Skocz do zawartości

[Plecak] Deuter Race 10


SpinOff

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam małego plecaka na kilkugodzinne dojazdy do którego wejdzie cienki laptop 15,6'', portfel oraz ze dwie bluzki. Sakwa nie wchodzi w grę, bo nie mam jej gdzie w rowerze przyczepić.

Poszperałem trochę na forum, trochę poza, no i podobno do Deuter Race taki laptop na styk wchodzi. Upatrzyłem taki model: https://www.deuter.com/int-en/shop/backpacks/p826761-bike-backpack-race-air-10

Ktoś może posiada ten plecak i byłby w stanie powiedzieć co idzie do niego zmieścić? Ewentualnie, może jest jakaś zgrabniejsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deutera w tym stylu tylko kupionego jakieś 8 lat temu ... ten moj ma stelażyk z 2 prętów wygiętych w kierunku komory - ma to odepchnąć zasobnik plecaka od plców żeby był ten airflow 

Ten  ficzer moim zdaniem wyklucza  wożenie lapka chyba że macz do niego sztywny pancerny case albo sam laptop jest pancerny.

Inna sprawa czy laptop się zmieści - deuter podaje wymiary dość specyficznie

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w tym plecaku nie będzie to duży problem. Najlepiej kupić i sprawdzić. U mnie stelaż jest na tyle wygięty, że laptop ma duży nacisk w jednym miejscu. Mikrowizualizacja. Wyobraź sobie że literka D to jest stelaż, a I to laptop. Po załadowaniu go do plecaka masz takie coś -> DI   - laptop przylega do stelaża w jednym miejscu. Nie wydaje mi się, żeby matryce to lubiły. Im więcej dołożysz rzeczy do plecaka tym nacisk w jednym miejscu może być większy.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam przez pare ostatnich lat DEuterow, min Bike, czy Race lite ... i mam tez tego Race 10 Air.... i jest to jedyny plecak deutera którego szczerze nie lubię.  ma dziwnie malo materiału w kierunku "odstawanai od pleców" i nawet jak wkładam do niego reke, to czuje jakbym mial za mało odsuniety zamek. Nie kupiłbym go już w życiu :P Zle mi się go używa. 

IdeaPad 5 15ITL05 nie wchodzi :P bo ten plecak to taka łezka.... 

Generalnie główna różnica jest taka, że jak masz miękki plecak, to zachowuje się on jak worek, odsuwasz zamek i wszystko tj dziura się ładnie układa jak wkładasz ręke czy przedmiot...w plecaku z usztywnieniem otwierasz suwak...i masz sytuacje jak w namiocie z tropikiem...nic się nie jest w stanie ruszyć bo materiał jest sztywno naciągnięty na plecach i nie ma z czego "zabrać" żeby dziura się ładnie ułożyła pod twoją potrzebę TO jest chyba coś co mi przeszkadza. :P jakbym miał to do czegoś porównać, to do pudełka owiniętego szarą taśmą pakową, robisz mała dziure zeby wyjąc przedmiot, i okazuje się żę ...zrobiłes za mały otwór i nie wyciagniesz. 😉

JAko że czesto przepinam się miedzy "normalnymi" plecakami a tym sztywnym deuterem...to zawsze się na tym złapię, dlatego go nie znoszę chyba.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...