Skocz do zawartości

[pedały] SPD do szosy


Ireneuszz

Rekomendowane odpowiedzi

 56 Wypinają się do góry !!! A zwykłe w prawo i w lewo.

I to robi różnicę  z 56 gdy ostra jazda. Wyrywam nogę na zawołanie. Nawet nowe bloki.

Kto jeździ normalnie i nie ciągnie, nie szarpie jak koń,  nie przeciska na twardo na podjazdach nie poczuje różnicy. Dlatego opisuję subiektywnie.

W twardym singlu jest źle czy już najgorzej w ostrym… w sztywniaku w góry tak samo.

 Nawet uważając raz na rok można wyrwać i wystrzelić nogę z wielkim tąpnięciem równowagi. Dlatego  56 odkręcone nawet  od butów na miasto leżą i czekajà na  nowego właściciela…  to mój drugi taki komplet, w między czasie z 7-10 zestawów 520/540 przerobiłem  z czego 3 komplety wciąż aktywne. .   

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 21:10, Ireneuszz napisał:

jesteś w stanie polecić jakieś fajne platformy?

Z takich tanich a całkiem solidnych i o dobrej przyczepności polecam plastikowe z wyraźnymi pinami lub ząbkami (bez żadnych gumowych wkładek, bo te są zabójcze gdy podeszwa buta jest mokra).

Mój faworyt:

PEDAŁ ROWEROWY WELLGO PLAST PLATFORMOWY 2 SZT. - AWR0067 - 13755869700 - Allegro.pl

Plastikowe piny, pomimo poprawy przyczepności, są dość łaskawe dla goleni i nogawek spodni. 

Jak chcesz jeszcze lepiej i nie boisz się szram to coś z pinami metalowymi (wkręcanymi), na wzór tych klasyków:

Pedały rowerowe RACE FACE Chester czerwone - 220153000400328000 - 13534973331 - Allegro.pl

Jest wiele tańszych klonów, ale różnie bywa z ich trwałością i ilością łożysk (maszynowe, ślizgowe). 

Moim zdaniem korpus z tworzywa sztucznego w pedałach to nie jest wada, bo pozwala uzyskać niską cenę i niską wagę, a w razie jakiejś kraksy czy przytarcia o asfalt plastik się ściera lub pęka, chroniąc pozostałe elementy przed przeciążeniem, a kolarza przed wykonaniem pirueta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie ożywić wątek. Wpiąłem mojego bardziej szosowego gravela (Gestalt) w trenażer i zacząłem się zastanawiać czy to aby nie dobry moment żeby kupić zatrzaski. Rower postoi pod dachem przynajmniej 4 miesiące, byłby czas do przyzwyczajenia. Myślałem o jakimś podstawowym ale przyzwoitym pod względem jakości zestawie. Rower to wciąż gravel, więc pewnych rzeczy nie przeskoczę, sam również nie mam ambicji do ścigania. Dość długo i skutecznie wzbraniałem się przed zmianą pedałów ale chyba jednak się przełamię.

Drugi gravel jest moim rowerem turystycznym, pod sakwy, tam zostanę przy platformach, bo będzie chodzone. Co ciekawe, Marin Cortina to taki mix gravela i przełajówki i w komplecie były platformy z noskami ;) Mógłbym na trenażerze powalczyć z noskami tak z ciekawości bo na drodze sobie jakoś tego nie wyobrażam :D 

Rower, w którym naprawdę przydałyby mi się zatrzaski to MTB - błoto, śnieg, jakieś lądowanie i nietrudno spaść z platform - raz omal nie zaliczyłem solidnej gleby w lesie, kiedy przesmrodziłem z hopką i przy lądowaniu na stojąco stopa mi uciekła. Na marginesie - ta przygoda to przez brak doświadczenia, nie wykręcam podniebnych ewolucji :) 

Dlatego myślę, że może taniej i niespecjalnie gorzej będzie pójść w jeden system w obu rowerach, przynajmniej zaoszczędzę na jednej parze butów.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHIMANO Pedały zatrzaskowe do roweru MTB XC Shimano SPD Deore XT PD-M8100 metalowe
379.99zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-X8591587

Porządne i niskie.

Jak taniej to 

SHIMANO Pedały zatrzaskowe do roweru MTB Shimano M520 SPD

169.99zł

https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-X3169982

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...