Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest blokada to nie ma bujania, fajnie ma to rozwiązane e standarcie Scott tak jak pisał @KNKS oraz o dziwo Decathlon.

Ja mam Canyona Nerve z amortyzatorami Fox-a z blokowanym przodem i tyłem jedną manetką skok 120 mm. Z definicji nie jest to rower XC bardziej trail 🤔

Powiem szczerze początkowo bawiłem się blokadą zwłaszcza na maratonach teraz często całą trasę przejeżdżam na częściowej blokadzie. Współczesne konstrukcje z założenia są konstruowane tak aby nie bujać przy normalnych obciążeniu. No chyba,  że stajesz pedałach pod górę 😀

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 20:08, bmw750 napisał:

Jeżdżę typowo rekreacyjnie na rowerze XC,

...

na dłuższe przejażdżki 70-120 km w różnym terenie (asfalt, piasek, las, górki)

To się kłoci z tym co napisałeś na samym początku. Rowery, które wybrałeś nie służą do takich jazd o których wspominałeś. Trek Slash 170mm skoku !!! Nawet ten fuel to będzie kloc.

To już lepszy będzie ten, którego wybrałeś w pierwszym poście a jeśli full to taki jaki np. podał @schwinn0.

Fajnie by było abyś przymierzył się do kilku rówerów, czy to trail, XC, XC full, DC, grawel, trekking, fitness. Bo twój rozstrzał jest niesamowity.

Na te trasy co podałeś i rekreacyjną jazde to najlepszy grawel ale rozumiem, że ze względu na plecy chcesz coś mniej twardego i bardziej wyprostowanego. Więc fitness lub trekkking. Jednoczesnie chcesz poczuć różnicę w stosunku do tego co masz a ciągnie ciebie w rowery górskie. Wtedy pozostaje XC, trail lub full XC, DC. Jako że mam canyona to polecę np. lux traila CF6. Jest on na pograniczu ścigacza jednak mniej agresywny. Oczywiście są inne podobne rowery, w zależności od gustu i opinii. 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na długie przejażdżki to może gravel?

Zgierz to nie górskie uzdrowisko, górek parę jest, ale te najbardziej spektakularne miejsca

jak stare żwirownie itp. nadają się na motocross albo bardzo ciężki/trudny/wymagający cx bardziej niż mtb...

jak szukasz komfortu to szukaj stali, takie dobrej crmo, 

moje typy dla ciebie to np. Rondo Ruut ST2 lub Bombtrack Beyond 1 lub Norco Search XR S2 lub Cinelli Hobootleg Geo

+ amortyzowana sztyca.
Możesz też potem dla komfortu i dłuższego życia piast wymienić koła na np. Mavic Allroad SL, one mają mało szprych, do tego szprychy płaskie, obręcz z Maxtalu, to daje bardzo sprężyste, amortyzujące koła, inna opcja ale dość podobnie to koła Michę Graff XL, koła zbudowane na podobnej zasadzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel od samego patrzenia powoduje u mnie ból karku😉 W moim MTB musiałem zamontować wyższy mostek, bo łapy drętwiały po 10 kilometrach, a w gravelu ta pochylona pozycja i jeszcze sztywny przód, nie dałbym rady na tym jeździć. Poza tym bardzo często jeżdżę ze znajomymi, właśnie na MTB, oni w piach a ja co rower na plecy?

