Skocz do zawartości

[Nauka trików] Nie umiem trików przez strach


hejahej

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowo uczę się wheelie od lutego cwicze co jakieś dwa dni lub 3 razy tygodniowo 20min - 1 godz i nadal umiem tylko podnosić koło nawet nie na 2 sekundy, parę razy podniosłam tak wysoko jak powinno ale tak to cały czas boję się odchylić do tyłu bo obawiam się upadku i większość razy podnoszę koło na wysokość na jaką podnosi osoba która pierwszy raz próbuje ten trik. Czuje u siebie brak pewności siebie w tym. Zauważyłam że inni nie maja takiej blokady i cały czas lecą do tyłu na stopy i się nie boją. Ja tylko dwa razy też tak mocno koło odchylilam że poleciałam na nogi a tak to się boję że nie polecę na nie tylko na plecy i nie odchylam się mocniej. Nie miałam innych upadków oprócz takich spowodowanych moją paniką (np. Przez strach gwałtownie skręciłam kierownicą). Nie mam tak tylko na rowerze ale na innych pojazdach robiąc inne triki też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze to jak ja sie uczyłem :) Wysoko siedzenie ustaw na początek 1:1/2:2/1:3 i jesli nie umiesz zrobic siedząc, wstan i podbij rower wtedy usiądz i próbuj pedałowac. Naucz sie katapulty i uzywania hamulca by nie zaliczyc wywrotek. ale przechodząc juz do postawy podczas wheelie, lekko zgiete ręce przy wybiciu i poznej proste

 

moze dziwnie opisalem ale tak sie ja nauczylem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hejahej To zrozumiałe że boisz się upadku, tak działa instynkt samozachowawczy. Musisz sobie jednak uświadomić, że między utratą równowagi, a upadkiem jest bardzo dużo faz pośrednich. Żeby polecieć na plecy jak kukła musiałabyś być więcej niż niesprawna fizycznie.

Trenuj zeskakiwanie z siodełka na bezpiecznym podłożu, aż się przekonasz, że nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi @SpinOff. Wlutym kupiłem kask i wtedy przestałem się bać. trzeba spokojnie to zrobić, lecz jeden się uczy 20minut drugi rok, kiedyś się nauczysz 

Nauka trzyni mistrza 

Staraj się dobrać siedzenie na twój wzrost, po to aby wygodnie siedzieć i w razie czego przeskoczyć przez siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...