Skocz do zawartości

[suwmiarka] ktoś kupował i może polecić?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś kupował i może dać cynk na temat konkretnego modelu? W necie jest mnóstwo ofert i nie wiadomo co wybrać a tańsze modele mają fatalne opinie.

 

Chodzi o suwmiarkę do własnego użytku, może być ze zwykłym noniuszem (nie elektroniczna), fajnie jakby nie kosztowała majątku ale nie chciałbym kupować szmelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza mechaniczna z marketu budowlanego zda egzamin.

Elektroniczne, przyzwoicie wykonane (jak pierwszy wypust z Lidla) kupi się za 40-50 zł, ale niestety
zakup przez net to duże ryzyko, że dostanie się coś, co nie powinno się nazywać suwmiarka.

Więc albo przez net, ale renomowanej firmy, albo szukać w sklepie, i własnymi rękami obadać jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz szmelcu to kupuj z polskiej PRLowskiej produkcji. Będą w miarę tanie. Albo używane Mitutoyo, to już może być drożej ale to mercedes - nowe potrafią kilka tyś kosztować - ale taka 10cio letnia czy coś to już może 100zł albo coś koło tego. Z drógiej strony nikt nie sprzedaje dobrej suwmiarki - takie przedmioty się trzyma a nie sprzedaje. Z kolei jak lubisz trasować suwmierką, no to się będzie niszczyć i faktycznie wtedy byleco z Juli będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, schwinn0 napisał:

Mam taką tylko ze ja dałem cos koło 40 zł i dobrze zdaje egzamin. Potrzebowałem śruby tytanowe do sztycy zmierzyłem i zamówiłem. Wszystko sie zgadzało jesli chodzi o tolerancje wymiarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe nonouszowe są niezawodne. Oczywiście z narzędziem pomiarowym należy obchodzoć się jak z kobietą ;)

2 godziny temu, holdegron napisał:

Pierwsza lepsza mechaniczna z marketu budowlanego zda egzamin.

Elektroniczne, przyzwoicie wykonane (jak pierwszy wypust z Lidla) kupi się za 40-50 zł, ale niestety
zakup przez net to duże ryzyko, że dostanie się coś, co nie powinno się nazywać suwmiarka.

Więc albo przez net, ale renomowanej firmy, albo szukać w sklepie, i własnymi rękami obadać jakość.

Szmelc te pierwsze z lidla. Po kilku latach zaczyna zawyżać znacznie pomiar. Pomaga wymiana baterii ale na bardzo krótko. Musiałem wręcz z nią w etui trzymać wzorzec żeby przed pomiarem spr czy już jej odwaliło. Rozebranie i czyszczenie nic nie pomagało.

1 godzinę temu, Electronite napisał:

Jak nie chcesz szmelcu to kupuj z polskiej PRLowskiej produkcji. Będą w miarę tanie. Albo używane Mitutoyo, to już może być drożej ale to mercedes - nowe potrafią kilka tyś kosztować - ale taka 10cio letnia czy coś to już może 100zł albo coś koło tego. Z drógiej strony nikt nie sprzedaje dobrej suwmiarki - takie przedmioty się trzyma a nie sprzedaje. Z kolei jak lubisz trasować suwmierką, no to się będzie niszczyć i faktycznie wtedy byleco z Juli będzie OK.

Trochę przesadzasz. Podstawową, nową suwmiarkę mitutoyo kupisz za 6 stów z oficjalnej dystrybucji. Trzeba uważać bo na platformach sprzedażowych 90% to podróbki z ali.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sugestie. Ja nie mam tokarki ani frezarki w domu, potrzebuję suwmiarki głównie do majsterkowania i rowerowania a wcześniejsza oddała ducha. Chciałem kupić jakiś marketowy model np. https://www.castorama.pl/suwmiarka-1-id-1099992.html ale opinie są strasznie słabe. No ale z drugiej strony szkoda mi wywalać stówę więcej za dokładność, której po prostu nie potrzebuję. Do tej pory miałem jakiś marketowy model kupiony 20 lat temu i dawał radę.

