Skocz do zawartości

[kaseta] kaseta Miche - opinie


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie opinię na temat jakości kaset firmy Miche. Firma znana, renomowana ale nie kojarzę ich z napędami. Interesuje mnie konkretnie kaseta 11rz 11-46 ale opinie o każdej innej będą jakimś wyznacznikiem. Ktoś kasety tej firmy widział, dotykał a może testował? Jak współpraca z łańcuchami Shimano? Jakościowo to coś w stylu Sunrace czy lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetknąłem się z sporą ilością negatywnych opinii na temat tych kaset ale nie wiem na ile są one wiarogodne. Głównie na stronach niemieckich sklepów. Było też sporo pozytywnych. Także proponuję przekopać się przez te opisy - może wyklaruje Ci się z tego jakaś wiarygodna ocena. Z drugiej strony jak ktoś potrzebuje niestandardowej konfiguracji to chyba tylko oni robią takie kasety nie kosztujące jednocześnie astronomicznych kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ma ponad 100 lat i robią od groma rzeczy: koła, korby, kasety (chyba łańcuchy też) pedały, hamulce... można mieć w rowerze sporo ich rzeczy i to naprawdę z wysokiej półki. Nic nie wiem o kasetach mtb ale szosowe mają w trzech odmianach. Primato - taka podstawowa kaseta, Light primato - spoko produkt (nawet taka chwilę gościła w jednym z moich rowerów - dalej gdzieś na jakimś kole 10s leży w piwnicy a jeździła na łańcuchu C10) no i mają wersję Supertype - wylajtowane, ściganckie, drogie.

PS.  Miałem okazję na ich torowych kołach jeździć  - bardzo ok. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chrismel napisał:

Zetknąłem się z sporą ilością negatywnych opinii na temat tych kaset ale nie wiem na ile są one wiarogodne. Głównie na stronach niemieckich sklepów. Było też sporo pozytywnych. 

Spróbuję coś rozkminić... Dziwi mnie trochę że nikt nie próbował kasety 11-51 do napędu 12rz. To chyba jedyna lekka i dobrze zestopniowana kaseta dla tych co mają stary bębenek Shimano i napęd 1x12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają przejścia z kastami typu Sunrace a ciebie dziwi firma krzak. No sory może i tłuką dużo tego i owego może i na Wschodzie ich kasety są bardziej popularne ale co z tego? Znam wiele firm, które robią wiele rzeczy, które u nas są niszą. Mieszkamy w Europie a to nieco zmienia punkt patrzenia. Mi by szkoda było to nawet na testy zakładać. Chcesz przyoszczędzić czy jak? Brakuje tego co jest topowe na rynku? Kup, pośmigaj na niej i już będzie jedna konkretna opinia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem zamiast szukać znowu zaczepki i porównań do drugiej top marki szosowej. Kupił byś kasetę tej marki, jeżdzisz? Jak nie to się uspokój albo najlepiej zrób ankietę ile osób słyszało o Campie a ile o Miche w Europie. U "nas" nadal marka Microshift to firma krzak gdzie u przykładowo niemaszków już niekoniecznie. Azja jeszcze inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew Miche to znana firma - nawet bardzo znana, tyle że w nieco bardziej zorientowanych kolarsko szosowych kręgach. To między innymi młodzieżowe kolarstwo szosowe (mowa o kolarstwie a nie wili pod blokiem), kolarstwo torowe ale też krąg ludzi jeżdżących na campagnolo (swoją drogą Miche jest blisko campy), ludzie szukających specyficznych rozwiązań pod konkretną jazdę dla których pojęcie "rower uniwersalny" to za przeproszeniem gówno. To są wszystko ludzie którzy się znają albo mają kogo zapytać, więc na forach głupotami, że im kółko krzywo piszczy się nie dzielą. A i wcale te kasety nie są tanie - znaczy są jak porównujemy je z chorusem czy ultegrą ale nie jest to produkt za 100zł ;) Więc wcale mnie nie dziwi, że masa ludzi nie słyszała i opinii mało...

Ale mówię kasety mtb - o tym nic nie wiem. 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Mi by szkoda było to nawet na testy zakładać. Chcesz przyoszczędzić czy jak? Brakuje tego co jest topowe na rynku? Kup, pośmigaj na niej i już będzie jedna konkretna opinia. 

