Skocz do zawartości

[grx] wymiana z Tiagrą


wymiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie dotyczące zmiany Tiagry na GRX.

Obecnie posiadam mechaniczną Tiagrę 2x10. Korba 34-50, kaseta 11-34, klamkomanetki Tiagra, przerzutki Tiagra.

Mam możliwość korzystnego pozyskania używanego kompletnego mechanicznego GRX 2x10.

Chcę wymienić klamkomanetki wraz z hamulcami i do tego tylną przerzutkę i wymienić kasetę na 11-36.

Nie chcę wymieniać korby. Chcę zostawić swoją korbę 34-50, nie chcę wymieniać na 30-46.

Z tego co wyczytałem to przednia przerzutka GRX obsługuje blat maksimum 46, czyli odpada zamontowanie jej do korby z blatem 50. Poza tym przednia przerzutka GRX jest chyba mocowana bezpośrednio do ramy, a u mnie nie ma otworów tylko obejma.

I teraz pytanie czy taki układ będzie działał? Czyli korba Tiagra 34-50, przednia przerzutka Tiagra, tylna przerzutka GRX, kaseta 11-36, klakmonateki GRX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tylko tylną przerzutkę i ewentualnie kasetę a resztę zostaw. Nawet klamkomanetek nie musisz wymieniać, no chyba, że chcesz żeby z daleka było widać napis GRX 😁. Gdzieś czytałem, że ludzie twierdzili, że klamki Tiagry lepiej działają niż GRX (nie wiem czy nie chodziło o hydrauliczne) i wymieniali tylko tylną przerzutkę żeby się nie tłukła o ramę na wertepach. Ale nie miałem więc nie potwierdzę, może ktoś miał i potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, wymiennik napisał:

Chcę wymienić klamkomanetki wraz z hamulcami i do tego tylną przerzutkę i wymienić kasetę na 11-36.

Ale co nie zadziała ? Lewa klamkomanetka GrX ze starą przednią przerzutką i korbą Tiagra?  Uciąg milimetrów na indeksie przodu zmienili? 
 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale rozpisujecie się o przednim GRX.

Pytający nie o to się zapytał, i wyraźnie napisał że zostawia stary przód.  
Pytanie zadano: klamka GRX  i przednia przerzutka Tiagra na pewno się polubią ?   
 

Sam mam Sram Rival  i w nim indeks przodu jest uniwersalny działa stara przerzutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sparowane klamkomanetki od 105, wszystko działa ładnie z grx-em (przerzutki grx, korba grx). Zresztą z przednią przerzutką 105 też działało, ale sama przerzutka 105 działała od nowości dość niemrawo i dlatego ostatecznie zmieniłem na przednią grx8**. Na początek wymieniłem jedynie tylną przerzutkę na grx, ponieważ 105-ka połamała mi się w krzakach.

Skoro działało ok na 105-> grx 11, to i powinno działać tiagra -> grx 10.

EDIT: choć przednia przerzutka grx8** obsługuje max 48t, więc różnica tylko 2 ząbki a nie 4...

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszałem z tą przednią przerzutką. Domyślam się, że przednia przerzutka GRX nie zadziała z korbą Tiagra, ze względu na wielkość blatu i linię łańcucha.

Uściślając: klamkomanetki GRX, hamulce GRX, przednia przerzutka Tiagra, korba Tiagra, tylna przerzutka GRX, kaseta 11-36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...