Skocz do zawartości

[rama] Rozmiarówka Superior waszym zdaniem szosa/gravel


Ireneuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do wszystkich użytkowników Superiora serii x-road szosy/gravel z pytaniem na jakim rozmiarze ramy jeździcie (przy jakim wzroście i przekroku). Mnie jedni polecający M drudzy L i osobiście zgłupiałem, który ostatecznie🤣💁🏻‍♂️

Edytowane przez Ireneuszz
Bledny tytul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo wychodzi  kiedy firma chce przyoszczędzić i używa takiej samej ramy i w rowerze szosowym i w szutrowym.

Jeśli masz standardowe proporcje to w rozmiarze L pewnie byłaby potrzeba wymiany mostka na krótszy, a w rozmiarze M na dłuższy.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower ma też się podobać, a osobiście esker dla mnie wygląda mocno przeciętnie i nie jest wart tyle kasy. Plus ja chce szose endurance z mozliwoscia zmiany opon na gravelowe a nie odwrotnie.

8 minut temu, clavdivs napisał:

Co było nie tak z L-ką?

jak dla mnie nic (moja pierwsza stycznosc z szosa) ale na forum wylalo sie wiele kom ze powinienem wziac M

 

24 minuty temu, przemeg napisał:

Rzuć okiem na promocję na esker 6.0.

Ten sup żadna rewelacja. 

 

p.s ja nie kupuje tego czerwonego supa powyzej, tylko z najnowszej kolekcji x road

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SpinOff napisał:

Tak jeszcze tylko w ramach ciekawostki dorzucę, że w L-ce Superior zamontował kierownicę o szerokości 440mm i korbę 175mm. Czy będzie Ci to w jakikolwiek sposób przeszkadzać - nie wiem.

Moj dotyczasowy mtb rowniez mial 175mm, co do kierownicy to wieksza nie bedzie oznaczala lepszej stabilności?

Godzinę temu, KNKS napisał:

@SpinOff Kiera 440 i korba 175 ? Wymiary jak z XL. Poza tym konfiguracja jak najbardziej OK.

To znaczy ze moga byc problematycznie te wymiary dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się wymądrzał, ale kierownica 440 to bardzo szeroko, jak dla mnie, za szeroko. A korba 175 to zdecydowanie za dużo, w większości rowerów szosowych w rozmiarze L znajdziesz korbę 172,5. Cholera wie, może to jakieś grawelowe naleciałości. Ktoś to projektował, ktoś wdrożył do produkcji, może wiedział coś o czym my nie wiemy...

Niemniej jednak jest to kwestia dopasowania sprzętu do warunków fizycznych i może jakimś cudem akurat tobie będzie pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...