Skocz do zawartości

[Adapter] Adapter hamulca MT 501 dla Lyrika Ultimate 29" 203 mm


Semtex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to dobry dział :P
Sprawa jest następująca, wymieniłem w rowerze żony widelec z Bombera z2 na Lyrika z 2021 roku, koła 29". Generalnie transplantacja szła dobrze do czasu montażu zacisku, okazało się, że ten który był na Bomberze nie zgrywa się z Lyrikiem, no i mam zagwozdkę, który adapter będzie odpowiedni. 
Tylko zaznaczę, że te heble są czterotłoczkowe jeżli odgrywa to jakąś rolę. Tracza 203 mm.
Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jakie mocowanie było w Bomberze, ale w Lyriku masz PM na 180mm. Czyli potrzebujesz adapter PM/PM 180, np taki:

https://allegro.pl/oferta/adapter-hamulca-180-mm-post-mount-shimano-7131541188

Dlaczego 180 do tarczy 203? Bo rozmiar adapterów podawany jest dla standardowego mocowania tarczy 160mm, więc jeśli w amorze jest mocowanie pod 180mm trzeba brać adapter o "rozmiar" mniejszy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, @wolek tak myślałem, że to ten będzie właściwy, ale wolałem się upewnić.
@sznib w Bomberze był inny adapter. bo tam jest to inaczej rozwiązane. Adapter 180 mm w razie czego mam w domu w rowerze Syna, to mu podprowadzę na 3 dni, bo i tak jest kontuzjowany, ale kupię ten 203 bo wydaje mi się, że będzie odpowiedni. Jeszcze zobaczę jaki adapter mam u siebie w Mecie HT, bo tam przez chwilę miałem tego Lyrika.
Generalnie normalnie nie miałbym z tym problemu, ale te heble są 4-tłoczkowe i to mnie trochę zbiło z pantałyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie wymyślili tarcze w których obszar roboczy nie pokrywa się z wzorcowym dla danego zacisku to specyficzny adapter lub kombinowanie z podkładkami/frezowaniem będą wymagane. Jest też możliwość, że zacisk nie będzie kompatybilny z tarczą ze względu na wielkość klocków.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...