Skocz do zawartości

[kurtka] Jesień / Wiosna. Dobra oddychalność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam kurtki na rower.
Jazda rekreacyjna/amatorska ale dosyć szybka - delikatne treningi na rowerze gravel - lasy i trochę błota.

Nie jeżdżę w deszczu ani w siarczystych mrozach. Kurtka nie musi chronić przed deszczem (a większość na tym się skupia mam wrażenie) 
Mocno się pocę i chciałbym raczej żeby kurta mocno oddychała i wypuszczała wilgoć ale jednocześnie chroniła przed zimnem.
Interesuje mnie zakres temperatur o 3st C do 15st C (czyli raczej Jesień i Wiosna)

Czy taka kurtka się sprawdzi ?
https://endurastore.pl/kurtka_endura_windchill_ii,22,1829.html

a może popularne  Triban RC 500   lub   ROGELLI Pesaro 2.0 ?

Czy może coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pesaro 2.0 i jestem bardzo zadowolony. Wygodna, pasuje mi pod każdym względem. ALE: też się pocę, nie odprowadza całej wilgoci. Po 3 godzinach jest już dość dobrze nawilżona - no chyba, że jadę w słoneczku i na bieżąco sobie schnie. Wieczorami, w nocy, we mgle itp to wychodzę na max 2h, bo w takich warunkach po prostu nie schnie na bieżąco.

Kupiłem tę żarówiastą, żeby w lesie mnie leśniczy z dzikiem nie pomylił. Śmigając w terenie, błocie - plamy z gliny zostają na dłużej i średnio są chętne do zniknięcia po praniu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu mikesport pod swoją marką "Mimo" oferował wiatrówki z odpinanymi rękawami, model "Sword", kosztowało to wtedy w okolicach 100zł, cieniutki materiał, badziewnie wszyte rzepy od trzymania odpinanej części, jak przyszło to się prawie chciało odesłać - tyle, że w działaniu to absolutna rewelacja pod względem wiatroszczelności i oddychalności, jedną sztukę używam od 6 lat od jesieni przez zimę po wiosnę.

Aby nie było, że chwalę tylko dlatego, że niczego innego nie mam, to używam jeszcze kurtki Gore Bike Wear Paclite na Gore-Texie (znakomita, ale przez lata używania podniszczona i ledwo się trzyma, używam teraz incydentalnie), a na mrozy rzędu minus 10 używam zimowej kurtki Endura (nie pamiętam modelu, gruba i ciężka, taka sobie oddychalność), tak więc w ostatnich zimach używam niemal wyłącznie opisanej taniochy.

Dwa lata później kupiłem w mikesporcie drugą sztukę na zapas, bo wprowadzali nową markę i pachniało wycofaniem tego z oferty, nawet znalazłem tu posta kogoś, kto też kupił drugą. Może pod nową marką mają coś podobnie dobrego.

Zatem nie zawsze trzeba wydawać w okolicach pół tysiąca za coś znakomicie funkcjonalnego.

Edytowane przez Boss
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TurboRower_18 napisał:

Witam

Szukam kurtki na rower.
Jazda rekreacyjna/amatorska ale dosyć szybka - delikatne treningi na rowerze gravel - lasy i trochę błota.

Nie jeżdżę w deszczu ani w siarczystych mrozach. Kurtka nie musi chronić przed deszczem (a większość na tym się skupia mam wrażenie) 
Mocno się pocę i chciałbym raczej żeby kurta mocno oddychała i wypuszczała wilgoć ale jednocześnie chroniła przed zimnem.
Interesuje mnie zakres temperatur o 3st C do 15st C (czyli raczej Jesień i Wiosna)

Czy taka kurtka się sprawdzi ?
https://endurastore.pl/kurtka_endura_windchill_ii,22,1829.html

a może popularne  Triban RC 500   lub   ROGELLI Pesaro 2.0 ?

Czy może coś innego?

 


 

mam podobnie jak ty czyli jeżdżę dość dynamicznie i się pocę , coś cienkiego typu bluza nanpoczatku zimno później jak się spociłem owiewalo mnie i tez zimno , kupiłem coś grubszego pod spodem mokry cały , u mnie najlepiej sprawdza się termo na długi rękaw i na to cienka wiatrówka , cieniutka z odpowietrzeniem .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Interesuje mnie zakres temperatur o 3st C do 15st C"

w tym zakresie nie znajdziesz czegoś uniwersalnego. W kurtce przy 15st sie ugotujesz. Oczywiście każdy ma inną termikę inaczej odczuwa zimno. Ze swoich obserwacji to przy 15st i trochę w dół to jakaś bluza z lekkim ociepleniem, ok 8-12st koszulka termo (cienka) +bluza + wiatrówka. 4-8st jak wcześniej tylko grubsza termo. poniżej 4st. zakładam zimową kurtkę z bcm nowatex ale w niej to raczej spokojna jazda bo kiepsko oddycha przy intensywnej jeździe pewnie do 0st dobra wiatrówka + dobre warstwy pod nią lepiej się sprawdzą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej kutki. Ja się intensywnie pocę i nic się nie sprawdza.

Żaden softshell się nie sprawdzi - swojego czasu testowałem bardzo dobry (oczywiście nielaminowany) Marmot Tempo i niewiele wniósł do tematu.

Ja po prostu jak jadę na coś dłuższego z planownymi postojami to mam ze sobą kilka sztuk "pierwszej warstwy" (cokolwiek by to było w twoim przypadku - bielizna techn, bawełna etc)

i pierwsze co robię na postoju to zmieniam.

Natomiast jak wyjeżdżam na jakąś "szybką popołudnioą pentelkę" to nie zawracam sobie tym głowy - wracam do domu to wszystkie ciuchuy idą do pralki a ja pod prysznic - taka rutyna i nie ma co z nią dyskutować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega właśnie na tym że jeśli się spocę i mam mokre plecy i ubrania to na postoju lub po zwolnieni łatwo wychłodzić organizm i wyziębić i zachorować.

Kilka dni temu po wschodzie słońca mieliśmy już temperatury w okolicach 12st C i w sumie nie wiadomo co ubrać na godzinną szybszą przejażdżkę.

W kurtce hardshell z membraną gore w środku po 15 minutach robi się mokro od potu bo kurtka ma małą oddychalność.
Inne bluzy (chyba softshell) powodują mniejsze pocenie ale robią się mokre na plechach i strach się zatrzymać do ten mokry materiał mocno wychładza.

Szukam czegoś co ochroni mnie przed wiatrem, ale jednocześnie wypuści pot zamiast nim nasiąknąć. Jeśli będzie mi za zimno to dołożę warstw pod spodem.

A może zamiast skoncentrować się na materiale kurti to poszukać czegoś co ma wydaje wywietrzniki pod pachami i plecach i w zależności od temperatury można je otwierać zamykać ale nie widzę modeli z wywietrznikami na plecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...