Skocz do zawartości

[przyczepka rowerowa] Jak osłonić dziecko przed brudem z zewnątrz?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio zakupiłem przyczepkę Thule Chariot Sport. Chciałem się was podpytać o:
  1. Czy korzystacie z lusterka na kierownicy, jeśli tak to z jakiego modelu?
  2. Jak zabezpieczacie malucha przed sypiącym się piaskiem spod kół? Zauważyłem, że sporo piachu dostaje się mimo zasuniętej moskitiery oraz założonego błotnika. Dokupiłem przedłużkę do mojego błotnika, ale jeszcze nie przyszła i nie wiem na ile ona poprawi sytuacje.
  3. Jeśli wasze dzieci już mówią, to przy jakiej prędkości przestaje im być komfortowo w terenie leśnym(nierównym)? Obecnie po nierównościach staram się jechać w granicach 10-15km/h. Zawieszenie przyczepki oraz duże koła ładnie wybierają nierówności, ale się zastanawiam jak dziecko się tam czuje przy takim bujaniu. Mój syn ma niecałe 2 lata.
  4. Czy zachęcaliście/kupiliście swoim pociechom okulary(rowerowe/zwykłe), by lepiej je chronić przed zabrudzeniami z zewnątrz?
  5. Jeszcze w temacie wpadającego piasku do środka, to czy testowaliście po prostu założenie osłony przeciwdeszczowej? Zastanawiam się nad tym, jeśli przedłużenie błotnika nie pomoże, tylko czy młodemu nie będzie tam za gorąco? Oczywiście boczne osłony mam odpięte.
  6. Czy kupiliście jakąś matę/dywanik do środka przyczepki na wypadek, kiedy dziecko ma mega zabrudzone buciki?
 
Jeśli macie jakieś ciekawe rozwiązania/patenty w swoich przyczepkach, to proszę podzielcie się nimi 🙂
Z góry dzięki za pomoc!
Edytowane przez kregiel
edycja tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Z lusterka korzystałem na początku, ale z czasem przestało to być potrzebne. Lepiej się co jakiś czas zatrzymać i zrobić inspekcję.
2. Pełny błotnik, ale jak jest susza to i tak po 30km dzieci do mycia. Tak czy siak myję je raz dziennie, więc to nie przeszkadza, z resztą na placu zabaw bardziej się brudzą.
3. Dzieci wołają żeby było szybciej. Starszy ma teraz 2,5 roku, ale zaczął jeździć jak miał 6 miesięcy. Od niedawna jeździ też jego 8 miesięczna siostra. Starszy komunikuje werbalnie, młodsza entuzjastycznym "u u u ". Polecam wożenie młodszego dziecka w hamaczku weber - ma dodatkową poduszkę stabilizującą głowę. W moim przypadku zawieszenie przyczepki + niskie ciśnienie w oponach + hamaczek zawieszony w środku na pasach = można cisnąć ponad 20km/h po korzeniach a dziecko się nie budzi z drzemki.
4. Okulary uważam za kiepski pomysł. Starszy 2,5 latek używa okularów jak sam jeździ na rowerku biegowym, ale gdy patrzę jak sobie je sam poprawia to wolałbym żeby tego nie robił w czasie jazdy w przyczepce, jest ryzyko że sobie włoży nausznik w oko.
5. Moim zdaniem założenie osłony deszczowej latem to odebranie dzieciom największej frajdy z obserwowania szybko zmieniającego się otoczenia + sauna w środku.
6. Wydaje mi się że to Ty masz problem z brudem, a nie dzieci. Dzieci są brudne, będą się brudzić. Z każdej wyprawy wszyscy wracają brudni. Na pewno natomiast warto wziąć matę do przewijania, kupsko zawsze się zdarzy, a przewijanie na mokrym igliwiu lub na śniegu słabo wychodzi.

