Skocz do zawartości

[pelny IM] Jaki rower do ~ 10k


Rekomendowane odpowiedzi

hej, 

poszukuję roweru na którym moglbym ukonczyc pelnego iron mana + chcialbym na nim trenowac. 

Na bank bedzie to szosówka. Rower powinien przejechac sciezkami rowerowi do docelowego miejsca treningowego + nie musi wykrecac bardzo duzych predkosci, bardziej zalezy mi na komforcie jazdy na dlugim dystansie ( 180 km zeby sie nie zajechac )

Zastanawiam się nad endurance ale nie wiem czy przejedzie po np kostce. 

Edytowane przez piotr654
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kostce betonowej (polbruk) to raczej problemu nie widzę. Jak będzie z fazą to już gorzej bo cienka oponka w to wpada i daje nie miła odczucia ale przy szerokości opony 28-30mm nie jest to nazbyt upierdliwe.

Jeśli mówimy o kostce kamiennej, granitowe czy nie daj boże kocich łbach to tu komfortu nie będzie żadnego na szosie. Na oponie w okolicach 30 mm możemy uznać że da się to przejechać bez rzygania z minimalną prędkością. 

Jak w miarę dobrze i świeżo ułożona  to może nawet da się na tym napędzić do jakiś 20 km/h.

To tak z mojego doświadczenia człowieka który kupił szosę pod trenażer, a później próbował objeżdżać nią okoliczne wioski po asfaltach i ścieżki rowerowe o dyskusyjnym stanie.

Skończyło się na wymianie opon z 25 mm na 30mm i zejściu z ciśnieniem z 6 bar na 4. Jest frajda, jest zabawa, dzięki bogu ze te 30mm udało się na styk upchać.

Wczoraj przekręciłem ciurkiem 75km i było naprawdę fajnie

Teraz pewnie wziął bym gravela z oponami w okolicach 40mm. Wtedy celowałem w szosę bo chciałem coś diametralnie różnego od MTB XC i z perspektywy czasu nie był to wybór optymalny pod moje potrzeby. 

PS.

Odnośnie treningów to w mojej ocenie najlepszy do tego będzie trenażer. 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, abdesign napisał:

:D
muszę doprecyzować - chodzi mi o kostkę brukową / każdy materiał używany w Warszawie do ścieżek ale z tego co widze jest to glownie kostka / ewentualnie czasem chodnikiem podjechać kawałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, piotr654 napisał:

:D
muszę doprecyzować - chodzi mi o kostkę brukową / każdy materiał używany w Warszawie do ścieżek ale z tego co widze jest to glownie kostka / ewentualnie czasem chodnikiem podjechać kawałek

Czyli kostka betonowa.

Szosa spokojnie da radę, a zastanawiałeś się nad rowerem triathlonowym/czasowym?

Ja tam kojarzę jakieś bmc timemachine,trek Madone itp. 

Może coś w uzywce bys dopadł w tych pieniądzach? 

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomek595 napisał:

Nie znam się na Ajronmenach , ale czy to nie tam zawodnicy latają na rowerach czasowych ?

;) Na samym początku napisałem:

3 godziny temu, abdesign napisał:

Kolejny temat który rozpocznie totalną abstrakcję

Różnie to jest. "pierszosektorowi" jeżdżą na tt'ach (też raczej żadko) albo po prostu na triathlonówkach ale wśród tych którzy chcą po prostu przejechać to i tribana można zobaczyć. Druga sprawa trening, jak nie masz gdzie albo ciężko Ci dowozić rower jednak specyficzny do wygodnej trasy to jest maaaaaasa ludzi którzy mieszają treningowo zwykłą szosę i chomika. Chociaż najczęściej po prostu wiozą rowery na miejsce autami.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurance to rodzaj geometrii roweru szosowego a nie inny typ roweru

Poza tym każdemu "wygodnie" na czym innym, szczególnie podczas kilku godzin jazdy. 

Biorąc pod uwagę, że żadnego pojęcia o rowerach nie masz to poszukałbym jakiejś używki za 3-4k, pojeździł sezon czy dwa a dopiero później szukał docelowego sprzętu, będziesz już wiedział czego potrzebujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej doświadczony... w czym? W startach w tri na wycieczkowych rowerach?

Nie masz parcia na wyniki a chcesz sobie po prostu być dumnym że dałeś radę ukończyć? To kup rower jak kolega wyżej pisze "na próbę" i pojeździć ze dwa sezony. Bo wiesz... Twoje pytania wskazują (bez urazy) że do tej pory szosę w dowolnym wydaniu widziałeś dwa razy przez szybę. Daleko Ci do startu... który kończy się sukcesem polegającym na ukończeniu IM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FINISHER - to brzmi dumnie 😜 O ile poziom wytrenowania pozwalający na ukończenie pełnego Ironman'a to jest COŚ, i warto zainwestować w sprzęt,  to te wszelkie 1/4 i inne korpo-triatlony przejedziesz nawet na trekkingu czy gravelu.

A pytania do triatlonistów to chyba nie na tym forum.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomysł z używka jest dobry. Nie wtopisz zbyt wiele, a będziesz miał możliwość sprawdzić czego potrzebujesz. Kup coś w swoim rozmiarze na shimano 105. 

Kasę wydaj lepiej na porządny trenażer np. Elite direto Xr-t albo jakieś Wahoo, a z rowerem zadecydujesz w którą stronę ruszyć  jak zrobisz trochę km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby być nowy to w okolicach 3k nic lepszego sprzętowo niż taki kross nie znajdziesz. 

Skupilbym się jednak na używkach lepszej klasy (tym bardziej, że potrzebujesz dużego rozmiaru, który jakoś zbytnio chodliwy nie jest więc i ceny korzystniejsze) np. https://www.olx.pl/d/oferta/canyon-endurance-al-6-2020-CID767-IDN8SMT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...