Skocz do zawartości

[połamany zacisk] złamany zacisk shimano mt420


fajny123

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, KSikorski napisał:

Swoją drogą to musiał być w fascynujący sposób przykręcony.

Przykręcony był prawidłowo, tak jak każdy inny zacisk.

A co do tych schodów to po prostu dla zabawy, robiłem to masę razy więc nie mam pojęcia dlaczego tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Thomass13 napisał:

po co jechaleś po schodach ?

Pewnie z tego samego powodu co Ty gdy jeździsz po asfalcie na góralu, którego masz w avatarze ;)

Ja zadam inne pytanie: Po co hamowałeś zjeżdżając po tych schodach?

@fajny123 zacisk na śmietnik, ale przyczyną takiego uszkodzenia, oprócz poluzowania się zacisku, może być nierówna płaszczyzna uchwytów montażowych w ramie, czy widelcu.

Napisz jaki rower i czy to tył, czy przód?

@KSikorski moment momentem, ale pytanie jak dawno? ;)

Zaciski raczej się nie luzują, ale raz na jakiś czas warto sprawdzić każdą śrubę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk kosztuje 170zł. Ew. konsekwencje jazdy z "naprawionym" mogą być znacznie droższe. 

BTW: dzisiaj wchodziłem po schodach i jakiś kompletny świr przeleciał nade mną na rowerze. Zaczynam rozumieć tych co zastawiają pułapki na tego typu osobników, szkoda, że czasami ofiarami są osoby trzecie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciek.B napisał:

Pewnie z tego samego powodu co Ty gdy jeździsz po asfalcie na góralu, którego masz w avatarze ;)

Ja zadam inne pytanie: Po co hamowałeś zjeżdżając po tych schodach?

@fajny123 zacisk na śmietnik, ale przyczyną takiego uszkodzenia, oprócz poluzowania się zacisku, może być nierówna płaszczyzna uchwytów montażowych w ramie, czy widelcu.

Napisz jaki rower i czy to tył, czy przód?

@KSikorski moment momentem, ale pytanie jak dawno? ;)

Zaciski raczej się nie luzują, ale raz na jakiś czas warto sprawdzić każdą śrubę.

Najlepsze jest to, że nie hamowałem po prostu jechałem i nagle słysze jak tarcza ociera mi o klocki, chciałem poluzować śrubę ale zobaczyłem urwaną część zacisku.

Uszczelnienie przeniosłem do mt520 która wołał o nowe uszczelki i jak na razie nie cieknie.

scoot 30scale przerobiony na dirta może kiedyś dam zdj 

Jeżeli chodzi o dokręcenie tego zacisku to klasycznie na oko ale robiłem to 2/3 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...