Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
10 godzin temu, crazyBob napisał:

Prośba o ocenę zużycia korby i kasety. Właściwie po porównaniu z nowymi i innymi w tym temacie, to wydaje się masakra, ale chcę się upewnić. Napęd w całości wymieniony 3,5 roku temu.

Tak jak @Mihau_ wspomniał, jedynie mała zębatka korby jeszcze trochę pożyje. 3,5 roku niewiele mówi, najważniejszy jest przebieg na tym zestawie.

Jak nic jeszcze nie przeskakuje to ja bym dojeździe ile się da, a potem wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przebiegu nie liczę, więc nie mogę podać. I problem w tym, że dzieje się bardzo dużo :(. Napęd zaczął mi przerywać bardzo często i na różnych przełożeniach.

Zmierzyłem właśnie łańcuch i wyszło równe 129mm na 10 ogniwach, czyli 1,57%

Zastanawiam się nad możliwością reanimacji - tzn tak żebym mógł pojeździć dopóki nie będę miał kasy na nowy napęd. Rozumiem, że nowego łańcucha ten napęd nie "przyjmie". A gdybym założył używany łańcuch - wyciągnięty w ramach rozsądku, np 0,75% albo 1% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, crazyBob napisał:

Zastanawiam się nad możliwością reanimacji

Boje się że to będzie reanimacja trupa.   Wynik znamy. Nawet jak będzie wyglądało ze jest ok za chwile znowu padnie 

Większe szanse powodzenia ma list do aniołka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crazyBob napisał:

Zastanawiam się nad możliwością reanimacji - tzn tak żebym mógł pojeździć dopóki nie będę miał kasy na nowy napęd. Rozumiem, że nowego łańcucha ten napęd nie "przyjmie". A gdybym założył używany łańcuch - wyciągnięty w ramach rozsądku, np 0,75% albo 1% ?

Możesz przepiłować zęby pilnikiem i będzie chodzić nawet na nowym łańuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, KrisK napisał:

Boje się że to będzie reanimacja trupa.   Wynik znamy. Nawet jak będzie wyglądało ze jest ok za chwile znowu padnie

Właśnie o takiej reanimacji myślę - żeby przynajmniej ze 200 - 300 km było w miarę ok. Bo muszę jeździć, a nowe części będę mógł kupić za 2 - 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To i ja proszę o ocenę, bo za cholerę na tym się nie znam ;)

Zelektryfikowała mnie strzelanina w kasecie (chyba),bo to elektryk i myślałem ,że mi silnik pada, po czyszczeniu i jeździe próbnej jest ok,być może nawet koło miałem źle przykręcone, bo po poluzowaniu   chyba naskoczyło bardziej .

Strzelało tylko na tych większych koronkach,od chyba 6 w górę .

006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kazujama napisał:

a jaki masz silnik ?

CX, osłona jest typowa, tylko jak do tego się dobrać nie mam pojęcia, korbę trzeba ściągnąć wcześniej korbę pedała, bo ten otwór jest strasznie mały, z drugiej strony wydaje mi się, ze jest ta osłona z paru części zrobiona .

  tak to wygląda miej więcej  https://www.rowerystylowe.pl/p-8624/oslona-lancucha-hesling-cortez-e-bike-bosch

 

Edytowane przez nikbar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka klapka, pod nią śruba, ale jakoś tej klapki nie mogę otworzyć, ułamie coś i znowu w plecy ;), rower przejechane ma 2500.

Na razie kompletuje graty, czyli w tym przypadku rozkuwasz łańcucha muszę kupić.

Szukałem, ale poza rozebraną osłoną nie znajduje, nie ma chwile kiedy gość rozmontowuje ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy należy wymienić łańcuch?

Nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale jest kilka sposobów, żeby to sprawdzić. Pierwszy zarazem najprostszym sposobem jest ustawienie najtwardszego przełożenia w rowerze, czyli tzw. ośka-blat.

Potem jeżeli macie już łańcuch na dużej tarczy trzeba go złapać z obu stron i pociągnąć. Jeśli po odciągnięciu łańcucha będzie widać całe zęby korby, łańcuch jest do wymiany."

O co chodzi w dwóch ostatnich zdaniach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Witam serdecznie wszystkich. Piszę z dwoma pytaniami dotyczącymi korby FSA do szosy.

Pierwsze - czy duży blat ze zdjęcia jeszcze pociągnie czy jest już do wymiany?

Jaka jest prawidłowa śruba zamykająca lewe ramię korby FSA CK4000 bo mam jakąś dziwną, nie zlicowaną z korbą jakby od mtb?

Z góry dziękuję za podpowiedzi

blat1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie, że to przez korbę może łańcuch przeskakiwać. Myślę, że sprawdzi się i w razie czego wymiana korby. Od razu na fc-t4060 na hollowtechu. Ale wtedy pewnie trzeba by też wymienić kasetę i łańcuch, żeby wszystko czysto chodziło?

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...