Skocz do zawartości

[Gravel] Esker 2.0 vs 2.0 MS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Miałem zamawiać Krossa Eskera 2.0, lecz zauważyłem właśnie nową ciekawą wersje 2.0 MS na rok 2023. Wersja MS wizualnie siedzi mi bardziej, prośba do obeznanych forumowiczów o porównanie osprzętu obu rowerów, bo z tego co widze sporo pozmieniali w nowej wersji.

Esker 2.0 

https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-2-0-rubinowy-czarny-polysk?gclid=CjwKCAiAk--dBhABEiwAchIwkWtYLiOkqacbO-GjQJP6NX0EoB_eHKO5kwzdQOK7RvDCid_Eq0y-RhoCWSgQAvD_BwE

Esker 2.0 MS

https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-2-0-ms-rubinowy-czarny-polysk?gclid=CjwKCAiAk--dBhABEiwAchIwkd3jEYb1Q1Dkqnl4O4snFnGaHrlJEHGbgXf-faf_I-qzrzAeSJg_jhoCEWIQAvD_BwE

 

Do turystycznej jazdy jakieś 2-3tys km w sezonie po płaskim, 60% dobrej jakości szutry, 40% asfalt, który napęd lepiej się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o różnice, to w MS masz widelec karbonowy, to zdecydowanie na plus. Dalej już nie jest tak różowo...

W 2.0 masz pełną grupę SORA + koła zbudowane na częściach znanych producentów. W MS masz manetki Microshift, które raczej lepsze niż SORA nie są. Do tego korba Prowheel, po której nie wiadomo czego się spodziewać. No i koła zbudowane na Chińskich piastach i obręczach No Name. Do kolekcji opony, raczej z najniższej półki vs WTB z 2.0

Tak naprawdę musisz sam zdecydować, czy wolisz napęd 1x ale jednak według mnie na gorszych komponentach, czy 2x na jednej grupie.

2.0 MS to taki rower, który robi fajne pierwsze wrażenie. No ale jak zaczniesz się przyglądać, to okazuje się że to zlepek mniejszej lub większej tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na sorze przez 3 lata, teraz od roku jeżdżę na MS Advent X, w klamkomanetkach różnica jest taka, że jest ten odstający wąs, który czasami przeszkadza w montażu toreb na kierownice itd. natomiast jeżeli chodzi o odczucia z jazdy i samo działanie biegów to wg mnie na plus dla MS gdzie działa to po prostu sztywniej, sama zmiana biegu odbywa się dużo szybciej niż w sorze a klamkomanetka pewniej klika niż sora, plus MS ma sprzęgło, które w gravelu się przydaje. Natomiast shimano wygrywa jeżeli chodzi o potencjalną dostępność części w lokalnych sklepikach. Ale tak jak koledzy wyżej piszą, kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy 1x to coś dla ciebie, jeżeli uważasz/wiesz że tak to polecam, jeżeli proporcje asfaltu do szutrów się zwiększą a ty będziesz chciał czasami wsadzić sobie opony szosowe i zrobić z niego szosę to dziury w kasecie są denerwujące i przy prędkości 30km/h ciężko dobrać sensowny bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. 

Chyba pójdę w 1x. Aktualnie w starym crossie mam 3x7 a i tak korzystam tylko z jednego blatu na korbie. Predkośc utrzymuje zazwyczaj w granicach 22-24kmh, chyba że zmieni się to po przesiadce na gravela. Generalnie gravela biore na rok na test, datego szukam czegoś z dolnej półki. W gre wchodzi też model 1.0 na korbie 46, a może macie jakieś inne sugestie w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz taniego gravela na chwilę żeby przetestować czy ci się ten rodzaj roweru sprawdzi to ja bym się skupił na karbonowym widelcu, to jest jedna z najbardziej odczuwalnych różnic, do tego dobre opony, a cała reszta nie ma aż takiego znaczenia. Ten 2.0 MS to fajny rower na kilka lat przynajmniej w moim odczuciu ale tego 1.0 bym nie brał za taka cenę chyba że używkę poniżej 2.5k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Wziąłem L i generalnie pasuje, jak pogoda pozwoli to przejadę się jakieś 50km i zrobię pod siebie ustawienia. 

I jeszcze jedno pytanie. Co to za plastikowy klucz kross mi przysłał z rowerem? To jest może do odkręcenia sztywnej osi z tyłu?

20240422_195351.jpg

20240422_195413.jpg

Edytowane przez lopez33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam znalazłem wersję MS w bardzo fajnej cenie 3199zł - prosto z półki sklepowej i aktualnie jestem bardzo zadowolony z tego roweru. Porówniania dużego nie mam bo przejechałem w różnych warunkach tak z 700km na Tribanach Decathlonu, wypożyczonych więc ich stan ciężko traktować jako wzorcowy... Jestem jedną z tych osób co po szutrach śmiga raczej hobbystycznie więc napęd 1x mi nie przeszkadzał i pasował mi do warunków tras jakie wybierałem.

W ww. cenie naprawdę ciężko zanleźć inny rozsądny rower niż ten Kross 2.0 MS.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...