Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Problem na wyprawie rowerowej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem w trakcie wyprawy rowerowej po południowej Tajlandii dzisiaj trzeci dzień jazdy wyruszyłem z Bangkoku i jadę na południe 

Dzień 1 przejechałem 190 kilometrów 

Dzień 2 przejechałem 180 kilometrów 

Dzień 3 przejechałem 165 kilometrów 

I tu dnia trzeciego zaczą się muj problem na 25 kilometrze pod sklepem jak zrobiłem sobie przerwę na śniadanie przewrócił mi się rower i coś się stało z przerzutkami przy zmianie przerzutek przeskakuje łańcuch i jak wrzucę najlżejszą to spada łańcuch na jedne przerzuce łańcuch w miarę nie peskakuje i tak przejechałem 140km ciężko było na podjazdach 

Moje pytanie co myślicie rozwaliłem coś czy wystarczy regulacja przerzutki byłem w jednym serwisie ale jak zobaczyli że to elektryczne przerzutki to nie chcieli się tego dotykać jutro mam Dzień pauzy i będę szukał jakiegoś serwisu większe miasto jest 50 kilometrów odemnie ale jeśli mi nikt nie pomoże to pytanie czy próbować coś zrobić samemu oglądając YouTube czy próbować jechać dalej na tej jednej przerzutce za dwa dni będę na wyspie Kho Samui tam powinienem znaleźć serwis i będę tam miał 3 dni pauzy ale będzie ciężko dojechać na tej jednej bo zaczną się gurki i będę musiał czasem pchać rower dodam że moja wiedza na temat naprawy roweru jest zerowa nigdy dętki nawet nie zmieniałem chodziaż przejechałem ponad 20000 kilometrów na rowerze 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc zostało mi jeszcze 1000 kilometrów do przejechania 

Rower to Giant TCR Advanced SL 1 Disc

Rower kupiony nowy cztery dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była wywrotka na stronę przerzutki to prawdopodobnie zgiąłeś hak albo co gorsza wózek przerzutki . Jeśli mam rację to nie da się tego wyregulować . Tylko wymiana albo prostowanie . Ew możesz sprawdzić czy nie poluzowało się mocowanie haka do ramy i przerzutki do haka  . Marna szansa ale miałem kiedyś taki przypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź 

Teraz wiem że lepiej samemu tego nie dotykać jutro podjadę na serwis podejżewam że nie będą mieli części na stanie ale chodziaż może powiedzą co dokładnie jest potrzebne do naprawy roweru i skontaktuje się z serwisem na Kho Samui żeby zamówili potrzebne części do naprawy może zdążrzą je ściągnąć i sprubuje dojechać na tej jednej przerzutce 

Nie mam ze sobą żadnych części bo i tak nie wiedział bym jak je wymienić w Polsce jeżdżę na grawelu dużo razy się przewracał i jest już mocno poobijany i nie miałem z nim problemu ale pewnie ten rower wywrucił się tak pechowo że uszkodziłem przerzutke 

Jest to moja druga wyprawa rowerowe pierwszą zaliczyłem rok temu przejechałem 2500 km do okoła polski i nie miałem żadnych problemów i teraz założyłem że też nic się nie wydarzy 

Mam nadzieję że jakoś to ogarnę i dokończę tą wyprawę hotele mam już opłacone i nie mogę nigdzie zrobić dłuższej pauzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy mogę prosić, żebyś zaczął pisać poprawnie w ojczystym języku? 21 wiek, telefony i przeglądarki poprawiają błędy ortograficzne, a Ty piszesz tak fatalnie, że odechciewa się tego czytać. Szacunku trochę!

Chciałem to samo napisać, masakra. Zresztą to nie pierwszy post na forum (nie tylko tym) którego nie da się czytać ze względu na "język pisany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet akurat jedzie pod 200’ dziennie po drugiej stronie globu a Was zalewa niesmak bo używa muj bez ó?  A fuj.
 
Hak - jak wyżej, duże ryzyko zagięcia można włożyć w śrubę mocującą przerzutki długi imbus i popatrzeć na jego oś , porównać z osią tylnego koła.

Jeszcze łagodna wersja może przy podnoszeniu roweru pancerz przerzutki został pociągnięty i wysunął się  ze swojego miejsca w oporze i rozczapierzony stoi okoniem trzeba mu się przyjrzeć i przy przerzutce i wyżej jeśli są odcinki dzielenia pancerza na ramie, nawet w klamkomanetce szosowej na kierownicy zagiętej makabrycznie głęboko na ramę ( kiedy rower upadł) może się pociągnąć lekko za krótki  pancerz przerzutki , który nie wraca na swoje miejsce po wyprostowaniu kierownicy…

korekta telefonu nie potrafi poprawić słowa „krutki” , proponując  kurtki , krotki, kruki a nie krótki.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙃 racja! Myślałem że to jakaś uboga wersja z z tej rodziny, ale jeśli to jest rzeczywiści  rower z katalogu za 30 tyś to pewnie założyli na prądzie.  To wyprawa hotel z kartą płatniczą czy na tej szosówce wisi wtorbowpakowane wszystko co potrzeba?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź dzisiaj jadę do serwisu około 50 kilometrów 

Kupiłem ten rower bo był na promocji katalogowa cena 32tys ja zapłaciłem 22tys plan był kupić coś tańszego ale był problem z dostępnymi rozmiarami azjaci są niscy

Na rowerze nie wioze żadnego dodatkowego opciążenie za 350 pln za dzień wynajołem taksówkę która wiezie moje bagaże i moją dziewczynę spotykamy się raz dziennie na trasie na obiad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc 

W serwisie naprostowali jeden element i teraz jest wszystko ok koszt 25 pln z napiwkiem 60 pln 

Jak mi pokazali to przyżąd z jednej strony jak stykał się z kołem to zdrugiej strony koła odstawał około 2 cm od koła 

Jutro ruszam dalej do przejechania mam zaplanowane 160 km a pojutrze dojadę na wyspę Kho Samui i 3 dni przerwy ale planuje jeden dzień na jazdę po wyspie pozwiedzać ja na rowerze moja dziewczyna na skuterku 

Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...