Nie o oszczędności tu chodzi. Zresztą kupując Miche dużo bym nie zaoszczędził. Ich 11-46 można kupić za 300zl, a 11-46 XT za 350zl. Tyle że Miche ma stopniowanie najlżejszych biegów 32-38-46 a XT 32-37-46. Ten przeskok 37-46 mnie przeraża i jakoś nie znalazłem pozytywnych opinii o takim stopniowaniu. Wiele osób pisze że ta dziura jest za duża i wybija z rytmu na podjazdach. Podobnie jak z dziurami 15-18-21 które są w kasetach Sunrace i Shimano 11-51 11s.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te kola:

https://miche.it/prodotto/supertype-550-t-dx/

z tą kasetą:

https://miche.it/prodotto/supertype-11-sh/?noredirect=it-IT

to bym się nie obraził i chyba bym wolał od najnowszych dura ace'ów

Taka fotka - Przemek Niemiec - pierwszy Polak który wygrał etap Vuelty... ;) gość który 9 lat temu był 6 w generalce Giro, jadący w barwach TEAM'u Miche

pn.jpg

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Alsew napisał:

Ten przeskok 37-46 mnie przeraża i jakoś nie znalazłem pozytywnych opinii o takim stopniowaniu. Wiele osób pisze że ta dziura jest za duża i wybija z rytmu na podjazdach. Podobnie jak z dziurami 15-18-21 które są w kasetach Sunrace i Shimano 11-51 11s.

W Sunrace 11rz nie masz dziury na podjazdy a co do mniejszych koronek nie używam wcale wiec się nie wypowiem. Ogólnie co do 9 zębów różnicy to też się zgadzam, że to tragedia. Trzeba mieć solidne kopyto by było jako tako i nie mielić na okrągło na 46T. Co się tyczy reszty mam dość bogate grono znajomych, widzę co się wala po serwisach i owych kaset typowo pod MTB nie widziałem jeszcze na oczy. Dlatego brak opinii między innymi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KSikorski napisał:

Ja się zastanawiam czasem jak żyją użytkownicy napędów SRAM Eagle z przeskokiem 42-50 i 42-52 😄

Przeskok 42-50 to jakieś 20% a przeskok 37-46 to 25%. Ta kaseta Miche ma przeskok 38-46 co daje podobną wartość jak u Sram. W temacie łańcucha to problem się rozwiązał bo z tego co widzę to Miche ma też łańcuchy. Tanie nie są ale jednego wezmę a za jakiś czas kupię drugiego innej firmy żeby porównać kulturę pracy napędu. I jeszcze pytanie o długość łańcucha... Obecnie mam napęd 2x10 i dobierałem długość zakładając łańcuch na największe zębatki korby i kasety dodawałem 2 ogniwa i było jak należy. Czy w przypadku 1x11 zostawia się taki sam zapas czy większy jak w przypadku 1x12??

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kasety Miche zakończył się na osadzeniu kilku zębatek na bębenku. Dwie największe zębatki są w całości z alu, trzecia stalowa nie styka się wcale z bębenkiem tylko jest przykręcona do tych alu na śruby z imbusem jakby nitów nie było na świecie. Pozostałe są luzem a poprzedza je 5mm podkładka bo ten śmieszny pająk się zwęża , koronka 32 jest w powietrzu w efekcie powierzchnia styku tej konstrukcji z bębenkiem to jakieś 3mm. Po założeniu tego śmiesznego pająka i jednej luźnej zębatki okazało się że zębatkami można ruszać góra-dół w stosunku to osi koła. Ten luz to jakieś dobre 2mm. Wygląda to tak jakby kaseta miała za duża dziurę w stosunku do obwodu bębenka Shimano. Italiańcy 100 lat klepią różne cymesy , a nie potrafią zwymiarować jak należy otworu pod bębenek... Także w przypadku kaset MTB to faktycznie firma krzak pełną gębą! No to jestem w czarnej d...

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok na kasecie z 37 na 46 jest prawie nieodczuwalny, są to dwie ostatnie zębatki które bardzo rzadko się używa, bardziej irytujący jest przeskok z 15 na 18 i z 18 na 21.

Kaseta Shimano 11-46 jest chyba jedną z najbardziej trwałych kaset, mam dwie takie w dwóch rowerach, jedna już dawno przekroczyła przebieg 15 tyś. kilometrów i nadal kręci się na oryginalnych zębatkach.  Moim zdaniem jest to jedna z najlepiej zestopniowanych kaset, pierwsze sześć zębatek od 11 do 21 jest stopniowanych co dwa zęby a w tym zakresie kasety najczęściej się jeździ.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunrace kusi ale ten przeskok 15-18-21 będzie mnie chyba częściej wkurzał niż 46. 46 to już faktycznie bieg "awaryjny" bo mieszkam na równinach,  więc bardziej skłaniam się ku Shimano. Obecnie różnica w cenie między kasetą 11-46 SLX a XT to 60zl więc myślę że jak już to XT bo jednak przy alu bębenku lepiej jak więcej zębatek jest na pająkach. Kilka gram mniej to dodatkowy bonus. A na marginesie to fajnie postopniowana jest ta kaseta 11rz 11-50 która Shimano zrobiło pod elektryki tyle że waży pewnie z kilo i musi grać z innym łańcuchem. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...