W każdym razie wyprawy z dziećmi są świetne 😄
image.thumb.png.7c8892af1d432ddd339480231b842fa3.png

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kregiel napisał:

Jak zabezpieczacie malucha przed sypiącym się piaskiem spod kół?

Cytat

Jak osłonić dziecko przed brudem z zewnątrz?

to chyba wszyscy znamy z niedawnych czasów :):

1664.thumb.jpg.c3c80e61192c9f318f68d2abfb09d485.jpg

Taki żart :).

Ja ciągałem przyczepkę rowerem mtb bez błotników ale fakt, że tylko jak była ładna pogoda więc nie było tragedii z tym brudem a zdarzało się też, że jeździliśmy jakimiś polnymi drogami więc kurz był. Córa miała pełno pluszaków ze sobą w środku przyczepki i była szczęśliwa

Godzinę temu, kregiel napisał:

Jeśli wasze dzieci już mówią, to przy jakiej prędkości przestaje im być komfortowo w terenie leśnym(nierównym)? Obecnie po nierównościach staram się jechać w granicach 10-15km/h. Zawieszenie przyczepki oraz duże koła ładnie wybierają nierówności, ale się zastanawiam jak dziecko się tam czuje przy takim bujaniu. Mój syn ma niecałe 2 lata.

Był taki filmik tu na forum w dziale "Znalezione w necie" czy coś takiego jak taki jeden gość wybrał się na przejażdżkę z dzieckiem w przyczepce, totalny świr rowerowy uprawiał hard enduro i hopki z przyczepką - oczywiście wszystkie prędkości poniżej są bezpieczne dla dzieci :). Wiadomo, że nie polecimy z przyczepką jakoś bardzo szybko, szczególnie w terenie, nawet lekkim - jest to przeważnie rekreacja z rodziną a nie robiene KOM-ów na Stravie.

Godzinę temu, kregiel napisał:

Czy kupiliście jakąś matę/dywanik do środka przyczepki na wypadek, kiedy dziecko ma mega zabrudzone buciki?

He? A nie prościej wytrzepać czy wysypać piasek z przyczepki niż ładować tam jakieś dywany? Chyba to prawda co napisał kolega powyżej, że:

Cytat

Wydaje mi się że to Ty masz problem z brudem, a nie dzieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten gość nazywał się Danny Macaskill i gdybyś obejrzał ten filmik do końca, to dowiedziałbyś się, że to tylko taka zręczna manipulacja. A tak na prawdę on tam miał wsadzoną lalkę. Mimo wszystko dobrze mu szło na tych hopkach jak na coś tak ciężkiego zawieszonego za tylnym kołem. U mnie dzieci lubiły jeździć w przyczepce, im szybciej tym lepiej. Im większa górka z której zjechaliśmy tym przyjemniej. Niestety moja przyczepka nienawidziła mnie za to i stosunkowo często wracałem później do domu z uszkodzonym resorowaniem, pękniętą ośką itp.

Osłonę przeciwdeszczową zakładałem latem tylko w czasie deszczu. Nie wyobrażam sobie wieźć dzieci w przyczepie w temperaturze powyżej 20°C z tym plastikiem zasuniętym - szklarnia w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda przyczepka daje możliwość odpinania boków. Pamiętaj, że folia przeciwdeszczowa jest gruba i mocno zniekształca obraz i wyobraź sobie jakbyś miał jeździć jako pasażer np. z taką folią na swojej szybie, mi byłoby zdecydowanie nieprzyjemnie.

@KSikorski wyczerpał temat w moim odczuciu, pod wszystkim się podpisuję.

Co do pkt. 6 - wystarczy regularne odkurzanie.

Patenty? Z mojej strony brak. Jakieś podstawy czyli ulubiona zabawka plus bidony, a do bagażnika kocyk i przekąski na piknik.

Moja dwójka też mnie dopingowała do szybszej jazdy, czasem był to doping w stylu "czemu tak wolno jedziesz".

20210424_143323.jpg

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...