Skocz do zawartości

[Koło] Delikatne bujanie się koła


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, jeżeli zły temat wybrałem. Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Mam rower typu gravel.  Zakupiłem miesiąc temu rower, oddałem go do serwisu od razu jak przyszedł aby  został złożony i sprawdzony. Przyjechałem się raz 3km, a potem ok 6km. Na tym zakończyła moja jazda, po prostu czekam na cieplejsze dni. Wczoraj zobaczyłem że tylne koło buja się delikatnie na boki, naprawdę delikatnie,  jest to ledwo zauważalne. Chciałbym załączyć filmik lecz za duży rozmiar. Tarcza nie ociera się o klocki. Koło nie lata na boki jak go chwycę i chce delikatnie poszarpać. Czy takie coś może występować czy powinienem oddać go do serwisu lub na gwarancje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się bujać jak piasta ma luzy - co jest mało prawdopodobne. Dwa - może być za słabo zaciśnięte w zacisku - ale skoro piszesz że jak je szarpiesz to nie ma tego problemu to nie tutaj przyczyna. Trzy - koło może być scentrowane, wtedy faluje. A cztery - co najbardziej prawdopodobne opona nierówno wskoczyła na obręcz/jest krzywa i faluje, co powoduje wrażenie bujania się koła. Sprawdź rant przy obręczy, powinien być jakiś wzorek, pasek itd - czy jest równo wzdłuż całej obręczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, Ptakowski napisał:

Koło nie lata na boki jak go chwycę i chce delikatnie poszarpać.

Może jest po prostu scentrowane? W fabrycznych kołach kiepskiej jakości skręcanych maszynowo rozcentrowanie jest bardzo często spotykane już po pierwszych kilometrach jazdy, bo podczas budowy koła  nie są uwalniane naprężenia i podczas jazdy szprychy się luzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ChuChu napisał:

Nowy rower ma wadę.

a ma??? Za szybko wyciągasz wnioski. Myślisz że kolega po przejechaniu łącznie 9km zdjął oponę i wsadził koło w centrownicę i dzieli się z nami obserwacją śruby mikrometrycznej? Czy może zakręcił kołem i patrzy na oponę? Ale fakt @Sobek82 mógłbyś czasem wyleć z loży i poza błyskotliwą ironią, przekazać trochę wiedzy ;)

10 godzin temu, Ptakowski napisał:

Wczoraj zobaczyłem że tylne koło buja się delikatnie na boki, naprawdę delikatnie,  jest to ledwo zauważalne.

Myślę że biorąc pod uwagę jakość/centryczność aktualnie produkowanych opon powinieneś się cieszyć. Na większości nie szosowych opon po zakręceniu kołem widać wyraźne pływanie opony a nie "ledwo zauważalne"

10 godzin temu, Ptakowski napisał:

Chciałbym załączyć filmik lecz za duży rozmiar.

Chcesz się upewnić to wrzuć ten filmik do jakiegoś serwis który na to pozwala a tu daj link... bo szkoda zdrowia z łażeniem do serwisu jak (co najbardziej prawdopodobne) masz minimalnie bardziej krzywą oponę z tyłu...

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abdesign napisał:

a ma??? Za szybko wyciągasz wnioski. Myślisz że kolega po przejechaniu łącznie 9km zdjął oponę i wsadził koło w centrownicę i dzieli się z nami obserwacją śruby mikrometrycznej? Czy może zakręcił kołem i patrzy na oponę? Ale fakt @Sobek82 mógłbyś czasem wyleć z loży i poza błyskotliwą ironią, przekazać trochę wiedzy ;)

Tak, to nadal jest wada. Często spotykana, akceptowana ale wada. Nadal uważam że takie komentarze jak zacytowałem w tamtym poście, raczej nie powinny mieć miejsca.

@Sobek82 nie każdy traktuje rowery tak jak Ty, nie każdy rozkłada je sto razy dziennie i nie każdy toleruje metody jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie trafiło, żeby coś nie falowało. W naszych tańszych rowerach kaseta faluje/falowała jak wściekła. Może po prostu na pewnym poziomie cenowym nigdy nie będzie idealnie, bo części są budżetowe. Może opona się nie ułożyła i to ona faluje?

Można z tym walczyć albo jeździć na rowerze. Zależy po co kto kupuje rower....

Problem może być w tym, że Kolega kupił nowy rower i niepokoją go wszelkie "wady" i "odstępstwa", tak jak boli pierwsza ryska na ramie... Ale może TTTM i nie ma się co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...