Skocz do zawartości

[Napęd] problem ze ślizgającym się łańcuchem


Przydrys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rower Cannondale trail 2sl. Wymieniłem równolegle kasetę, łańcuch oraz przednią zębatkę. Kaseta Deore M6100 12rz zgodną z fabryczną specyfikacją, łańcuch 12rz KMC zgodny z fabryczną specyfikacją, przednia zębatka zgodna z fabryczną specyfikację ale zwiększona o 2 zęby z 30T na 32T. 

Problem: po około 100km łańcuch zaczął się ślizgać na najmniejszej koronce. Biegi na wszystkich zębatkach zmieniają się prawidłowo lecz na najmniejszej zębatce przy delikatnie mocniejszym nacisku łańcuch zaczyna się ślizgać.

Czy macie jakieś pomysły co jest nie tak? 

Nadmienię, że wszystko wymienione w warunkach serwisowych, wyregulowane, nasmarowane itd. Serwis nie wie co jest nie tak, zalecił zmianę łańcucha na shimanoo rekomendowany do kasety i/lub powrót do poprzedniej mniejsze zębatki przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia zębatka nie ma nic do rzeczy.

Pierwszym z powodów może być łańcuch bo to, że został założony zgodny z fabryczną specyfikacją, nie oznacza, że jest fajniejszy niż shimano.

Łańcuch KMC 12 jest minimalnie szerszy niż shimano, a producenci stosują go tylko dlatego, że pewnie jest o 10 groszy tańszy.

W kwestii kasety to opcji jest kilka...

1. Może nie jest odpowiednio przykręcona? Ktoś to sprawdzał jak wróciłeś do serwisu?

2. Raz widziałem nieprawidłowo założoną ostatnią zębatkę w takiej kasecie. Niestety microspline jest tak zrobiony, że są 2 zbliżone wielkością wypusty definiujące dopasowanie do bębenka

Jak ktoś miał zamknięte oczy w momencie montażu, to mogło mu się udać założyć to źle, chociaż wtedy widać, że ostatnia zębatka trochę "pływa"

3. Po prostu wadliwa kaseta, którą należy zareklamować. Shimano polska nie robi z tym problemów, chyba, że przyJanuszowałeś i kupiłeś części we własnym zakresie, byle najtaniej, a serwisowi zleciłeś jedynie montaż, to teraz będziesz się przepychał z mirkami z internetów.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Serwis sprawdził wszystko po moim powrocie do nich. Kupiłem nowy łańcuch z Shimano także zobaczymy jaki to da efekt.

Paragon na kasetę również mam.

Najbardziej mnie zastanawia kwestia tego że przez 100km wszystko ładnie działało i nagle na ostatniej zębatce zaczeło się ślizganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległość raczej niczego więcej się nie dowiesz, więc pozostaje Ci zaufać serwisowi lub go zmienić, bo szczerze mówiąc to dziwne, że nie wiedzą co jest nie tak, skoro to jest dość popularny problem z takimi napędami.

Pytanie czy jest to niezależny serwis, który zajmuje się tylko usługami, czy serwis przy sklepie, który handluje nowymi rowerami z takimi napędami? Jeżeli niezależny to chłopaki mogą nie mieć za dużego doświadczenia z tego typu problemami, dlatego łapią się za głowę jak to możliwe.

Ja oglądam takie rzeczy na codzień w nowych rowerach i nawet przestało mnie to dziwić ;)

Jeżeli problem nie ustąpi, to podjedź gdzieś gdzie mają rower na takiej kasecie, byle tylko koło pasowało (zapewne piasta 148) i wystarczy przełożyć koło i się przejechać. Robota szybsza niż zajęło mi napisanie tego ;)

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...