Skocz do zawartości

[olej] zamienniki oryginalnego oleju / płynu hamulcowego shimano


grzechu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Toteż napisałem, że każdy może sobie wlewać do hamulców co chce, nawet oliwke dla dzieci.

Ja sie odnoszę tylko do informacji że:

W dniu 6.07.2023 o 12:35, Mentos napisał:

panowie serwisanci na targach mi potwierdzili, że Shimano żadnego oleju nie produkuje, i że to dokładnie jota w jotę to samo co np. Bendix LHM+

W dniu 6.07.2023 o 12:35, Mentos napisał:

Obecnie ciężko dostać olej Bendixa, ale Total LHM+ ma dokładnie te same parametry

I to jest prawda w sensie, że Shimano nie produkuje żadnego oleju. Ale panowie serwisanci, nie mogą wiedzieć, kto go produkuje a Bendix, Total i Shimano to inne produkty bo mają choćby inną lepkość. Więc NIE może to byc TEN SAM olej. Choć sa olejami tej samej grupy, czyli hydraulicznymi do zastosowań m.in w układach hamulcowych.

Kupowanie oleju przez Shimano do Bendixa nie miałoby sensu, bo jak pisałem Bendix nie jest rafinerią i także nie produkuje oleju.

Olej Bendixa

image.png.a9d3cf8a25a1c770bad29b338b90387d.png

jest obecnie sprzedawany jako Jurid (i pewnie dlatego cięzko dziś kupić puszke LHM z napisem Bendix):

image.png.746540be91ad6d5f1ab0cda07c51d216.png

Ale Jurid nie jest petrochemią, tylko niemiecką firmą sprzedającą części samochodowe.

https://www.jurid.com/

Ten olej robi dla nich Federal Mogul. Co widać na etykietce:

image.png.a8632366cd63cf49a2050feaa4c58914.png

i jest napisane w MSDS

image.png.4c2c251da4d3d5bae3e90061087f97bd.png

Ale Federal Mogul też nie jest rafinerią tylko międzynarodową firmą sprzedającą części samochodowe:

image.png.6f0dab113c7c42e4a8ef85d61a072e0f.png

To kto robi ten olej? Nie wiadomo. To jakim cudem panowie serwisanci z Shimano mogą wiedzieć, że to jest ten sam olej który oni sprzedają/używają?

 

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie rozumiem tego uporu godnego obrony Częstochowy. Co się tak czepaicie tego co powiedzieli mi serwisanci 23 lata temu na targach? Powiedzieli co powiedzieli, do sądu ich nie podam, dochodzenia nie będę robił, a w skrucie i napadzie szczerości powiedzieli mw, że jak kupisz nowe hamulce Shimano to nie bądź durniem i nie kupuj oryginalnego oleju 10x drożej bo można zastosować to a to, a takie były wówczas przebitki cenowe. Po tych 23 latach wiem, że mieli rację i można spokojnie używać niby "nieoryginalnego" oleju, co to ma w sumie za znaczenie jakiej marki i kto produkuje? Natomiast wciąż mam nieodparte wrażenie, że strasznie to kogoś swędzi, iż kupuje olej oryginalny, i musi obronić swoją decyzję, że nie jest frajerem dającym nabijać się w butelkę ;-). 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

LHM+ nie jest to samo. Sprawdziłem karty charakterystyk kilku produktów 

Lepkość, kinematyczna / Temperatura zapłonu mm²/s (40 °C) / °C (COC)

Shimano hydraulic mineral oil : 8 / 157

Motorex hydraulic fluid 75: 14,8 / 170

FinichLine Brake Fluid Mineral Oil 10 / 150

Hydraul LHM+ 18,5 / 110

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...