Skocz do zawartości

[Klucze] Imbusowe t


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam dobrych kluczy imbusowych w kształcie litery T.

Coś tego rodzaju:

74ceaa3503a53e2108314a9e8ad4d2f45730d7f9

Do Park Tool nawet nie podchodzę, bo ceny są absurdalne. Nie potrzebuję kompletu, bo interesują mnie tylko rozmiary 4/5/6.

Ktoś poleci jakąś firmę? Szukałem trochę na Allegro, ale niezbyt dobrze mi to szło. Znalazłem jakieś klucze firmy "Waryński", ale pierwszy raz o niej słyszę.

Ewentualnie mogą być bez pokrętła, w kształcie litery T, bez kulki na końcu.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Unior :wub:

pol_pl_Klucz-imbusowy-Unior-193HXS-typ-T

Przyznaję się że odkąd je poznałem (w Decathlonie) i zamówiłem do serwisu w którym później pracowałem nie wyobrażam sobie bez nich serwisowania roweru. 

Też nie mam kompletu, bo 2/2,5/3/4/5/6, przy czym 4/5/6 dodatkowo z kulką, ale jakościowo są rewelacyjne, i co najważniejsze - niesamowicie ergonomiczne. Bardzo je lubię - ale może pasują do moich małych dłoni, tego nie wiem. Na pewno odpowiednio wyprofilowana rękojeść "robi robotę". 

W domu wszystkie wyglądają jak nowe, w serwisie pamiętam że padła czwórka z kulką - ale miała prawo, kulki generalnie się sypią. Niemniej jednak - gorąco polecam. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ChuChu napisał:

Mi kompletnie nie pasuje kulka. Mam wrażenie, a właściwie nie wrażenie a pewność, że znacznie łatwiej uszkodzić gniazdko śruby niż używając klucza bez kulki.

Może zdjęcie niewłaściwie dobrałem - w żadnym wypadku nie polecam kulki, wręcz przeciwnie - używam tylko w przypadku utrudnionego dostępu, lub wkręcania luźnej śruby - potem dociągam ją zwykłym kluczem. 

Więc polecam te. 

4a62631b1043a922adc4da69dae6eaad.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ich przewaga - bardziej "symetryczne" górne ramie T na tle innych kluczy, przez co można nimi wkręcać śruby jak śrubokrętem. Bardzo przyspiesza to pracę, może w warunkach domowych nie ma to znaczenia ale składając kilkanaście rowerów dziennie znacząco zwiększało wydajność. 

Aaa - no i jeszcze jedno, twardy plastik rękojeści, który pozostaje w miarę obojętny na smary itd. Bo klucze z miękką rękojeścią, czy pokryte gumą zaczynają się kleić po jakimś czasie - przerobiłem to na przykładzie kluczy Yato i jakiś biedronkowych - to od tych kulka pojechała w czyjeś śrubie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam między innymi takie, ale problemy z nimi są dwa:

KLUCZ-IMBUS-FORCE-2-%E2%80%93-Force-2%C3

1. Nie ma klucza na rękojeści, więc jeżeli trzeba śrubę dokręcić, to muszę brać drugi. Mało wygodne. Oczywiście można zacisnąć dłoń i dokręcić, ale robi się to wtedy absolutnie bez wyczucia.

2. Krawędzie klucza są zaokrąglone, przez co mam wrażenie że pasowanie do gniazda nie jest idealne. Chociaż może źle to ująłem. Pasowanie jest bardzo dobre, ale zaokrąglone krawędzie powodują, że ma się wrażenie że przy dokręcaniu klucz chce się obrócić w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi generalnie nie podchodzą w żaden sposób klucze T/L. Wolę mieć uchwyt wkrętakowy. Poniżej mój podręczny zestaw, który w skrzynce wraz z kilkoma innymi najbardziej przydatnymi szpejami jeździ ze mną kiedy targam gdzieś rowery. Jeśli potrzebuję siły to wpinam do uchwytu wkrętakowego pokrętkę (na foto bardzo poręczna, krótka z ratchetem 90T) a jeśli precyzji to dynamometr... A i młotkiem można przywalić w rękojeść bez obaw jeśli trzeba. Końcówki 1/4 kupowałem po 5,5-6,5zł, uchwyty wkrętakowe po 11zł najdroższa jest pokrętka/grzechotka (100zł) ale nie musi być przecież KT.

20221215_191452_resize.jpg

20221215_191500_resize.jpg

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze ta pokrętka nie ma potrzeby siłować się wiecej niż 12Nm, a w razie draki są dostępne zestawy serwisowe. Natomiast w innych markach nie widziałem gniazda 1/4" w uchwytach wkrętakowych (na yato faktem jest nie patrzyłem, z yato mam jedynie pokrętkę pod 1/2" do cięższych zastosowań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o imbusy bez kulki to np wera. Na długim końcu mają zatrzaskową kulkę która zapobiega wypadaniu klucza. 

Chwyty są bardzo ergonomiczne. Małe imbusy na dłuższym końcu są grubsze niż dany rozmiar,  np 2 mm ma 3 mm , co powoduje że narzędzie jest o wiele sztywniejsze, niż klasyczne "cieniasy". 

https://www.primetools.co.uk/product/wera-023330-454-t-handle-hexagon-hex-plus-key-driver-2mm/

Z innych t - używam tych. W serwisie   :)

kupiłem komplet z ciekawości czy to coś warte,  potrzebowałem długi klucz z uchwytem,  bez kulki. 

Piątka jest w codziennym użyciu od 3 lat,  zrobiłem nią kilkaset serwisów. Nadal jest jak nowa. 

£0.90  40%OFF | Hand Tool 1.5/2/2.5/3/4/5/6/8mm Chromium-vanadiu Steel Inner Hexagon Wrench T Handle allen Hex Key Wrench Spanner
https://a.aliexpress.com/_EJwIEoR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...