Skocz do zawartości

[Tłoczek] tarczowe hamulce


DzikuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

nie wiem od czego zacząć heh  bo byłem użytkownikiem przez 20 lat  v-braków a od miesiąca mam rower z hamulcem tarczowym mechanicznym.  I tutaj moje pytanie  o co chodzi z tymi  tłoczkami?? 

Bo szukałem w sieci informacji i słyszałem tylko o zacisku jedno tłoczkowym i tutaj moje  pytanie  czy hamulec mechaniczny  tarczowy  posiada system dwu czy tylko jedno tłoczkowy zacisk?? 
Jestem zielony w tym temacie  a chcę się nauczyć obsługi tego wymiany regulacji itd..  bo nie stać mnie aby w sezonie 2 do 4 razy iść na regulacje i bulić hajsy bo to ne jest takie tanie :) 


Nie wiem jakich okładzin mam szukać do swojego zacisku bo ciężko cokolwiek znaleźć bo albo źle szukam albo radius nie występuje  na rynku juz hahah    Wrzucam zdjęcia niżej  .   Przy okazji mam tarczę (disc)160mm czy każda na 6 śrub będzie pasowała czy kupuje się takie pod zacisk  okładzin ?? 

Rower to Kross Evado 3.0 z końca produkcji  2022/23 

1697970843991.jpg

1697970844000.jpg

radius.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Shimano B01S, B03S, B05S  - o takich  piszesz??   A okładziny  które są lepsze  półmetaliczne czy żywiczne??   bo pod koniec sezonu 2024 przy pełnym serwisie chcę zmienić Hamulec zacisk tarczowy mechaniczny na dwustronny na przykład  Avid BB7  lub coś podobnego :)     Wybór padnie na coś co obsłuży co najmniej dwa rodzaje okładzin.   Chcę mieć dobre heble  bo mimo jazdy po asfalcie mam mocne górki okolicach  i bez hamowania nawet do 90km/h rowerem idzie się rozbujać :D   zabić się nie chcę a te obecne tarcze i okładziny spokojnie dojadę w 4 miesiące  hahah  

Więc wybaczcie za czasem prymitywne pytania bo ja się uczę obsługi i części współczesnych rowerów :) mam tz trekinga crossowego a  dawniej był to zwykły góral  :D    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavdivs  kolega wyżej podał taki docisk dwutłokowy i poszukałem info i faktycznie  jest więcej zabawy ale i tak mam sporo czasu więc zobaczę co i jak będzie... Na pewno chcę wymienić to co jest fabrycznie dane na coś o poziom wyżej   porządne docisk mieć  tarcze i okładziny...   Bo mieszkam w terenie już prawie górzystym i tutaj zjazdy z asfaltowych grek powodują ze hebel musi być naprawdę konkretny :)  A mam tarczę noname china  i zwykłe okładziny :) które są nowe a po 2 jazdach już piszczą a były oczyszczone  itd...  
Radius to nawet nie wiem czy to dobre  zacisk czy nie.  90km mam zrobione obecnie  na tych hamulcach :)  oby pogoda dopisała to do 200km dobije i wtedy zobaczę jak będzie hamowanie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, clavdivs napisał:

Hamulce z dwoma ruchomymi tłoczkami nie są specjalnie lepsze od tych z jednym. 

Dokładnie, to nic nie wnosi 😉  miałem kilka modeli mechaników i chyba najlepiej wspominam Avid BB7 z jedyną stroną podkręcaną z palca , .... miałem tez okazje sprawdzić TRP Spyre... nie wiem czemu było nad nimi tyle zachwytów, moim zdaniem były zwyczajnie słabe.  

Na moje oko to w przypadku rowerów z prostą kierownicą, to nawet nie ma się co zastanawiać nad jakimiś kombinacjami na linkę, wystarczy kupić cos w stylu mt201, i bankowo pokona to wszystkie mechaniki.

 

komplet swieżych mt201 to pewnie z 200pln na OLX.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro już zdecydowałeś że hamulce będziesz wymieniał idź w hydraulikę z servowave. Najtaniej masz Shimano Deore Mt500. Co prawda na plastikowych tloczkach, kablu Bh 59 i podstawowym zacisku ale to i tak będzie przeskok nad tymi mechanikami. 

A jak kasa pozwala to Shimano SLX M7100. Tam jest już sztywniejszy przewod Bh 90 i chyba ceramiki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK miałem okazje pojeździć na  Shimano BR-MT200 / BL-MT200   i takie sobie do crossa założę ale po zjeżdżeniu  tarcz i okładzin obecnych  komponentów a sam zacisk  z tłoczkiem i manetką  za parę groszy sprzedam :)    Siła hamowania jest mocna jak na moja posturę i wagę.  Dziękuje za pomoc

Temat do zamknięcia 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...