Skocz do zawartości

[Napęd] Napęd 1x11 czy to da radę? - pomoc


szczvvvras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem laikiem i chciałbym wymienić napęd z 2x8 na 1x11, ale nie jestem pewien czy tu wszystko do wszystkiego będzie pasować

Proszę też o podpowiedzi na co powinienem zwrócic szczególną uwagę, na co powinienem uważać (zmieniam też korbe z kwadratu na hollowtecha)

Oto co chciałbym kupić:

 

Korba Shimano FC-M5100 32 11rz 175 mm

Suport SHIMANO SM-BB52 BSA Hollowtech II

Kaseta SHIMANO DEORE M5100 11s 11-51T wer BOX

Przerzutka tylna Shimano RD-M5100-SGS SGS (długi) 11 rz.

Manetka Shimano Deore M5100 tylne

Łańcuch Shimano 105 / SLX CN-HG601 116 + Spinka

 

 

 

Łańcucha jeszcze nie jestem pewny, raczej zamówie poźniej jak pomierze ile potrzeba

Co sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim rowerze jeździsz, ale jeśli nie sprawia Ci różnicy kilkaset gram więcej to zastanów się nad napędem z systemem Linkglide ( Shimano Cues U-6000 lub Deore XT Linkglide ) Kosztem niewiele większej wagi uzyskujesz bardziej wytrzymały i precyzyjny napęd - co prawda wytrzymałość to póki co tylko w zapewnieniach producenta - jest zbyt krótko na rynku by to zweryfikować, ale precyzyjne jest na pewno - moja zona ma 10 rzędowe Deore Linkglide z przebiegiem 3,5 tyś i nic nie trzeba było regulować od pierwszej korekty po 130 km, a i to było robione ze względu na wymagania gwarancyjne a nie z powodu jakiś problemów. Prawdopodobnie Shimano zrezygnuje z dotychczasowych systemów, pozostawi tylko Linkglide w grupach 9-11 rzędowych oraz dotychczasowe grupy 12 rzędowe, a ponieważ Linkglide jest niekompatybilne z dotychczasowymi systemami to możesz mieć problem z kupnem nowej przerzutki czy manetki w razie awarii.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Linkglide ma inny uciąg niż wszystkie dotychczasowe systemy i jest on wspólny dla wszystkich linkglide (odstepy między koronkami są w linkglide takie same a w mtb i innych grupach jest różnica pomiędzy 9, 10 i 11s) i w dodatku jest to uciąg liniowy (w innych systemch jest progresywny).

 

1 godzinę temu, KSikorski napisał:

W grupie 5100 nie ma już klasycznych korb "nie boost". Do wszystkich standardów tylnej osi shimano proponuje linię łańcucha 52mm.

Niestety nie działa to przyzwoicie w ramach nie-boost.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nieco upierdliwe ściąganie kasety itp. ale sklepy przyjmują reklamację bez zająknięcia. I podejrzewam, że chyba wycofali całkiem sporą serię tych kaset gdyż od 2-3 tygodni widuję oferty po 130zł/szt niby OEM (w rzeczywistości pewnie miały trafić do huty).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiotrWie napisał:

Nie wiem na jakim rowerze jeździsz

Jakiś rockhopper z zeszlego roku

 

Jak mówiłem, jestem laikiem, nie znam się za bardzo

Nie wiem czym jest system linkglide

Szczerze mówiąc jeżeli to nie jest jakaś drastyczna różnica to wolałbym zostać przy tym co wybrałem, bo rozumiem że da radę.

Zależy mi żeby w miarę szybko wrócić na koła -  powodem wymiany napędu jest tylko i wyłącznie to że wpadłem pod busa XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...