Na obecną chwilę, rozglądam się za jakimś fullem, pod koniec listopada jadę do Warszawy do sprint-rowery, pogadam przymierzę się, może coś doradzą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w sprint-rowery ale w sklepach doradzają to co maja dostępne i oczywiście ich doradztwo będzie najlepsze. Wmówią ci, że akurat ten rower co mają na stanie to jest to czego szukasz i trzeba szybko kupować. Dlatego przymierz się do roweru, potestuj ale nie kupuj od razu. Daj sobie czas aby zobaczyć inne rowery i wysłychać "dobrych" rad w innym sklepie. A jak już poprzymierzasz i przeanalizujesz to wróć myślami do tego jaki rower chciałes kupić na początku. Czy to ma być rower wygodny dla ciebie, wszechstronny, na jakie trasy, czy dużo górek, czy lubisz się ścigać z kolegami, czy jest też rower do tzw. bikepackingu, czego ci brakowało w poprzednim, za słaba amortyzacja, hamulce, za cięzki, niewygodny, niemodny, za małe koła, za wolny itd. Musisz sobie to przeanalizować i twój wybór radykalnie się uprości.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku września tego roku jeżdżę na Rockriderze XC 900S, a wcześniej przez półtora roku śmigałem na XC 100S. Na obu jeździło mi się bardzo dobrze, zero awarii czy innych problemów. W przypadku jazdy po asfalcie bardzo przydaje się jednoczesna blokada obu amortyzatorów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kaloryfer napisał:

Nie wiem jak jest w sprint-rowery ale w sklepach doradzają to co maja dostępne i oczywiście ich doradztwo będzie najlepsze. Wmówią ci, że akurat ten rower co mają na stanie to jest to czego szukasz i trzeba szybko kupować. Dlatego przymierz się do roweru, potestuj ale nie kupuj od razu. Daj sobie czas aby zobaczyć inne rowery i wysłychać "dobrych" rad w innym sklepie. A jak już poprzymierzasz i przeanalizujesz to wróć myślami do tego jaki rower chciałes kupić na początku. Czy to ma być rower wygodny dla ciebie, wszechstronny, na jakie trasy, czy dużo górek, czy lubisz się ścigać z kolegami, czy jest też rower do tzw. bikepackingu, czego ci brakowało w poprzednim, za słaba amortyzacja, hamulce, za cięzki, niewygodny, niemodny, za małe koła, za wolny itd. Musisz sobie to przeanalizować i twój wybór radykalnie się uprości.

Zdaję sobie z tego sprawę, bardziej chodzi mi o doradztwo w sprawie typu roweru, a nie konkretnej sztuki. Obecnie jestem na etapie, że potrzebuję roweru trail, ale nie jestem pewien czy HT, czy Full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dla kręgosłupa lepszy jest gravel, bo nie siedzi się na siodle tak bardzo, to jest paradoks, bo właśnie "siedząca" pozycja dla kręgosłupa jest gorsza,

do tego drop bar nie skręca rąk, bez względu na to jak się kierownicę trzyma, na górze, czy na dole, ręce mają się lepiej niż skręcone na flat barze,

to się przekłada na pracę rąk, ręce nie skręcone nie przenoszą tak wstrząsów i zawsze nawet na wybojach prowadzenie jest przyjemniejsze.

Większość kolarzy nie bolą plecy tylko przeziębione korzonki, trzeba kupować spodenki z szelkami, a koszulki i bluzy kolarskie mają być z tyłu za długie,

jakkolwiek nie wygląda to zgrabnie jest to zdrowsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztywiaku plomby z zębów chcą wypaść a dla kręgosłupa ma być to lepsze ? 

Ja bym zaproponował Rockrider,a któregoś. 

Tanie, bez awaryjne, serwis daje nowe części na słowo. 

Dużo kasy by jeszcze zostało. 

Czy to XC czy AM, oczywiście tylko z pełnym zawieszeniem. 

Ponadto tylko w Decathlon można wypożyczyć rower za kilkadziesiąt PLN i samemu się przekonać, utwierdzić w wyborze. 

Są miejskie, gravel, XC, AM, elektryczne i nawet dostawczak. 

Żeby nie było, nie promuje Decathlon ale fakt jest że tylko tam jest taka możliwość. 

 

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy z tymi gravelami? Gościu chce rower do lasu i w piach z tu co chwile ktoś wyskakuje z gravelem. 

Rowery z Decathlonu mają mnóstwo zalet niestety jedną wadę -są brzydkie.

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje ale zawsze mnie zastanawia dlaczego Francuzi potrafią zrobić  ładne samochody, perfekcyjnie wykończone w środku a rzeczy z Decathlonu wyglądają jak  z chińskiego sklepu wszystko za 5 zł ?

