Skocz do zawartości

[Czarne Kasety] Naprawa powłoki - oksydowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ten sposób potraktowałem przedni blat w rowerze syna. Do pewnej odległości wygląda dobrze, natomiast z bliska widać już jakieś przebarwienia, bo kolor nie jest jednolity.
Na pewno będzie się wycierać, jak każda inna powłoka, ale ramach testu można sprawdzić jak długo wytrzyma.

Pamiętaj tylko, żeby po nałożeniu w odpowiednim momencie umyć kasetę pod bieżącą wodą. Jak tego nie zrobisz, to zacznie korodować i potem już będzie trudno pozbyć się rudej. Proces można powtórzyć 2-3 razy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą można to samo mówić o jakiejkolwiek konserwacji roweru. Wyłącznie się o to pytam bo oksyda na zimno jest tania i bardzo szybka w aplikacji. A z resztą zamówiłem przed chwilą na allegro i po weekendzie zrobię przed i po. 

Też odświeżenie kasety X01 jakoś liczę, że powstrzyma mnie przed założeniem XX1 rainbow, co kupiłem nową za 800zł kupiłem. 

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower czyści się po to żeby wyglądał, okleja żeby lakier był długo świeższy. A naklejki po co ktoś ma na amortyzatorze zmieniać? Moje od nowości na Rock Shox amorku dobrze wyglądają. Co do gripów to w tej kolorystyce nie uznaje brudzą się na potęgę nie raz widziałem jak to potem paskudnie wygląda (tylko i wyłącznie czarne). Co do koloru zębatek po to są i inne rzeczy żeby rower prezentował się lepiej z takimi akcentami sam tak mam u siebie. A napęd jak to napęd ma być czysty, nasmarowany i działać niezawodnie. Sam też posiadam kasetę w MTB w ktorej malowana jest  największa zębatka na czarno i wiesz że taka powłoka zaczęła schodzić po pierwszej jeździe. 

Ale jeśli chcesz taki zabieg robić, rób ja bym się tego nie podjął bo jak dla mnie jest to bez sensu. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Chleje24na7 napisał:

A po co się czyści rower, okleja go, zmienia naklejki na amortyzatorze, kupuje czerwone gripy, czy niebieskie śrubki lub kolorowe zębatki NW? Że only tru rower to czarny obdrapaniec, gdzie tylko napęd ma być czyszczony i tyle?

Nie, jest to prawda co piszesz. Tylko nikt nie zmienia naklejki, WIEDZĄC że zostanie zniszczona podczas pierwszych 100 metrów jazdy.

Naprawde, jak sam dbam o rower i robię wszystko o czym piszesz wyżej, tak "kolorowanie" kasety to poroniony pomysł.

Jak masz piaskarkę, to wypiaskuj i zostaw w takiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...