Kupię ten z Juli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam noniuszową z topexa jakąś tanią i niestety trzeba było jej pomóc pilnikiem bo szczęki do pomiarów wewnętrznych na siebie nachodziły przez co przekłamywała o jakieś 0,3mm. Mam też lidlową elektroniczną i jakoś tam działa do domowych prac i pomiarów na drukarce 3D starcza ale jednak pracując codziennie w pracy z przyrządami pomiarowymi mitutoyo, vis i innymi pro czuć różnicę. Dziś jak bym miał kupić to jednak szukał bym elektronicznej ale jednak nieco lepszej niż ta lidlowa. Zobacz sobie z neo tools bo według mnie mają fajne narzędzia, tych najtańszych firm jednak bym unikał. Za okolo 150zl masz na allegro VIS'a noniuszowe to bardzo dobra firma o ile te suwmiarki oryginały bo nie wiem po ile chodzą suwmiarki vis'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafał87 napisał:

mam noniuszową z topexa jakąś tanią i niestety trzeba było jej pomóc pilnikiem bo szczęki do pomiarów wewnętrznych na siebie nachodziły przez co przekłamywała o jakieś 0,3mm. Mam też lidlową elektroniczną i jakoś tam działa do domowych prac i pomiarów na drukarce 3D starcza ale jednak pracując codziennie w pracy z przyrządami pomiarowymi mitutoyo, vis i innymi pro czuć różnicę. Dziś jak bym miał kupić to jednak szukał bym elektronicznej ale jednak nieco lepszej niż ta lidlowa. Zobacz sobie z neo tools bo według mnie mają fajne narzędzia, tych najtańszych firm jednak bym unikał. Za okolo 150zl masz na allegro VIS'a noniuszowe to bardzo dobra firma o ile te suwmiarki oryginały bo nie wiem po ile chodzą suwmiarki vis'a.

no właśnie patrzyłem też na tą suwmiarkę z Neo https://erli.pl/produkt/neo-suwmiarka-0-150-mm-nierdzewna-analogowa-002mm,132566280  ale nigdy nie miałem z tą firmą do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO to taka "profi" (cokolwiek to znaczy) wersja Topexa. Czyli najbardziej tandetnych produktów narzędziopodobnych dostępnych na polskim rynku. Może Neo jest lepszej jakości, ale osobiście wątpię czy firma produkująca totalny badziew jest w stanie (i ma ochotę) wyprodukować również coś porządnego. Jak bym miał kupować analogową, to brałbym np. Visa

image.thumb.png.50b6b4a4ceb1a14374a1ea9615146244.png

Z używkami byłbym ostrożny. Jesli nie mialbym możliwosci fizycznego obmacania, sprawdzenia pod światło czy szczęki idealnie się schodzą itp. to nie ryzykowałbym.

Ale jesli suwmiarka ma slużyć tylko do sprawdzania średnicy śruby czy sztycy, to wziąłbym taką z Juli czy Castoramy (ale nie Topex). W sklepie sprawdziłbym, czy płynnie działa, nie ma szpary przy złozonych szczękach. Taka za 50 dych w zupełności wystarczy do domowego dłubania.

A na codzień w kieszeni zawsze mam taką "suwmiarkę"

image.png.3b4b4a447d017daa9ee59ecfcaffe971.png

Do szybkiego sprawdzenia grubości czy średnicy (bo pomiarem to tego nie nazwałbym) wystarczy. A zawsze jest pod ręką.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą z Juli i faktycznie wygląda w miarę przyzwoicie jak na sprzęt za 50 zł. Nic się telepie, chodzi trochę ciężko ale pewnie się wyrobi. Oczywiście jak tylko przyniosłem ją do domu to moim oczom ukazała się "zgubiona" suwmiarka z Topexu, którą w ramach porządków dałem we "właściwe miejsce" i znalazłem po dwóch tygodniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...