Skocz do zawartości

[do 3500] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

Dzień dobry szukam roweru mtb za kwotę w okolicach 3000-3500 zł

do tej pory zastanawiałem się nad modelami:

Rower mtb firmy superior

scott 950 ASPECT 

orbea MX 29 40 

Trek marlin 5 

specialazed rockhopper comp 29 -2022

myslalem również nad krossem ale słyszałem wiele negatywnych opinii i sugestii zakupu któregoś z modeli wymienionych wyżej. Byłem dzisiaj wielu sklepach aby skonsultować moje wybory ale ile sklepów tyle opinii. Liczę na pomoc w zakupie :D i ewentualnego wskazania czy któreś z modeli wyżej zasługuje na zakup czy lepiej wybrać coś innego.

Edytowane przez Ciekawski_770
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby z którymi rozmawiałem były niezależne i miały do czynienia z większością popularnych modeli. Stąd tez tyle moich wątpliwości odnośnie zakupu ponieważ słyszałem wiele opinii. Czy pod względem różnicy w osprzęcie rockrider jest najlepszy? Czy może kotrys z modeli wymienionych przeze mnie mu dorównuje. Na co mógłbym się ostatecznie zdecydować? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież komponenty Treka, Scotta, etc wychodzą z pras fabryk w Tajwanie i kontynentalnych Chinach (tych samych co Decathlonowski papier), pakowane są w kontener i po przypłynieciu do UE są już składane w miejscach około-docelowych po przywiezieniu przez cieżarówkę xd Naklejke Treka, Scotta, Gianta to może sobie kupić na Allegro i bdz miał Treka. Myślisz że kaseta czy przerzutka Deore w Rockriderze rożni sie czymś od tej w Treku ? Albo aluminium z którego wytłoczona jest rama czymś sie różni ? Przecież to smieszne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ciekawski_770 napisał:

każdy ekspertów rowerowych z którymi rozmawiałem w serwisach czy sklepach odradzał kategorycznie zakup rockriderow

A co mieli powiedzieć, że ich rowery z ładnymi naklejkami typu Scott, Trek, itd. w porownaniu z RR w tej samej cenie oferują sh*t na sprężynowych amorach, alivio/altusach i QR-ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy Trek przegrywa z Rockriderem w każdej kategorii (widelec, napęd, standardy - główka i osie oraz masa - 1kg przynajmniej)  poza jedną - której nie jestem w stanie oceni "jakość ramy". Dawno temu wylewało się morze elektro-atramentu w tematach sprężystości, sztywności, tłumienia drgań, przenoszenia siły i tu miał znaczenie stop, obróbka cieplna, cieniowanie, spawanie, usztywniania i to decydowało o klasie roweru. A teraz tylko osprzęt i ewentualnie geometria. Ale obawiam się, że taki trek to absolutnie dolna półka dla treka i jedynie można mieć przekonanie, że firma gwarantuje wytrzymałość, a dla Deca to już środek oferty i może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę generalizować - próbowałem zaznaczyć, że są wartości poza klasą komponentów, choć często trudno uchwytne. Ale czym "lepsza" marka tym mniejsza opłacalność. Płaci się za R&D, potencjalną wytrzymałość, wygląd, gwarancję. Ogólnie Decathlon wygrywa w opłacalności przy OK jakości (mamy w domu jednego Decathlona) w wielu kategoriach ale niw każdej ma propozycję (np. dirt i enduro - tu słabo), Dartmoor ma super ofertę w tanich rowerach do łojenia po kamiorach i na hopach, Canyon wchodzi w klasie średniej, a np. Radon jest trudny do przebicia jak chcesz mieć karbon i kashimę. Na koniec - Santa Cruz strasznie się wysoko ceni ale ktoś to kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa Canyony - swój i córki - jesteśmy bardzo zadowoleni, ale przyznam, że jak w poprzednim Giancie coś się rozregulowało albo działało nie tak, to w autoryzowanym serwisie miły pan od ręki i za sam uśmiech regulował, posmarował, a nawet oczyścił - jestem wręcz zachwycony obsługą w sklepie na Fabrycznej (W-wa). A tu - nie ma gdzie iść. Jakby (tfu!) pękła rama, to jest dużo opowieści, że canyon ładnie wymieni, ale jak coś skrzypi, a nie dojdę co, to już nie wiem gdzie z tym iść. Ale na razie jest dobrze, a byliśmy już w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim, Beskidzie Niskim, Górach Świętokrzyskich i  na trasach w okolicach Warszawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie sztuką jest kupić ... 

Dla zdrowia psychicznego kupuje rowery i osprzęt w sieciówce. 

Z wymianą części czy np kask wymieniałem trzy razy, zero problemu. 

Serwis czasami brak wiedzy rekompensuje wymianą danej części na nową i model wyżej. 

Przerzutka Sram SX, źle działa? 

Damy nową NX, bez problemu. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu Canyon oferował dobrze wyposażone rowery za rozsądną cenę co rekompensowało fakt zakupów w firmie wysyłkowej właściwie bez wsparcia serwisowego na terenie Polski.

Dzisiaj ceny są prawie na poziomie marek sprzedających poprzez normalną sieć dystrybucji a oferowane rowery są czasami w dziwnych konfiguracjach na przykład Grand Canyon w niektórych wersjach z amortyzatorem z prostą rurą sterową 1 1/8" osie QR z przodu i z tyłu itd.

Jeżeli ktoś ogarnia podstawowy serwis to czemu nie ale jak ktoś nie potrafi ustawić hamulców po zdjęciu koła to niech lepiej kupuje rower przy, którym będzie miał wsparcie lokalnego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ak ktoś nie potrafi ustawić hamulców po zdjęciu koła to niech lepiej kupuje rower przy, którym będzie miał wsparcie lokalnego serwisu.

Ale czy to oznacza, że od razu musisz iść do serwisu Canyona? Inny, lokalny serwis nie ustawi tych hamulców? Canyon ma inne części niż wszystkie inne rowery innych marek czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele ogarniam, a i serwisów w koło kilka. Lokalny sklep (dobry) ma tę zaletę, że przynajmniej na gwarancji pomoże za darmo. Po gwarancji to już jeden pies. Co do opłacalności firm internetowych to wiele zależy od kategorii roweru - w najtańszych to wręcz strach kupić, a na wyższych półkach to różnice mogą iść w tysiące PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...