości

[Zakup elektryka] Canyon ebike


elektryk

Rekomendowane odpowiedzi

Poważna wada to prowadzenie linek przez stery, są wykonane plastikowe podkładki pod mostek, plastikowy top cup i center ring. 
Ja odesłałem swojego SpectralaON po jednym wyjeździe na enduro trails do Bielska, trzeszczał przeokropnie. 
Jak będziesz tym śmigał do roboty to może Ci będą trzeszczeć za rok a może wcale, mój dostał ostry wpier…dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej takiego cudaka: https://www.canyon.com/pl-pl/rower-elektryczny/rowery-elektryczne-trekkingowe/pathlite-on/pathlite-on-8-suv/3008.html?dwvar_3008_pv_rahmenfarbe=BN

masz światła, błotniki i pasek - bezobsługowe. Nie koniecznie ten, ja bym wolał piastę Shimano, ale niemieckie firmy robią takie rowery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rumcajs. napisał:

Poważna wada to prowadzenie linek przez stery, są wykonane plastikowe podkładki pod mostek, plastikowy top cup i center ring. 
Ja odesłałem swojego SpectralaON po jednym wyjeździe na enduro trails do Bielska, trzeszczał przeokropnie. 
Jak będziesz tym śmigał do roboty to może Ci będą trzeszczeć za rok a może wcale, mój dostał ostry wpier…dol :)

Trzaski Mi akurat nie przeszkadzają, pracuję przy kamieniu. 🙂

A rower tylko na delikatne dojazdy do pracy. Ciekaw jestem jak będzie ze wspomaganiem, bo ważę 97 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dojazd do pracy ( chyba że masz po drodze podjazdy tak ze 25% ) to będzie według mnie za dobrze - 85 Nm to na ciężkie tyranie w górach, napęd 1x12 zużyje Ci się szybko i będziesz wymieniał często kasety - a 12 rzędowe trochę kosztują. Na dojazd do pracy spokojnie wystarcza coś takiego:

www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-r-raymon-tourray-e-5-0-gent-9s-m350-pd30086

Trwałość napędu będzie kilka razy większa, sinik jest wystarczająco mocny, akumulator spokojnie na jednym ładowaniu wytrzyma 100 km.

Ewentualnie coś z Eco-Bike.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 14:54, Wojcio napisał:

 

 Nie koniecznie ten, ja bym wolał piastę Shimano, ale niemieckie firmy robią takie rowery. 

A co jest nie tak z Enviolo? Poważnie pytam bo sam wiosną będę się nad czymś rozglądał, a zdecydowana większość E-bike jakie mnie interesują są właśnie na tej piaście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PiotrWie napisał:

Jak na dojazd do pracy ( chyba że masz po drodze podjazdy tak ze 25% ) to będzie według mnie za dobrze - 85 Nm to na ciężkie tyranie w górach, napęd 1x12 zużyje Ci się szybko i będziesz wymieniał często kasety - a 12 rzędowe trochę kosztują.

 Ale żyjemy w epoce dekadencji ;)

Dla mnie  taki zakup na takie potrzeby też jest od czapy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandoleran napisał:

A co jest nie tak z Enviolo? Poważnie pytam bo sam wiosną będę się nad czymś rozglądał, a zdecydowana większość E-bike jakie mnie interesują są właśnie na tej piaście. 

Nic konkretnego. Jako nieelektryczny mam skrzywienie na niższe opory. Głównie miałem na myśli, że do dojazdowego elektryka napęd 12x jest taki sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 18:31, PiotrWie napisał:

Jak na dojazd do pracy ( chyba że masz po drodze podjazdy tak ze 25% ) to będzie według mnie za dobrze - 85 Nm to na ciężkie tyranie w górach, napęd 1x12 zużyje Ci się szybko i będziesz wymieniał często kasety - a 12 rzędowe trochę kosztują. Na dojazd do pracy spokojnie wystarcza coś takiego:

www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-r-raymon-tourray-e-5-0-gent-9s-m350-pd30086

Trwałość napędu będzie kilka razy większa, sinik jest wystarczająco mocny, akumulator spokojnie na jednym ładowaniu wytrzyma 100 km.

Ewentualnie coś z Eco-Bike.

Od pół roku używam kaset 12sp shimano 10-45. .

Wcześniej napędy 1x11 z kasetą 11-42. 

W moim odczuciu wielkość koronek w kasecie 12 sp "współpracowała" ze mną i kadencją lepiej niż przy 11sp. 

Do obu można kupić najmniejsze koronki luzem. W tym do 11sp za 10-20 zł sztuka, do 12sp ok 15 za większe i ok 75 za 10 i 12t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...