Skocz do zawartości

[Gravel] Backroad/Grizl/Loca


Rekomendowane odpowiedzi

@Mandoleran

Tylko zwróć uwagę, że zarówno Grizl (L) jak i Backroad (59)  mają dużo niższy stack od mojej Rose Pro Sl 61 i dużo niższą główkę ramy w związku z czym obawiam się że pomimo dopasowania na długość  pozycja może być bardzo agresywna bo siodełko będzie wysoko a kierownica bardzo nisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelW84

Ta są rowery od dość agresywnej geometrii, sam miałem obawy jak brałem w rozmiarze S gdzie główka ramy jest najmniejsza spośród wszystkich innych rozmiarów, ale ja aż nie mam tak dużego przekroku. Jak masz obawy to bierz XL, też się pewnie dostosujesz, lub coś wymienisz, a w najgorszym razie oddasz. Niestety ale nie ma za bardzo możliwości się przymierzyć, ale nawet to nie zawsze na powie jaki będzie dobry, chyba że dobrze czytamy te wszystkie tabelki i mamy w ogóle doświadczenie z tego typu rowerami. Ja tutaj za bardzo nie pomogę, to jest mój 1 tego typu rower, wcześniej tylko na góralach i miejskich mieszczuchach z pozycją jak na kiblu. Mi sugerowało dokładnie S lub M, wybrałem ten pierwszy bo chciałem między innymi nieco bardziej agresywną pozycje, a i tak jeszcze trochę nad tym w nadchodzącym sezonie popracuje poprzez mostek i obniżenie kierownicy, bo myślę że mam jeszcze dość spore rezerwy :) . 

Są też stronki które mogą pomóc:

https://geometrygeeks.bike/

https://99spokes.com/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech i weź bądź mądry :)

Świetna stronka

https://geometrygeeks.bike/compare/canyon-grizl-cf-sl8-2021-l,canyon-grizl-cf-sl8-2021-xl,rose-backroad-2020-59,rose-backroad-2020-62,rose-pro-sl-2020-61/

Patrząc po tych tabelkach to Canyon Xl jest jeszcze większy od Rose 62

Napisałem jeszcze do Rose i Canyon z prośbą o potwierdzenie rozmiaru.

Rose potwierdziło 62, na Canyona jeszcze czekam 

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie canyon XL to rower na gościa w okolicach 2m a nie 1,90. Będzie za długi. Wyeliminuj z rozważań. A co do niskiego stacku/główki - nie patrz na główkę, interesuje Cię całościowy stack, a ten różni się w L na tyle kosmetycznie od aktualnego Rose PRO SL że dołożysz podkładkę jak będzie Ci za nisko. 

Jeżeli pozycja na aktualnym rowerze jest dla Ciebie ok, to celowałbym w te mniejsze rozmiary.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @olo850, tak zrobię, bo chyba wyważam otwarte drzwi.

Skoro PRO SL 61 po przesunieciu siodła max w tył był nieco za długi i wymagał skrócenia mostka o 20mm to z wymiarów wypada idealnie jak Backroad 59 lub Grizl L.

Decyzja zapadła będzie L

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 19:10, Chociemir napisał:

A jakim sposobem można dołożyc podkładkę do widelca juz przyciętego do 'fabrycznej" ilości podkładek?

Może czegoś nie wiem - ale moim zdaniem standardowy sposób pomiaru stacku nie dotyczy końca rury sterowej tylko najniższą pozycję. Nie widziałem nigdy żeby w nowym rowerze nie było możliwości dołożenia po mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chociemir napisał:

W założonym budżecie pojawiło się jeszcze coś takiego: https://www.decathlon.pl/p/rower-gravel-riverside-gcr-sram-rival-axs/_/R-p-331421?mc=8640209

🤯

Rozwalili system jak dla mnie. Propozycja nie do pobicia.

Najbliżej cenowo jest chyba Rose Backroad 

https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-rival-etap-axs-xplr-1x12-2696930?product_shape=*blue+haze

Ale to wydatek 16 000zl z przesyłką.

Szkoda ze nie ma wersji skierowanej bardziej pod szose 2x11, idealnie pasowało by to do oponek 40mm.

Premiera 16 grudnia, więc lada moment 

@olo850

Stack, o ile sie nie myle mierzony jest do końca główki ramy, a gdy kupujemy nówkę pod kierą mamy maksymalna liczbę podkładek, które później możemy przerzucić nad mostek.

