Skocz do zawartości

[opony] "jednorazowe" do MTB na maraton 100% asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tematów opon było sporo, ale szukam opon na "jednorazowy" maraton - dystans +120km w całości po asfaltach podrzędnej kategorii. 

 Tak, wiem, że lepiej byłoby na gravelu, szosie itd. ale mam jedynie rower MTB na oponach 29x2.3 Hutchinsona Kraken, które wg mnie na asfalcie mocno spowalniają a że zależy mi mimo wszystko na samym udziale i  przejechaniu maratonu w czasowym limicie :),  chiałbym kupić, przede wszystkim pod kątem tego jednego wypadu, opony w kwocie do 180-200zł max za komplet. 

Po przejrzeniu wątków skłaniam się ku (kolejność wg preferencji zakupu):  

1. Schwalbe Hurricane 29x2.25 waga podobno 740g/szt. 

2. Continental DOUBLE FIGHTER III - waga ~900g

3. Kenda K935 KHAN - waga ~800g. 

Nie ma znaczenia super trwałość ani dzielność w terenie...

Czy to będzie dobry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wolny_sprinter napisał:

zależy mi mimo wszystko na samym udziale i  przejechaniu maratonu w czasowym limicie

To w sumie jest sens cokolwiek zmieniać? IMHO albo zostaw te Krakeny i nie zawracaj sobie głowy, przejechać przejedziesz, albo kup coś budżetowego, w miarę lekkiego i odczuwalnie lepiej się toczącego, a nie jakieś kosmicznie ciężkie i wcale nietanie trekkingowe buły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie może i tak zrobię. Myślałem jednak, że jak wstawię nawet jakieś budżetowe z zestawienia z niskim bieżnikiem to chociaż średnią o te 2-3km/godz. podniosę a to może być kluczowe dla limitu czasu albo długości przerw regeneracyjnych :). 

 

PS. Moje Krakeny nie takie znowu lekkie - wg danych ważą 800g 

Edytowane przez Wolny_sprinter
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mniej od węższych "dabl fajterów" czy Kendy ;) A czy tamte się zdecydowanie lepiej toczą też dyskusyjne. Propozycja Race Kingów jest całkiem sensowna, do tego one nie mają "grubego bieżnika", wręcz przeciwnie. Jak ma być budżetowo i rzeczywiście sam asfalt to zaryzykowałbym np. Contact Speed albo Speed Ride pozostając w obrębie tej marki. O to, że nie będą się "trzymać" bym się nie obawiał, bo i dlaczego by nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...