Skocz do zawartości

[Scott elektryczny] hałas przy jeździe po bruku, krawężniki itp.


bezrzecze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od niedawna jestem posiadaczem elektryka - Scott Sub Sport eRide 20 Men SCOTT Poland - www.scott.pl

Po przejechaniu 500km mogę stwierdzić że rower jest bardzo fajny, komfort jazdy etc super. Niestety, wydaje dziwne odgłosy przy jeździe po nierównym terenie, najgorzej jest na kostce brukowej, zjazdy z krawężników itp. Słychać takie jakby "brzdękanie"

Moje podejrzenia co do źródła hałasu to amorek. Czy mieliście, macie podobne odczucia z jazdy na waszych rowerach. Czy taki amortyzator faktycznie może być źródłem hałasu, czy to coś innego. Dodam że widelec to: SUNTOUR NEX-E25 DS QR 700C STEEL TAPERED / 63mm skoku.

Nie mam dużego doświadczenia, porównania z jazdą z przednim amorkiem i ciężko mi się do tego odnieść. Wcześniej jeździłem 18 lat  Meridą Kalahari w której był amortyzator, ale nie przypominam sobie takich odgłosów. Ostatnie lata to jazda na Giant Toughroad z sztywnym widelcem.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pancerz jest "puszczony" na całej długości? Jeśli najprawdopodobniej tak to przebiega on gdzieś nad/pod silnikiem i jest schowany. To mocno komplikuje weryfikację bo musisz się dokopać  do "kanału" w którym prowadzony jest pancerz. Wielu producentów na pancerze przerzutki i przewody hydrauliczne nakłada piankowe wyciszacze które redukują lub likwidują stukanie. 

Producenci dbają o estetykę,  mają kompletnie gdzieś ergonomię czynności serwisowych. Tym bardziej że cały pancerz praktycznie likwiduje problem jakim jest konieczność jego wymiany  - takie rozwiązanie zapewnia dłuższe dobre działanie przerzutki. 

Jeśli masz takie rozwiązanie to grzebanie w nim bywa...mocno irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 09:12, bezrzecze napisał:

To poproszę o poradę jak to najlepiej zrobić. Nie znam się na tym, nigdy tego nie robiłem.

Bez rozbierania można spróbować potrząsnąć rowerem ale nie wiem czy się uda.
Jak stoi to na boki, tak jakbyś chciał coś z niego strząsnąć. Jak masz siłę, to unieść i podobnie ale góra dół.

Można spróbować poruszać pancerzami przy wejściu do ramy i sprawdzić czy dźwięk podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stukot pancerzy w ramie, to spróbuj z jednej strony wylotu pancerzy zacisnąć na nich trytytkę (dość mocno), następnie naciągnij pancerz z drugiej strony i też zaciśnij trytytkę. Spowoduje to naprężenie pancerza wewnątrz ramy i da (jakąś) nadzieję na cieszenie się cichą jazdą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze zostawilbym w spokoju. Tam jest tak ciasno, ze one nie maja o co stukac ;)

Amor, moze sprezyna tlucze o lage w srodku, ale tu raczej pomogloby naprezenie, a nie poluzowanie sprezyny.

W tym modelu lubia trzeszczec plastikowe oslony silnika, ale raczej podczas pedalowania, a nie jazdy po nierownosciach.

A tak na dobra sprawe to zyczylbym sobie takich klientow jak Ty, ktorzy nie wiedza, ze od takich spraw jest sprzedawca, a nie takich co przychodza i marudza, ze za glosno cyka im piasta, ktora musi cykac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...