Skocz do zawartości

[Napęd] Problem z Wyregulowaniem Deore M5100


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dwa dni temu założyłem Deorkę M5100 SGS + kasetę 11-51 I za cholerę nie umiem jej wyregulować. Już nawet się poddałem i oddałem do serwisu koleś mnie skasował srogo bo Opcja Expres powiedział że przerzutka jest krzywa niby tam coś ją poprostował i niby działała ale chwilę może z 2km. Biegi w górę czyli od 11 do 51 wchodzą nawet spoko nie powiem idealnie lecz w dół 51-11 to już istna masakra klikam na manetkę to nie chce bieg spaść ( zazwyczaj od biegu 4~~5 do 11 ) czasami muszę dwa kliknięcia zrobić aby o Jedno przełożenie spadło z zjadę do 11  to zostaje na 10 przełożeniu i dopiero za kilka obrotów korbą spadnie na 11 . Mieliście podobne problemy z tą przerzutką podczas regulacji  a może macie jakieś rady  ?  

 

PS. Tak serwis dostanie rower z powrotem na poprawki ale może coś pomożecie jak ci tam nie dają rady ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień serwis. Większego..........nie widziałem. Wszystkie przerzutki Shimano pod " wielkie "kasety mają specjalnie krzywy wózek na dolnym kółku . To jest specjalnie tak zaprojektowane aby minimalizować przekos łańcucha na korbie gdy łańcuch jest na 51 na kasecie. Nie pierwszy raz się spotykam z prostowaniem " przerzutek ". Jeden to nawet prostował wózek w XTR Rd-M9100 SGS co zakończyło się pęknięciem i rozwarstwieniem kompozytu. Od takich artystów to z daleka. Jedynie to można zrobić korektę haka delikatną bo jak jest konkretnie zgięty po dzwonie to też najlepiej wymienić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@PeresKTM daj zdjęcia z tyłu gdy łańcuch jest na środku kasety i z obu profili gdy łańcuch masz na największej zębatce.

Kolejność czynności przy regulacji przerzutki:

1. Sprawdzić opory linki w pancerzu i zdjąć końcówki pancerzy żeby zobaczyć czy nie wystają druty

2. Sprawdzić czy hak przerzutki jest prosty

3. Sprawdzić czh długość łańcucha jest odpowjednia

4. Sprawdzić czy kaseta jest odpowiednio dokręcona i prawidłowo założona (zwłaszcza 2 najmniejsze zębatki, bo niestery da się to żle założyć ;)

Po sprawdzeniu tego wszystkiego można się zabrać za ustawienie odległości od największej zębatki, ustawienie ograniczników i dopiero regulację.

Pomijam takie oczywistości jak sprawność manetki.

P.S.

Jaki masz łańcuch?

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać jaka to kaseta i jaka jest manetka, żeby tu nie było problemów z kompatybilnością i upewnić się, że odległość przerzutki od zębatek jest dobrze ustawiona. A poza tym podpisuję się pod listą kontrolną Maćka B.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw deore M5100 czyli manetka kaseta i przerzutka kupiłem aby było kompatybilnie.  Hak jest prosty bo jak mi dzwonił to robił geometrię haka i jest prosty  i wtedy powiedział ze przerzutka wózek i kołeczka w wózku są Krzywe … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biorąc pod uwagę fachowość tego serwisu to nie wiem czy sprawdzał czy masz łańcuch dobrze założony. Łańcuchy są kierunkowe i napisy na łańcuchu muszą być na zewnątrz. Jeżeli tu jest wszystko dobrze to regulacja i ustawienie przerzutki. Ale biorąc poprawkę na fachowość gościa to wątpię czy to ogarnie.  Trzeba  ustawić "zakres" do znacznika na wew. wózku ,potem można  ograniczniki i baryłką przy klamce korektę ustawienia względem kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jest dobrze wszystko sam zakładałem bo takie rzeczy nie sprawiają mi trudności lecz nigdy nie umiałem wyregulować przerzutek i oddałem to do serwisu z nadzieja ze będzie raz dwa i bez boleśnie a tu takie coś. Rower został oddany na poprawki przekazane ze dlaczego była prostowana gdyż się dowiedziałem ze one tak maja fabrycznie to dostałem odpowiedz typu eeee…yyyy…oooo….uuuu nic No koleś dostał kilka dni na ogarnięcie tego bo zmiany w pracy nie pozwolą odebrać roweru ciekawe co wyczaruje 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie działało kiepsko  to chłop będzie wymieniać przerzutkę nie Daruję mu tego :) Bo sporo sobie skasował za usługę Express żeby to zrobić w ten sam dzień. Jeśli ja klientowi coś podczas montażu w Samochodzie zniszczę biorę na klatę i kupuję nowe i zakładam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...