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pemekscreen napisał:

według mnie dla kręgosłupa lepszy jest gravel, bo nie siedzi się na siodle tak bardzo, to jest paradoks, bo właśnie "siedząca" pozycja dla kręgosłupa jest gorsza,

do tego drop bar nie skręca rąk, bez względu na to jak się kierownicę trzyma, na górze, czy na dole, ręce mają się lepiej niż skręcone na flat barze,

to się przekłada na pracę rąk, ręce nie skręcone nie przenoszą tak wstrząsów i zawsze nawet na wybojach prowadzenie jest przyjemniejsze.

Większość kolarzy nie bolą plecy tylko przeziębione korzonki, trzeba kupować spodenki z szelkami, a koszulki i bluzy kolarskie mają być z tyłu za długie,

jakkolwiek nie wygląda to zgrabnie jest to zdrowsze.

Ja pierniczę, człowieku, gościu chce rekreacyjne mtb z pełnym zawieszeniem a ty wyskakujesz ze stalowym gravelem... Toż to rower dla hipstera, który ma się ładnie prezentować pod knajpą z wegańskim ramenem, a nie dawać możliwość przejechania 100km z kolegami dosiadającymi mtb... Jeśli twoim zdaniem sztywny rower bez zawieszenia jest, podczas jazdy w terenie, lepszy dla kręgosłupa niż FS XC, to przykro mi ale siejesz szkodliwe herezję i nie daj boże żeby ktoś kiedyś posłuchał tych twoich światłych rad 🙄

Co do ciuchów szosowych, to mają być, przede wszystkim, w odpowiednim rozmiarze i możliwie jak najbardziej dopasowane. Na chłodniejsze dni są kamizelki, bluzy i kurtki, również dopasowane. A najważniejsza to jest dobra wkładka. 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, schwinn0 napisał:

Ze mną było tak samo napaliłem się na karbonowego fulla z Decathlonu pojechałem go obejrzeć i kupiłem Canyona chociaż uwielbiam Francje i Francuzów a Niemców już mniej ale to inna historia 🤭

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed kupnem Canyona aby się upewnić pojechałem i wypożyczyłem Scotta Sparka RC bo ten wydawał mi się najbardziej podobny w geometri. Akurat moża bylo testować nowe modele więc skorzystałem. Znalezienie odpowiedniego modelu zajęło mi pół roku a potem 3 miesiące na niego polowałem w necie. Dużo czasu ale nie spieszyłem sie bo już mam inne rowery a poza tym to przed wydaniem dużych pieniędy na rower chciałem się upewnić, że nie był to chwilowy kaprys.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz promki na Sparka 960/970  (trzeba odebrać w Wielkopolsce) - mieści się w budżecie, osprzęt jest jaki jest ale cudów nie należy oczekiwać :) 

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-SCOTT-SPARK-960-RED-M-2022-/12565

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-SCOTT-SPARK-970-BLUE-M-2022-/12611

Chociaż osobiście wolałbym od razu: https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-SCOTT-SPARK-950-M-2022-/12389

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doszliśmy do momentu gdzie rama (celowo piszę rama, bo cały rower można dopasować pod siebie) roweru z pierwszego postu (zapytania) ma mniej agresywną geometrię niż np. te fulle Scotta...

 

No chyba, że jakiś producent marki premium, jak to niektórzy lubią podkreślać na forum 😀, zastosuje jakiś "fajny" patent...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 15:29, bmw750 napisał:

Panowie, który z tych dwóch treków, jest mniej "ekstremalny" i nada się dla zwykłego jeźdźca?

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-slash-7-2022

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-fuel-ex-8-gen-5-2023

Przy takim budżecie możesz celowac w Trance'a 29":

https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2

Niestety nie wiem, ile warte są te hamulce Tekro. 

 

W niższym budżecie bardzo ciekawą propozycją jest Marin Rift Zone 3:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-rift-zone-29-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...