Więc zasadniczo stack jest większy niż w papierach 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy piszę, to dostępny jest jeszcze rozmiar S, więc te boty jakieś są trefne chyba. Bardzo możliwe że tych rowerów za wiele nie ma, ale na pewno kto chciał ten kupił, bo faktycznie były dostępne wszystkie rozmiary. Ten Tytanowy Triban w momencie debiutu był białym krukiem, bo obecnie też już nie jest.
image.thumb.png.e5789b81f26fce4446a9998930a85dc9.png

Dostępny M,L,XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było 2x11 na prądzie ... dopłaciłbym. 

Dla mnie Dec nie dość że cenowo jest bezkonkurencyjny to jeszcze obsługa gwarancyjna to mistrzostwo świata. W moim Xc 500 na spawie ramy zaistniało podejrzenie pęknięcia, tylko nie wiadomo było czy lakieru czy spawu. Decyzja wymiana ramy. Nie było ram to wymiana roweru. Nie było roweru to zwrot kasy i wyrównanie ceny zakupu o  500 czy 600 zł do obecnej ceny katalogiwej + 300 zł w bonach. 

Chcialem kupic XC900. Nie było.  To 2 albo 3 miechy brałem za darmo ich rowery z wypożyczalni aż sie pojawily i kupilem. 

W zeszłym tygodniu oddałem na GW taty elektryka st-900s z uwagi na odbarwienie dolnej części lag w RS Judy. W 7 dni rower powędrował do Łodzii wrocil, wymieniono amor na nowy, zrobiono przegląd roweru i serwis serowy amora.

To jest chyba jedyny sklep gdzie nie stresuje się reklamacjami

 

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat zakończył się na Rose Backroad w zieleni. Model GRX RX810

https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-grx-rx810-2696924?product_shape=*evil+pepper+green

Rowerek jest śliczny. Siedzi na razie w trenażerze. Zaryzykowałem i wziąłem rozmiar 62 zgodnie z wskazaniami producenta i któregoś kolegi z forum, który stiwerdził że dopasuję się zarówno do 59 jak i 62.

Potwierdził mi to również jakiś kalkulator 

Przy 62 bałem się że będzie za długi i przygotowałem się już psychicznie na zakup krótszego mostka od Rose, z kolei przy 59 obawiałem się że zabraknie mi regulacji na sztycy.

Po ustawieniu wstępnym siodełka i pomiarach okazało się, że przy rozmiarze 59 zostało by mi max 1cm zapasu na regulacji wysokości sztycy do kreski granicznej przy pedałach SPD. Z platformami mogło by już brakować :/, więc to troche uspokoiło moje nerwy związane z doborem rozmiaru.

Po pierwszej przymiarce postanowiłem odrzucić wszystkie swoje poprzednie przyzwyczajenia, wywalić wszystkie podkładki z pod kiery i na nowo, od początku ustawić się na tak zwanego czuja. Empirycznie, wygodnie nie wygodnie, co drugi dzień dokonując korekt.

No i w praktyce wyszło, że się dopasowałem do oryginalnego mostka, powiem więcej mam wrażenie, że było mi wygodniej niż na mojej szosie Rose Pro Sl w rozm 61 w której mostek skróciłem i obróciłem na +.

Eksperymentalnie postanowiłem iśc za ciosem i dopasować szosę  do gravela, wywaliłem podkładki z pod mostka, ustawiłem na nowo klamki , założyłem oryginalny mostek i obróciłem go w negatyw i o dziwo jest mi wygodniej. 

Nie wiem jak to się stało bo po zakupie pozycja na szosie to była katorga ale teraz po roku jazdy mam wrażenie że w końcu odnalazłem właściwe ułożenie. Przy obniżonej i wydłużonej kierownicy lepiej układają mi się dłonie i nadgarstki, nie drętwieją i nie bolą. Siodełko też poszło do przodu o kilka centymetrów.

Wygląda na to, że przez ten czas się rozciągnąłem :) i że miałem siodełko ustawione zbyt daleko do tyłu

Pokazuje to również, że nie zawsze pozycja bardziej zbliżona do wyprostowanej to pozycja bardziej komfortowa

W związku z powyższym chciałem wszystkim podziękować za pomoc. Wiem że smęciłem nie miłosiernie ale chyba się udało :) 

Jak trochę pokręcę na chomiku i przyzwyczaję mięśnie do nowego położenia spróbuję umówić się jeszcze na BF.

 

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...