Skocz do zawartości

[upgrade] Marin 4 Corners


manituor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od jakiegoś czasu posiadam 4 Cornersa. Staram się jeździć co 2 dni (muszę zrzucić trochę wagi).
Mam kilka pytań, zaczynając:
1. Co byście zmienili w rowerze na początku co jednak jest słabej jakości/ludzie zazwyczaj wymieniają, dla mnie są to hamulce - jako ktoś kto przesiadł się z roweru z hamulcami hydraulicznymi czuję różnicę.
2. Zmiana opon, więcej jeżdżę po asfalcie i chciałem zmienić opony, które są założone obecnie WTB Resolute, 650B/700Cx42, Puncture Protection. Ważę 140kg - czy bezpiecznie będzie schodzić do węższych opon niż są obecnie?
3. Drętwienie palców u stop - a raczej jednej stopy, prawej. Czym może być spowodowane?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień klocki na Kool Stop D620. Po lekkim dotarciu (200-300 km) odczujesz bardzo dużą różnicę.

Opory toczenia zależą głównie od rodzaju mieszanki i bieżnika. Nie więc sensu schodzić na siłę z szerokości. Proponuję zapoznać się z testami na stronie: https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews Przy Twojej wadze celowałbym w coś bardziej wytrzymałego. Np.: https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/challenge-strada-bianca-pro-htlr-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, manituor napisał:

dla mnie są to hamulce - jako ktoś kto przesiadł się z roweru z hamulcami hydraulicznymi czuję różnicę

Przesiadka na hydraulikę będzie droga. Same klamkomanetki to okolice 1k, a jak nie znajdziesz pasujących do obecnego napędu (3x9?), to jeszcze będzie wymiana przerzutki tylnej, kasety, łańcucha, pewnie korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manituor napisał:

1. Co byście zmienili w rowerze na początku co jednak jest słabej jakości/ludzie zazwyczaj wymieniają, dla mnie są to hamulce - jako ktoś kto przesiadł się z roweru z hamulcami hydraulicznymi czuję różnicę.

Taka modyfikacja to kwota porownywalna z wartością roweru. 

12 godzin temu, manituor napisał:


3. Drętwienie palców u stop - a raczej jednej stopy, prawej. Czym może być spowodowane?
 

Złym ustawieniem stopy

12 godzin temu, manituor napisał:

Staram się jeździć co 2 dni (muszę zrzucić trochę wagi).

Jeździj więcej, żryj mniej, schudnij i kup inny rower 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 21:39, chrismel napisał:

Zmień klocki na Kool Stop D620. Po lekkim dotarciu (200-300 km) odczujesz bardzo dużą różnicę.

Opory toczenia zależą głównie od rodzaju mieszanki i bieżnika. Nie więc sensu schodzić na siłę z szerokości. Proponuję zapoznać się z testami na stronie: https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews Przy Twojej wadze celowałbym w coś bardziej wytrzymałego. Np.: https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/challenge-strada-bianca-pro-htlr-40

Zapisałem, klocki wymienię niedługo. Co do opon myślałem maksymalnie przeznaczyć do 200zł na 1 oponę. A Strada Bianca Pro HTLR 40 jest w cenie 300zł za sztukę i ciężko z dostępnością (jest tylko 1 sklep).
https://www.centrumrowerowe.pl/opona-maxxis-re-fuse-pd17349/?v_Id=188218

W dniu 14.07.2023 o 07:10, zekker napisał:

Przesiadka na hydraulikę będzie droga. Same klamkomanetki to okolice 1k, a jak nie znajdziesz pasujących do obecnego napędu (3x9?), to jeszcze będzie wymiana przerzutki tylnej, kasety, łańcucha, pewnie korby

Nie, ja nie chcę tutaj montować hydraulicznych.

W dniu 14.07.2023 o 08:29, Mihau_ napisał:

Taka modyfikacja to kwota porownywalna z wartością roweru. 

Złym ustawieniem stopy

Jeździj więcej, żryj mniej, schudnij i kup inny rower 

Taki plan, dlaczego kupno innego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 19:39, manituor napisał:

Cześć,
Od jakiegoś czasu posiadam 4 Cornersa. Staram się jeździć co 2 dni (muszę zrzucić trochę wagi).
Mam kilka pytań, zaczynając:
1. Co byście zmienili w rowerze na początku co jednak jest słabej jakości/ludzie zazwyczaj wymieniają, dla mnie są to hamulce - jako ktoś kto przesiadł się z roweru z hamulcami hydraulicznymi czuję różnicę.
2. Zmiana opon, więcej jeżdżę po asfalcie i chciałem zmienić opony, które są założone obecnie WTB Resolute, 650B/700Cx42, Puncture Protection. Ważę 140kg - czy bezpiecznie będzie schodzić do węższych opon niż są obecnie?
3. Drętwienie palców u stop - a raczej jednej stopy, prawej. Czym może być spowodowane?
 

1.  Spróbować włożyć większe tarcze. W 4c jest widelec stalowy to można bezpiecznie zamontować i 203mm, sam bym zdecydował się na 180, tył przez to że zacisk jest wewnątrz ramy to raczej większej tarczy nie zmieścisz.

2. Można się bawić w węższe opony i szybsze, pytanie czy warto? na oponie gładkiej można szybciej ale łatwiej też gdzieś zaliczyć kraksę, o wymianie bym pomyślał wtedy gdybym nabrał większego doświadczenia i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manituor napisał:

Wybrałem 4 cornersa właśnie ze względu na pozycję, bo nie szukałem stricte szosówki.

To są tylko twoje wyobrażenia nt pozycji na "szosówce". Rower szosowy to mega szerokie pojęcie, istnieją zarówno modele stworzone z myślą o wyścigach jak i rekreacyjnej jeździe. Tak samo zresztą z gravelami, są takie nastawione na zabawę w terenie czy taplanie się w błocie i są (w sumie to dwa z w miarę popularnych marek) zamulacze, które od byle trekkinga różnią się tylko tym, że tam baranka wsadzili.

Kupiłeś rower będący skrajnością i tyle. Pomiędzy wyścigówką a 4c jest jeszcze maaaaaaaaasa pośrednich konstrukcji

Cytat

A teraz w "warszafce" czy jakimś "wrocku" pewnie masz taką "smart", co jest mądrzejsza od Ciebie. Bez jej pomocy sam byś nie dał rady. 

Spokojnie, nowe technologie trafią kiedyś pod strzechy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...