Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jak w tytule, szukam swojej pierwszej szosy. Poki co interesuja mnie tylko trasy asfaltowe, w przyszlosci planuje start w amatorskich wyscigach, nie bede nim jezdzil po miescie. Wzrost 186. Zalezy mi na hamulcach tarczowych, najlepiej hydraulicznych - tu pytanie czy warto? Jesli chodzi o grupe napedowa to 105, ewentualnie nowsza tiagra. Rozwazam zakup Cannondale Synapse sram rival/hydro disc/kola hunt za 3600, ale rozmiar to 58 a w sklepie Cannondale doradzili mi wziac 56. Dodatkowo wydaje mi sie ze na moje potrzeby lepszy bylaby typowa szosa niz endurance - choc tego nie jestem pewien, bo duzego doswiadczenia nie mam w temacie. Zalezy mi zeby miec naprawde dobrej jakosci sprzet, ktorego nie bede musial wymienic na nowy w perspektywie kilku nastepnych lat

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fixiecowboy napisał:

typowa szosa niz endurance

a endurance to nie szosa? endurance to rodzaj geometrii w szosie

Cytat

Poki co interesuja mnie tylko trasy asfaltowe, w przyszlosci planuje start w amatorskich wyscigach, nie bede nim jezdzil po miescie.

Zanim dojdziesz do etapu, gdzie będziesz mógł się pościgać z kimś innym niż sobą samym zmienisz ten rower jeszcze kilka razy.

Godzinę temu, fixiecowboy napisał:

Zalezy mi zeby miec naprawde dobrej jakosci sprzet, ktorego nie bede musial wymienic na nowy w perspektywie kilku nastepnych lat

no to ci się budżet grubo nie spina

 

Pokaż tego synapse

i zmierz przekrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły mimo tego, że jakiś składak. A co do rozmiaru to jest kwestia indywidualna, to twoje ciało, twój stopień rozciągnięcia i mobilności. Ja mając baaaardzo podobne wymiary mogę się dopasować zarówno do poziomej 560 jak i 580 choć za taką optymalną wartość uważam ~570

Musisz się do tego przymierzyć, to dość łagodna geometria i wysokość ramy trochę rekompensuje wyciągnięcie. 

Możesz też poszukać takich modeli nam cube attain czy rose pro sl. Ale jeśli ma to być "przyszłościowe" to raczej muszą być tarcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz @Mihau_! Cube tez patrzylem, ale wiekszosc ma hamulce trp ktore chyba uchodza za slabe? Oraz slyszalem nieprzychylne opinie o ich kolach. Ten cannon mi sie usmiecha wlasnie ze wzgledu na ten wheelset hunta ktory niby calkiem porzadny jest + hamulce hydro. Chetnie uslyszalbym Twoja opinie o tym, bo zastanawiam sie czy warto patrzec az tak bardzo na hydrauliczne hamulce, czy nie ma duzej roznicy miedzy mechanicznymi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał mieć rower na mechanicznych tarczach to już bym wolał szczęki 🙃

Aluminiowe rowery na tarczach swoje ważą a jeśli te tarcze przy okazji dobrze nie hamują to gdzie tu sens i logika. 

Ten cannondale jest ok za taką kasę, na minus brak sztywnej osi (ale te roczniki jeszcze tak wychodziły). Jak chcesz mieć napęd sram - ja double tap'a nie trawię więc bym nie chciał - a twoja mobilność pozwoli ci się do niego dopasować to spoko wybór. A napisem na kołach nie ma się co podniecać, każdy producent ma lepsze i gorsze modele a nikt ci do tego kół z górnej półki nie wsadził 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...