Skocz do zawartości

[Składak] Projekt Ulep 2.0 - MTB Full


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Igły w normalnej cenie to luer 1,9mm - do smaru starczają (tylko lepiej strzykawka max 20ml). Grubsze igły to już do biopsji gruboigłowej i są relatywnie drogie.

Do tego są też wężyki do pomp infuzyjnych, cewniki itp., które są zgodne z tym złączem (można używać np. do odpwierzania).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceramiczny suporty zdecydowanie lepszy, bo bezobsługowy. Jeszcze nie skończyłem składać, a już trzeba upgradowac 😜

Dzisiaj była jazda próbna po osiedlu. Napęd działa jak żyleta (nawet z łańcuchem KMC 😜 ). Fakt bez obciążenia. Pozostało zalanie tylnego hamulca (czekam na insert) i mykmyk. Może jakiś zdjęcia jutro, bo dzisiaj już ciemno u mnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są łożyska jak każde inne, tylko zamiast stalowych kulek mają ceramiczne. Skoro do "zwykłych" dostaje się syf, to i do tych się dostanie, na to nie ma mocnych. Dlatego moim zdaniem tego typu wynalazki w rowerach MTB nie mają sensu. Lepiej kupić suport pokroju Tokena i wymieniać łożyska, niż wydawać kupę kasy na ceramiczne zabawki. :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie o tuning. Przy dropie 150mm z tyłu, jak duży sag powinienem ustawić? Pytanie urodziło się przy dobieraniu myk-myka. Zgodnie z zaleceniami ustawiłem 30%. Co daje 45mm ugięcia. Jak ustawiam siodełko w pozycji górnej, tak żeby było wygodnie (czyli wysoko), to jak zejdę z roweru to ono odjeżdża o 4.5 cm wyżej  i trzeba po drabinie włazić na rower 😜 :D . Czy lepiej ustawić mniejszy sag, przy dużym dropie? Czy po prostu niżej siodełko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko ustawiasz tak by było dobrze do pedałowania, czyli wysokość od osi suportu do powierzchni siodła tak jak w Twoim gravelu i tego nie ruszasz.
SAG ustawiasz zgodnie z zaleceniami producenta ramy. SAG projektuje się tak, by w tym rejonie była najwyższa wartość anti-squat. Jeśli przejedziesz w jedną lub drugą stronę to albo pozbawisz się czułości albo zrobisz bujawkę.

Po to masz myk-myka żeby Ci było wygodnie wsiadać 😄

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JWO napisał:

Jeszcze tylko nie wiem czy 150 czy 120mm

Pomierzyłem sztycę i okazało się, że wybór jest między 150mm a 180mm. 

Względem gravela siodło powinno być na wysokości +240mm
Dla 150mm, pozycja najniższa +60mm, najwyższa +210mm (-30mm)
Dla 180mm, pozycja najniższa +90mm, najwyższa +270mm (+30mm)
Ponieważ w gravelu mógłbym jeszcze podnieść 10mm, bez starty komfortu, a sztycę 180 można ograniczyć do 160 lub 170, więc pewnie będzie 180.
Poza tym może uda się zmieścić trigger niżej o 15mm, więc 180 pasowałoby lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca zamontowana. OneUp 180mm. Pozostał tuning amortyzatorów i ustawienia manetek, klamek i siodełka. 
W sobotę zrobiłem prawie 30km i dłonie mi zdrętwiały. Jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do manetek, są chyba ciągle w złej pozycji, a juz nie ma możliwości dalej przesunąć :( 
Musze jeszcze nad tym popracować. 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...