Skocz do zawartości

[koszulka] damska na upały, jaka marka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za koszulka na lato, w okresie zimowym można coś po promocji wyczaić. Tylko nie wiem z jakiej firmy było by dobre? 

Mam najtańsze koszulki z decatlona, które są do niczego, śmierdzą potem strasznie, zresztą czego oczekiwać po koszulce za 25 zł. 

Szukam coś do 300 zł

Zależy mi na jak największym komforcie w bardzo wysokich temperaturach, bo na ok 25 °merino krótki rękaw będzie ok, ale na plus 30 już lipa. Materiał lepszej jakości, żeby nie śmierdziało po 5 minutach jazdy. Oczywiście kieszonki. 

Na oku mam firmę rogelli, ewentualnie mortobike 

https://martombike.com/produkt/koszulka-damska-215-kawa-dla-kolarzy-pelletoni/

https://www.rowertour.com/p/252886/koszulka-rowerowa-damska-rogelli-melange-zielona#rozmiar-XL

A może są jakieś inne fajne firmy, albo czy ktoś miał do czynienia z tymi i poleca? 

Pozdrawiam. 

 

 

Edytowane przez Kklaudia.sieczka
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Mihau_

Dzięki, w koszulkach jestem zielona, dlatego chciałam zasięgnąć opinii, oczywiście sugerowałam się wyglądem i kolorem 😀

A ta całkiem fajna, trochę większy budżet, ale to mogę dołożyć jak ma posłużyć, no właśnie zależy mi na kieszonkach również. Bo z plecaczkiem w upał to odpada jazda. 

@sznibdziękuję, ta z foxa fajna 😀

te pierwsze dwie bez kieszonek odpadają, bo już mam dwie merino i upierdliwe trochę bez kieszonek, ale na ramiączkach na jakieś krótsze wypady mogła by być, żeby się opalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zawsze można rozważyć zakup nerki

Właśnie miałem to samo zaproponować. Sam niedawno kupiłem. Jeszcze nie testowałem w warunkach letnich ale na te dwa krótkie wypady w tym roku była ok. Dwie kieszenie 2x2 litry i miejsce na bidon, bo w fullu bida - miejsca mało. Ale na gravela też mam zamiar brać, wolę to niż plecak.

Generalnie jakieś torebki na ramę, pewnie wozisz żele, telefon, jakieś chusteczki? Wiem, że kieszonki są cool ale czasami trzeba zabrać coś więcej albo akurat fajna koszulka z przeceny ich nie ma ;)

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli

Mam nerkę, i małe sakwy na rower, żeby w razie czego mieć narzędzia..., ale klucze kasę, czy telefon wolała bym mieć właśnie w kieszonce, bo nerka też potrafi być upierdliwa, a takich jesienno zimowych patałaszkach mam kieszonki i jest to dla mnie wygodniejsze niż nerka. Więc jak bym miała już wydać grubszą kasę na porządniejsza bluzeczkę to fajnie było by wrzucić do niej klucze, kasę, gaz. Dla bezpieczeństwa kluczy i kasy nie wożę w sakwach. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta o niemęskiej budowie koszulkę powinna przymierzać, szyli dla  nas timowe ciuchy i najbliższa mi koleżanka zakładała otrzymane edycje,  bywało różnie, rękawki, talia, pod biustem furkot, wysokość kieszonek.

Sam dość późno odkryłem osy i pszczoły. Odkrycie bolesne koszulka zapięta pod szyją ( kolarska) blokuje im wlot. Koszulka luźna nie mówiąc o ramiączkowej to kaszalot na owadzi plankton. Cieszy oko  to, że dużo pań o tym nie wie, szczególnie w mieście, ale im dalej i szybciej i np z góry zjeżdzasz warto przemyśleć , dostałem takie ugryzienie jak postrzał dobrze,  że się nie zabiłem, a kasztan na łopatce trzy tygodnie. Bo osa przeleciała na plecy nie trzymałem podnosiłem koszulkę łapałem za klamki hamowałem a żądlenie trwało.

Ps zamówiłem trzy kroje koszulek z Chin Racmmer mają suwak na sam dół, jeden z nich pasuje mi świetnie termicznie też i jest ok  aliekspresowo, w męskich różnice kroju moje nie wprawne oko załapało… w domu. Cena kiedyś była dobra, teraz nie patrzyłem.

ps 2 prześwitywalność ma znaczenie, nawet u mnie, niektóre szelki przez niektóre koszulki czynią ze mnie 2 x gorszego kwazimodo, w przypadku kobiet efekt może być odwrotny, ale zawstydzający lampioną panią, z  spodenkami czasem też tak jest że w słońcu przedziałek nad pampersem mocno świeci i czy facet czy dziewczyna, chmm tak sobie to na kole wspominam. 

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

korzystał ktoś z marki SILVINI? fajna promocja jest na koszulkę i nie wiem, czy warto sobie zakupić za te 78 zł https://bike-room.pl/pl/p/SILVINI-koszulka-damska-Rosalia-navy-coral-M/17673

i druga Raso - ale czekam, może zejdzie z ceny... https://rasowear.pl/product-pol-335-Koszulka-Kolarska-Visible-Magenta-damska.html?query_id=2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

244312894_IMG_20230305_142055(2).thumb.jpg.7e513ca8d4d04a443ddf3f6c98068aca.jpgDziękuję za pomoc akurat trafiła mi się fajna promocja z Raso, na razie nie przetestowane, bo wiadomo jeszcze nie ma upałów. Koszulka bardzo ładna, dopasowana, materiał cały w siateczce oddychający - jedyny minus to pod pachami jest luz, ale mogę bardziej podciągnąć, to chyba jest przyczyna mojej budowy ciała, bo jestem szczupła i wysoka. Rozmiar mniejszy mógł by być za krótki i za ciasny w talii. 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...