Skocz do zawartości

[waga rowerów] co z tą wagą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Jestem posiadaczem Canyona Grand Canyon AL SLX z 2015 roku.. Mój rower ważył w fabrycznej specyfikacji 11,4 kg.. Dziś przymierzam sie do zmiany na nowszy model, ale większość rowerów waży o średnio 2 kg więcej.. Na stronie Canyona najdroższy aluminiowy rower za 8900 zł waży 13,72. Ok, dodali sztycę regulowaną, no ale nie ma przerzutki przedniej, manetki .. Czy ktos mi wytłumaczy dlaczego Canyon tak zwiększył wagę rowerów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wszedzie urosła. Masz koła 29", to przecież nie będą lżejsze od mniejszych. Masz amory z grubymi goleniami, bo przecież na cieńszych dzisiaj nie da się jeździć. Nie ma przerzutki z przodu, za to z tyłu masz zębatkę 51, a przecież w korbie tyle nie było.

Za to są artykuły mówiące o tym, ze nadwaga sprzętu jest plusem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim canyon podawał kiedyś mocno zaniżoną masę dla alu. Druga sprawa aluminiowe canyony dzisiaj to już budżetówka. Kiedyś ten sam model zarówno w alu jak i węglu był dostępny z tą samą specyfikacją jeśli chodzi o osprzet. Obecnie węgiel zaczyna się tam gdzie kończy się alu.

BTW: mój grand canyon CF z 2015 ważył wg fabryki tyle co twój alu. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aluminiowy full Gary Fisher z 2005 (widelec 130mm) ważył 3kg mniej niż obecny karbonowy canyon (widelec 140mm). Koła 26 a nie 29, opony 1,95 a nie 2,5, tarcze 160 nie 200, golenie widelca nie wiem ile, ale mało, a nie 36, tylne zawieszenie z gnącymi się widełkami a nie masa łożysk, dropper nieobecny, kierownica jakieś 10 cm szersza, było 8 zębatek w kasecie i 3 z przodu, czyli 11, teraz jest 13 i do tego większe, większe pedały, linka była w pancerzu tylko częściowo, a nie po całości, osie węższe, no i skakanie nie było w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dokumosa napisał:

Przede wszystkim canyon podawał kiedyś mocno zaniżoną masę dla alu. Druga sprawa aluminiowe canyony dzisiaj to już budżetówka. Kiedyś ten sam model zarówno w alu jak i węglu był dostępny z tą samą specyfikacją jeśli chodzi o osprzet. Obecnie węgiel zaczyna się tam gdzie kończy się alu.

BTW: mój grand canyon CF z 2015 ważył wg fabryki tyle co twój alu. 

Mój tyle ważył, dziś nawet mniej :):) Chyba tu na forum nawet wrzucałem zdjęcie z wagą zaraz po złożeniu. Nie wiem skąd wziąłeś to zawyżanie no ale niech Ci będzie, Canyon miał kiedyś jedne z najlżejszych ram aluminiowych. Najtańszy CF nie różnił sie wiele wagą bo miał cięższe podzespoły. 

7 godzin temu, kipcior napisał:

Waga wszedzie urosła. Masz koła 29", to przecież nie będą lżejsze od mniejszych. Masz amory z grubymi goleniami, bo przecież na cieńszych dzisiaj nie da się jeździć. Nie ma przerzutki z przodu, za to z tyłu masz zębatkę 51, a przecież w korbie tyle nie było.

Za to są artykuły mówiące o tym, ze nadwaga sprzętu jest plusem ;)

Ja piszę o rowerze z 29 calowymi kołami, amor mam 32 i pisze o rowerach z amorem 32, w korbie miałem 3 zębatki a z tyłu 10, wiec jak juz to powiedzmy że to sie wyrównuje a nie ma przerzutki i manetki :):)

7 godzin temu, RabbitHood napisał:

Tarczówki też maja swój narzut w porównaniu do szczękowych.

Ja piszę o rowerze z 2015 roku, z tarczówkami, ludzie co z Wami?? :):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk myk a to już sporo, koła bo na pewno są cięższe od Maviców plus opony i amor, który jest nazwijmy to dłuższy to już masz finalny efekt. Reszta w ramie bo obecnie nieco więcej się dokłada. Co z tego, że miałeś 3 blaty na korbie jak kasety 12 rz to "rekompensują". Przednia przerzutka, manetka? Proszę cię... zastanów się powoli a sam wpadniesz czemu musi być ciężej. By bawić się na serio w aptekarza z wagą trzeba by rozebrać oba rowery i szukać po kolei gdzie dołożone jest najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Myk myk a to już sporo, koła bo na pewno są cięższe od Maviców plus opony i amor, który jest nazwijmy to dłuższy to już masz finalny efekt. Reszta w ramie bo obecnie nieco więcej się dokłada. Co z tego, że miałeś 3 blaty na korbie jak kasety 12 rz to "rekompensują". Przednia przerzutka, manetka? Proszę cię... zastanów się powoli a sam wpadniesz czemu musi być ciężej. By bawić się na serio w aptekarza z wagą trzeba by rozebrać oba rowery i szukać po kolei gdzie dołożone jest najbardziej. 

Ja sobie zdaje sprawe z tego ale ponad 2 kg a nawet 3 kg??  No nie powiesz mi że na kołach i 20 mm amora skoczyła waga o 2 kg, bo ja mam 4 rowery na dzień dzisiejszy, wymieniłem masę opon, wymieniałem koła i wiem jakie są różnice w wadze komponentów.. Jedynym wytłumaczeniem to ramy które kupowali dość obficie zbudowani jeźdźcy i które po kilku skokach pękały i producenci mieli dość reklamacji :):) Szkoda że producent nie podaje wagi ramy, choć napisze z ciekawości do Canyona.. Z drugiej strony może faktycznie amory bo kiedys w tym przedziale cenowym były amory lepszej klasy, dziś są bardziej budżetowe i to też może być przyczyna. No nic, zacznę jeździć po salonach rowerowych i szukać czegoś dla siebie optymalnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie ziarnko do ziarnka i zbiera się miarka. Na szytycy od strzała może być z 300 gramów więcej. Posądzam, że przebicie kilograma i to takie solidne masz na kołach razem z oponami. Trochę na amorku i reszta w ramie. Wynik jest na wadze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa przykłady z porównania mojego starego fulla do obecnego - kierownica - było 260g, jest ok. 380 - bo choć obie alu, nowa jest długa i gruba. I widelec. Był 130mm ok. 1700g (Manitou Minute), jest 140mm ale już ponad 2kg - i nie jest to byle co, bo Fox 36 performance elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...